Metroid ( japoński : メトロイドHepburn : Metoroido ? ) Czy gra wideo stworzona przez Nintendo Badań i Rozwoju 1 oraz inteligentnych systemów i wydana przez Nintendo na tej Famicom Disk System i Nintendo Entertainment System . Został wyprodukowany przez Gunpei Yokoi i kierowane przez Satoru Okada i Yoshio Sakamoto . Muzyka skomponowana przez Hirokazu Tanaka . Metroid i The Legend of Zelda były pierwszymi grami użyć specjalnego chipa w kasecie, tak że światy mogłyby być większe niż Nintendo Entertainment System inny mógł zarządzać. [ Źródło potrzebne ]

Gameplay

Metroid „s gra action-adventure , w której gracz steruje Samus Aran przez sprite świadczonych 2D -landskap. Gra odbywa się na fikcyjnych planet Zebes składających się z kilku różnych obszarach, które są połączone przez drzwi i windy. Gracz kontroluje Samus przez jaskinie planety, gdzie głównie poluje Piratów . Na początku gry, Samus tylko słabą broń i zdolność do skoku jako jedynego pomoc przeciw jego wrogów. W trakcie gry, gracz odkrywać kolejne obszary Zebes i które gromadzą różne dopalacze . Stosując te dopalacze wzmocnione Samus zbroję i broń, a to daje jej dostęp do obszarów, które nie mogła dostać się do wcześniej. Niektóre z tych dopalacze jest Morph Ball (co pozwala Samus zwijają się w kłębek i rolki do wąskich tuneli) i przykręcić Attack (co pozwala Samus może zrobić kilka koziołki w powietrzu, jak ona wtedy zabić wszystkich wrogów pochodzących w jej droga). Oprócz wszystkich zwykłych wrogów, takich jak Samus napotyka w trakcie gry, a nawet spotyka go , którego musi pokonać, aby iść do przodu w grze. W dół Samus wspólny wróg, ona czasami uzupełnianie energii lub amunicji podczas gdy ona pokonuje bossa, dostaje więcej zdolności do przenoszenia amunicji, a także pomóc dostać się do końcowego obszaru gry. [ 6 ], [ 7 ]

Akcja

Metroid ma miejsce na planecie Zebes . Grasz jako łowca nagród Samus Aran . W grze można poznać słynne go, że Kraid i Ridley , ale głównym celem jest zniszczenie Mother Brain . Jednym z nich jest zmuszony do walki swoją drogę przez różnych miejscach na Zebes aby osiągnąć ten cel. Te miejsca są Brinstar (gdzie można rozpocząć grę), Norfair (świat lawa), Kraid Kryjówka (gdzie Kraid zgadzam się), Ridleya Hideout (gdzie Ridley postanawiają) i wreszcie Tourian (które jest atakowane przez Metroider a także miejsce, gdzie Matka Mózg zgodzić się ). Kiedy gra została na uzyskanie prądem, kiedy odkryli, że Samus była kobieta.

Nagrody

WatchMojo.com umieszczone Metroid w pozycji 8 na ich liście „Top 10 gier wideo 3rd Generation”. [ 8 ]

Inne wersje gry

2004 wydała remake’u gry zwanej Metroid: Zero Mission , na Game Boy Advance . Gra miała nowe zaktualizowane grafiki grafiki komputerowej i muzykę . Historia była również przedłużony do niektórych części. Po przekazaniu przez grę zamknięci oryginalną grę.

Później również wydany Metroid na Game Boy Advance serii zwanym klasycznym NES Series .

Jeśli można obsługiwać zarówno Metroid Fusion i Metroid Prime i korzystania z Nintendo GameCube Game Boy Advance kabel pomiędzy nich może zagrać pierwszy Metroid -game na Nintendo Gamecube . [ 9 ]

Źródła

  1. ^ Sinclair, Brendan (31 sierpnia 2011). “3DS Ambassador NES Games już dostępna do pobrania” (w języku angielskim). 1UP.com . Przeczytaj 17 listopada 2012 r .
  2. ^ “Metroid NES” . Gamerankings . Przeczytaj 9 marca 2013 roku .
  3. ^ Norris IV, Benjamin F .. “Metroid – Review” (w języku angielskim). Przewodnik gra . 12 grudnia 2012 czytać .
  4. ^ Provo, Frank (27 sierpnia 2007). “Metroid Review” (w języku angielskim). Gamespot . 12 grudnia 2012 czytać .
  5. ^ Thomas, M. Lucas (13 sierpnia 2007). “Metroid Review” (w języku angielskim). IGN . 12 grudnia 2012 czytać .
  6. ^ (1986) Instrukcja Metroid . Nintendo .
  7. ^ „Historia Metroid” (w języku angielskim). Gamespot. W archiwum z oryginalnym 8 czerwca 2009 r . 12 sierpnia 2012 czytać .
  8. ^ Paradis, Dan (27 sierpnia 2014). “Top 10 gier wideo 3rd Generation” (w języku angielskim). WatchMojo.com. W archiwum z oryginalnym 30 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 30 sierpnia 2014 r .
  9. ^ “Metroid Prime, Play oryginalny NES Metroid na Gamecube poprzez połączenie kablowe” .