Metal Gear Solid ( japoński : メタルギアソリッドHepburn : Metaru Gia Soriddo ? , Znany również jako MGS ) to gra akcji z 1998 roku i który został stworzony przez japońską game developer Hideo Kojima . [ 3 ]Jest to pierwsza gra w „ Metal Gear Solid ” szeregu, formowana jest kontynuacją do metalu Narzędzie 2: Stały węża i trzeci metal serii gier biegów . Gra została stworzona na konsolę PlayStation i wydany później do Microsoft Windows i Playstation Network . Gra odniosła ogromny sukces i wiele osób kupił Xbox po prostu grać w Metal Gear Solid. W 1999 roku ukazała się gra w Europie.

Postacie

Główny artykuł: Metal Gear (franczyzowych) § Postacie

W grze bohater jest Solid Snake , legendarny Infiltrator i sabotażysta . Według projektanta charakter Yoji Shinkawa wziął inspirację z Jean-Claude Van Damme ciała do ciała Solid Snake, natomiast jego rysy twarzy, wziął inspirację z Christopher Walken . [ 4 ] [ 5 ] Podczas misji wsparcia wąż i porad poprzez Codec radia. Pułkownik Roy Campbell , były dowódca Solid Snake, w pomogą węża z taktycznego poradę. Wcześniej w grze, trzyma kilka sekretów z Snake, ale będzie on stopniowo ujawniać. [ 6 ] Jest dołączyła Naomi Hunter , który daje porady lekarza; Nastasha Romanenko , który daje wskazówki dotyczące przedmiotów i broni; Mistrz Miller , były wojskowy instruktor i trener przetrwanie; i Mei Ling , który wynalazł system radarowy soliton wykorzystywane w zadaniu i że jest również odpowiedzialny za dane przypisania; gracz może wezwać do niej zapisać grę.

Gra jest głównym czarnym charakterem jest Liquid Snake , lider siatki terrorystycznej Organizacji Foxhound , a to jest Solid Snake za odpowiednik genetycznej. [ 7 ] Prowadzi elitarną grupę wojsk specjalnych w FOXHOUND mający doświadczenie w różnych umiejętności, a składający się z:

 • Revolver Ocelot , A Zachodnie rewolwerowiec i ekspert śledczy, którego ulubioną bronią jest Colt pojedyncze Action Army rewolwer . [ 7 ]
 • Sniper Wolf nadprzyrodzone snajper . [ 7 ]
 • Vulcan Raven , niezdarny szaman z Alaski uzbrojony M61 Vulcan pobranej od strzału w dół F-16 . [ 7 ]
 • Psycho Mantis , psychiczny profiler i telekomunikacja chiński ekspert. [ 7 ]
 • Decoy Octopus , mistrz kamuflażu. [ 7 ]

Inne postacie w grze są Meryl Silverburgh , siostrzenica pułkownika Campbella i żołnierz entry-level stacjonował w cieniu Mojżesza i który nie przyłączył się do powstania; Dr. Hal Emmerich , deweloper głowy metalu przekładni REX ; i „ Ninja ”, tajemnicza cybernetyczny czynnik Lepsza który nie jest ani sojusznikiem lub wrogiem węża, ale to walka FOXHOUND [ 7 ] .

Angielski aktor głosowy

 • David Hayter – Solid Snake
 • Paul Eiding – pułkownik Roy Campbell
 • Jennifer Hale – Naomi Hunter
 • Debi Mae West – Meryl Silverburgh
 • Greg Eagles – Gray Fox / Donald Anderson
 • Renee Raudman – Nastasha Romanenko
 • Cam Clarke – Liquid Snake / Master Miller
 • Kim Mai Guest – Mei Ling
 • Patric Zimmerman – Revolver Ocelot
 • Tasia Valenza – Sniper Wilk
 • Peter Lurie – Vulcan Raven
 • Doug Kamień – Psycho Mantis
 • Christopher Randolph – Dr. Hal Emmerich
 • Dean Scofield – Johnny Sasaki
 • Allan Lurie – Kenneth Baker
 • William Basset – Jim Houseman

Akcja

Akcja gry toczy się między 21 a 27 lutego 2005 roku , sześć lat po wydarzeniach z Metal Gear 2: Solid Snake , a dziesięć lat po Metal Gear [ 8 ] . Podczas misji szkoleniowej w bazie wojskowej na fikcyjnej wyspie o nazwie „ The Shadow Moses Wyspa ,” a kärnvapenbas w Alasce , sprawia, że następnej generacji Sił Specjalnych – super żołnierzy pod dowództwem Foxhound – buntu wobec rządu Stanów Zjednoczonych . Ich celem jest zmniejszenie zaawansowaną broń „ Metal Gear REX ” – maszynę, która może wystrzelić bomby atomowej przed wszelkimi miejscu na świecie. Maszyna jest mianowicie na dwóch nogach, w przeciwieństwie do zbiornika . Wymagania dla rządu USA – jeden miliard dolarów i chcą go z powrotem szczątki Big Boss , legendarny żołnierz [ 9 ] . żołnierze następnej generacji potrzebują big boss genów w celu skorygowania błędów, które wystąpiły po ich terapii genowej . To pozwoliłoby im doskonałych żołnierzy.

Rząd USA odmawia przyjęcia reklamacji i zamiast trwa kontakt z płk Roy Campbell, byłego dyrektora Foxhound, który z kolei wysyła swój główny elita żołnierz Solid Snake w Cień Mojżesza do infiltracji bazy [ 10 ] . Misją węża jest dowiedzieć się, czy FOXHOUND ma zdolność do strzelania broni jądrowej i uratować zakładników – CEO Arms Tech, Kennetha Bakera i szef DARPA Donalda Andersona. Węże przeciwnik zawiera FOXHOUND – z tajną jednostkę elitarnego z para normalnych właściwościach. FOXHOUND prowadzony przez Liquid Snake jest Solid brat bliźniak i ta sama nazwa kodowa.

W środku wszystkich chaos spełnia wąż kolejną tajemniczą osobę – a cyborg ninja , którego jedynym motywem wydaje się chce walczyć z Solid Snake. Okazuje się, że ninja w rzeczywistości, Grey Fox , czy Frank Jeager , dawny kolega FOXHOUND Snake, który był uważany za martwy sześciu lat [ 11 ] . Wąż jest stałe oszukać przypadkowo uruchomić Metal przekładnia REX [ 12 ] . Grozi mu Liquid Snake, który wyjaśnia, że oni naprawdę są braćmi. Obaj są klony legendarnego żołnierza Big Boss, a została genetycznie zmodyfikowana w projekcie o nazwie „ Les Enfants Terribles[ 13 ] . Ciecz nienawidzić Solid Snake, ponieważ wierzy, że stałe dostał wszystkie dobre geny, które miały Big Boss, a on dostał złe [ 14 ] . Ten motyw działa Płyn do zabicia węża i udowodnić, że jest najlepszym z nich, mimo wszystko.

Liquid Snake mówi również prawdziwy powód misji Solid Snake jest. Wąż został wysłany Shadow Moses przez Pentagon i ministra spraw zagranicznych, aby zakończyć swoją misję, a potem umrzeć wirusa Foxdie . Pentagon nie chciał wąż mógł przekazać to, co naprawdę wydarzyło się w trakcie zabiegu [ 15 ] . Wąż wstrzykuje wirusem Foxdie jeszcze przed misją. Stało się to, gdy przeszedł podsumowaniu przypisanie gen-specjalisty Naomi Hunter. Dlatego, że Naomi przyjęła zadanie było to, że uwierzyła Wąż zamordował jej tylko postać ojca i przyjaciela Grey Fox. Wszystko zaś misja odbywa Naomi przyznaje, że strzykawka Wąż dostał był rzeczywiście zabójczy wirus zwany Foxdie i nic więcej. Mówi, że nie wie, kiedy ataki wirusów, i że tylko ona może przyczynić Oznacza to wąż żyć (cokolwiek to znaczy). Jej motywem jest zemsta, wierzy, że wąż został zabity jej asystentów, podobnie jak jej brat przyszedł do domu z ustawicznego urazów. Swego adiutanta Big Boss, a jej „ brat ” to Grey Fox, którego widziała, jak jej brat. Ale ona nie zna prawdy, że Grey Fox zamordowali jej rodziców. Z pomocą Grey Fox walczyć Solid Snake przez ciecz i pokonuje go w Metal Gear REX. Następnie spotkanie z Liquid Snake w walce man-to-man. Po ucieczce podstawy węża z ciekłym pięty przez tunel samochodu pod podstawą. Starcia na końcu. Ciecz dostaje przewagę i jest strzelać węża, a potem cierpi Foxdie i śmierci [ 16 ] .

Po poniższym tekście mogą świadczyć kolejne sceny. Widzisz Revolver Ocelot i kolejny tajemniczy charakter. Okazuje się, że to było naprawdę Solid Snake, którzy mieli gorsze geny Big Boss, jak Liquid Snake miał lepsze. Revolver Ocelot ma Metal Gear REX CD z danymi w ręku, i plan na sprzedając je na czarnym rynku. Tajemnicza postać okazuje się być trzecim klonem projektu „Les Enfant terrible” i obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, George Sears . Znany jest również jako Solidus węża [ 17 ] .

Istnieją dwa różne zakończenia do wyboru w Metal Gear Solid. To zależy od tego, jak wypadła jak Revolver Ocelot torturowany węża. Jeśli nie można obsłużyć cały okres tortur umiera Meryl i ucieka z Otacon po pokonany Liquid Snake. Można znaleźć na całym tortur zamiast Meryl żywy, i uciec z nią. W każdym razie, okazuje się, że Meryl przetrwa w każdym razie w Metal Gear Solid 4 , a nawet Otacon przetrwać. Meryl przetrwa, a jeśli zaczniesz grę z tego samego pliku, masz „Bandana”, co oznacza, że masz nieograniczoną amunicję . Jeśli zrobić to samo z Otacon, dostać Otacons „ Stealth ” – prototyp , który pozwala stać się całkowicie niewidoczny.

Sequele

 • Metal Gear Solid: The Twin Snakes został wydany w 2004 roku i jest to remake oryginalnego Metal Gear Solid . Grafiki, scen i jest wzmocniona, a jak Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty , można podjąć nametags wroga. Są też sceny premii, a sceny filmowe z gry.
 • Metalowa Stałe 2: Synowie Liberty ( PS2 )
 • Litego metalu biegów 3. Wąż eater ( PlayStation 2 )
 • Metal biegów stałe 4. Broń według Patriotów ( PS3 )
 • Metal Gear Solid: Portable Ops ( Playstation Portable )
 • Metal Gear Solid: Peace Walker ( Playstation Portable )
 • Metal biegów stałe V: ból fantomowy

Seria

Komiks oparty na wydarzeniach z Metal Gear Solid wydała IDW Publikacje [ 18 ] , napisany przez Kris Oprisko i zilustrowane przez Ashley Wood [ 19 ] . W 2006 roku , 12 edycje opublikowane w Stanach Zjednoczonych, obejmujący historię całej pierwszej części gry [ 20 ] . Styl ilustracjami naśladuje Yoji Shinkawas użycia szarych palet i szkic podobnych rysunków.

Referencje

 1. ^ “Metal Gear Solid Odsłon Japonię” . IGN. 03 września 1998 . Czytaj 19 maja 2008 .
 2. ^ „Metal biegów odliczanie rozpoczyna się” . IGN. 19 października 1998 . Przeczytaj 31 grudnia 2007 r .
 3. ^ “Metal zębate stałe TechInfo / kredyty” . Gamespot . Zapoznania się z 7 lipca 2007 r .
 4. ^ “Art Gallery Yoji Shinkawa jest z oficjalnej Metal Gear Solid stronie” (po japońsku). Konami. 09 lipca 1998 . Czytaj 19 lipca 2006 roku .
 5. ^ Hodgson David SJ (1998). Metal Gear Solid: Oficjalna misja Handbook . Millennium Publications Inc. p. 142
 6. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). (1998), „ Pułkownik Campbell : Snake przepraszam przechowywane w wielu rzeczy od ciebie.”
 7. ^ [ B c d e f g ] zespół Konami, eds (1999). Metal Gear Solid instrukcja obsługi . Konami. p. 49. SLES 01370
 8. ^ „Metal Gear Solid 3: Strona minimum egzystencji – Metal Gear Saga Vol. Sekcja 1 ” . Czytaj 12 stycznia 2006 .
 9. ^ Shoemaker, Brad. „GameSpot jest historia Metal Gear” . Gamespot . W archiwum z oryginalnym 18 października 2006 r . Przeczytaj 22 października 2006 .
 10. ^ Stratosferze. “Metal Gear Solid Brief Synopsis” . Metal Gear Solid: The Unofficial Site . W archiwum z oryginalnym 30 stycznia 2007 r . Przeczytaj 22 października 2006 .
 11. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). Poziom / obszar: Warhead Storage Building jądrowa: B2 – Lab. (1998), ” Solid Snake : Grey Fox … Pułkowniku, że ninja to Grey Fox. Nie ma wątpliwości. / Pułkownik Campbell : śmieszne! Powinieneś znać wszystkich ludzi zmarł w Zanzibarze. / Naomi Hunter : Nie, on powinien umrzeć … ale tego nie zrobił “.
 12. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). Poziom / obszar: Instrument Konserwacja: podziemnej bazy. (1998) ” Komputer : Kod PAL numer trzy potwierdzone. PAL wprowadzanie kodu Kod kompletnej … detonacja aktywowany. / Solid Snake : Nie! Dlaczego!? “
 13. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). Poziom / obszar: Instrument Konserwacja: podziemnej bazy. (1998), ” Liquid Snake : Zostaliśmy stworzeni, aby być w ten sposób. / Solid Snake : Utworzono? / Liquid Snake : Les enfants terribles … straszne dzieci. To właśnie projekt został powołany. Wszystko zaczęło się w 1970 roku. Ich plan był sztucznie stworzyć możliwie najmocniejszy żołnierza. Osoba, która Wybrali jako model był człowiekiem znanym wtedy jako największego żołnierza żyjąc w świecie … / Solid Snake : Big Boss … “
 14. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). Poziom / obszar: Instrument Konserwacja: podziemnej bazy. (1998), ” Liquid Snake : Masz wszystkie dominujące geny starca. Mam wszystkie wadliwe, recesywne geny “.
 15. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). Poziom / obszar: Instrument Konserwacja: podziemnej bazy. (1998), ” Liquid Snake : Byłaś późno tu zabić nas więc oni mogli odzyskać Metal Gear nieuszkodzonym wraz z ciałami żołnierzy genomie. Od samego początku, Pentagon po prostu cię wykorzystuje jako wektor do rozprzestrzeniania Foxdie! “
 16. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). (1998), ” Solid Snake : Naomi, Liquid zginął od Foxdie też.”
 17. ^ Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid . (Konami). (1998), ” Revolver Ocelot : (…) Wektor? Tak sir Foxdie Jeżeli stałeś aktywowane wkrótce … zgodnie z planem. Tak jest, sir. W Odzyskany wszystkich fikcyjnych danych z głowicami Rexa. Nie, sir. Moja osłona jest nienaruszona. Nikt nie wie, kim naprawdę jestem. Tak, szef DARPA znał moją tożsamość, ale on był usuwany. Tak. Gorsza jeden został zwycięzcą po wszystkim. Zgadza się. Aż do samego końca, Liquid myślał, że jest gorszy jeden. Tak jest, sir. Zgadzam się całkowicie. Zajmuje wyważone indywidualne … takich jak ty rządzić światem. Nie, sir. Nikt nie wie, że byłeś trzeci … Solidus. (…) Tak. Dziękuję. Good-bye. Pan Prezydent “.
 18. ^ Shawn Patty. “IDW do wydania Metal Gear Solid Comic Book” . Silver Bullet komiksy . Przeczytaj 25 października 2006 .
 19. ^ “IDW Publishing and Gift Konami Metal Gear Solid – komiks” . IDW Publishing . Zarchiwizowane od oryginalnego 15 marca 2006 r . Przeczytaj 25 października 2006 .
 20. ^ “Metal biegów stałe” . IDW Publishing . Zarchiwizowane z oryginalnego 1 września 2006 r . Przeczytaj 25 października 2006 .