Metal biegów stałe 4. Broń według Patriotów ( メタルギア·ソリッド4 ·ガンズ·オブ·ザ·パトリオットMetaru Gia Soriddo 4 Ganzu Obu za Patoriotto ? ) , Znany jako MGS4 jest siódmym gry kanonicznej w Hideo Kojima serii gry metalu biegu i czwarty z metalu Gear Solid szeregowo. Gra została stworzona przez Kojima Productions dla PlayStation 3 i został wydany w dniu 12 czerwca 2008 [ 1 ] .

Akcja

Guns of the Patriots jest ustawiony w 2014 roku , dziewięć lat po wydarzeniach w Metal Gear Solid [ 2 ] , a pięć lat po Synów Wolności [ 3 ] [ 4 ] . Solid Snake jest stary wygląd, z powodu choroby, która sprawia, że wiek szybciej i walczyć w wojnie , której charakter fundamentalnie zmieniło i tylko wygląda na taką samą nazwę. Jak prywatne organizacje, znane jako PMC ( Private Military firm -a: prywatne firmy wojskowe ) zdominować światową scenę, wojna stała się rutyną, która nigdy się nie kończy. Jak Metal Gear Solid 2 , wydaje się być tu paralele z George’a Orwella 1984 ;

Wojna jednak nie jest zdesperowany, unicestwiając walka To było w pierwszych dekadach XX wieku. Jest to walka o ograniczonych AIMS między kombatantów, którzy nie są w stanie do zniszczenia siebie nawzajem, nie mają istotnego powodu do walki i nie są dzielone przez każdą prawdziwej różnicy ideologicznej. To nie znaczy, że albo prowadzenia wojny, czy postawa wobec niego dominujące, has’ve stają się mniej krwiożerczy lub więcej rycerski. [ 5 ]

PMC żołnierze są wyposażone nanomaszyn , które zwiększają ich zdolności bojowe. Sieć sterowania stworzony przez tych nanomaszynami nazwany Sons of the Patriots ( SOP ), a ciecz Ocelot przygotowuje się do cięcia całego systemu. Wąż jest mało czasu, by go zatrzymać, bo ma dopiero rok po co żyć. Obecnie mieszka z Dr. Hal “Otacon” Emmerich and Olga Gurlukovichs córką Sunny . Kiedy były dowódca Snake Roy Campbell uderzył go z ostatnią misję – zabić cieczą – on przyjmuje je i podróży do Bliskiego Wschodu strefie działań wojennych, gdzie ciecz uważa się ukrywać [ 6 ] . W następstwie Big Shell Incydent miał Raiden oddaliła się od Rose , który najwyraźniej doznał poronienie z dzieckiem (który później okazał się być kłamstwem) i udał się do pozostania z Campbell. Raiden jest cyborg ninja i walczy przeciwko „ Patriotów ”.

Aktor głos

 • David Hayter – Stałe ‘Old’ Wąż
 • Christopher Randolph – Dr. Hal “Otacon” Emmerich
 • Christina Puccelli – Sunny Emmerich
 • Paul Eiding – Roy Campbell
 • Khary Payton – Drebin
 • Debi Mae West – Meryl Silverburgh
 • Szpiedzy Beng – Johnny “Akiba” Sasaki
 • Patric Zimmerman – Płyn Ocelot
 • Jennifer Hale – Dr. Naomi Hunter / Mały John
 • Quinton Flynn – Raiden
 • Phil LaMarr – Vamp
 • Lee Meriwether – EVA (Big Mama)
 • Kim Mai Guest – Mei Ling
 • Dave Fennoy – Ed
 • James Sie – Jonathan
 • Lara Cody – Rosemary
 • Richard Doyle – Big Boss
 • Fred Tatasciore – Beast
 • Paola Tiso – Laughing Octopus
 • Nika Futterman – Raging Raven
 • Debra Wilson Skelton – Crying Wolf
 • Andrea Zafra – Screaming Mantis
 • Doug Kamień – Psycho Mantis

System gry

Większość gry odbywa się w różnych strefach wojennych na całym świecie, a wtedy system przystosowany do gier. Przyczepa pokazane na wystawie E3 w 2006 roku użyto sloganu „nie ma miejsca do ukrycia” (sv. Nigdzie się ukryć ), który obraca do góry nogami i zasięgnąć system z poprzednich gier. Kojima oświadcza jednak, że gra za elementy ukrywające nie zniknął, lecz ewoluował gdy nie może już pozostać niewidoczne po prostu trzymać się ustalonego punktu. Ponieważ środowisko jest tak zmienny wiedzą, na przykład, nie o samochód ukrywają pod zacznie się poruszać, czy ściana ukryć się za załamie. Jednak zawsze jest to możliwe, chyba że są one odpowiednio wyposażone, nawet intensyfikacji prawo do walki. Przykładem tego, jak różne strategie można używać można wyjaśnić w następujący sposób;

Zakłada on, że „wojsko” wojnę przeciw „Army B”. Należysz do Armii „C” i można wybrać albo ataku „A” lub „B”. Jeśli złapany przez jednego z armii, ryzykujesz kończący się w kłopoty, ale jeśli ktoś pomóc wojsko może pomóc powrotem. Pod warunkiem, że Twoim zadaniem jest dostać się do punktu „X” Być może najlepszym rozwiązaniem jest, aby uniknąć wykrycia w ogóle.

Sense

Tematem czwartej raty w serii Metal Gear Solid nazywany jest „sens” (a: umysł, uczucia ). Tłem jest to wybór deweloperów do nowego sprzętu w zasobach skupić się na rzeczy, które nie mogą od razu zobaczyć, ale gra na inne zmysły i emocje gracza. [ 6 ]Wybrano przede wszystkim skoncentrować się na grze bohaterów AI i fizyki środowiska, być jak najbardziej naturalne. W przeciwnym razie, tylko otoczenie jest „ tło ”, jak ujął to Kojima.

Kojima stwierdził, że deszcz The kanji pojawiły się na zdjęciach promocyjnych [ 7 ] jest głównym tematem gry – motywem znanym z trzeciej części serii. Kanji wykorzystywane na deszcz jest również smutek , który również daje o sobie znać pod koniec przyczepie , który został pokazany podczas E3 2006, gdy wąż jest postrzegana z bronią w ręku, z zamiarem podjęcia jego życie.

Wcześniejsze tematy zostały Meme genów i sceny (a bakronym dla MGS ). Zostały one bezpośrednio związane z działki.

Octocamo

Podczas Tokyo Game Show 2006 został pokazany pierwszy pokaz nowego w grze systemu kamuflażu , zwany octocamon . System nazywany jest przez niektórych ośmiornicy z możliwością naśladować ich środowisko, narzędzie to pozwala graczowi wtopić się w środowisku i pozostać niewidzialnym wrogiem.

Metal Gear MK II

Nowy w serii są również Metal Gear MK II. W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu Metal Gear ma przeciwnik, ale raczej zdalnie sterowany robota, którego zadaniem jest pomoc węża podczas misji. Jest to widoczne w pierwszym Playstation 3- wydanego przyczepy, która również miała możliwość wspierania nowy procesor komórkowy . W grze, zdobywając robota zarówno jako środek komunikacji między wąż i inne znaki i pomagać w walce. To nawet hintats że inni gracze powinni być w stanie kontrolować je za pośrednictwem PSP .

Odbiór

Metal Gear Solid 4 otrzymał bardzo pozytywne recenzje, a otrzymane średnie stopnie 93.53% i 94/100 witryn gamerankings i Metacritic [ 8 ] [ 9 ] .

Referencje

 1. ^ „Metal biegów stałe 4. Broń patriotów FAQ” . 28 lutego 2008 . Przeczytaj 28 lutego 2008 r .
 2. ^ Kojima produkcje (2008-06-12). Metal biegów stałe 4. Broń według Patriotów . PlayStation 3 . Konami . „ Naomi : Nie widziałam cię od Shadow Moses Jak długo Dziesięć lat /.? Węży . Dziewięć”
 3. ^ Kojima produkcje (2008-06-12). Metal biegów stałe 4. Broń według Patriotów . PlayStation 3 . Konami . „ Wąż : GW Samma GW zniszczyliśmy pięć lat temu?”
 4. ^ Pokaż Może Wywiad -E3 2006
 5. ^ Online literature.com
 6. ^ [ B ] Gamepro.com wywiad
 7. ^ Kojima Productions tapety
 8. ^ [ b ] „Metal zębate stałe 4. Broń patriotów Playstation 3” . Gamerankings . 12 czerwca 2008 . Czytaj Wrzesień 20, 2012 .
 9. ^ [ B ] “Metal zębate stałe 4. Broń patriotów Playstation Reviews, 3” . Metacritic . 04 czerwiec 2008 czytać .
 10. ^ Dawkins, Daniel (12 czerwca 2008). “Przegląd: Metal Gear Solid 4” . Gier komputerowych i wideo . 12 czerwiec 2008 czytać .
 11. ^ „ Metal biegów stałe 4. Broń patriotów UK ”. Krawędź (190): p. 86-87. Lipca 2008 ISSN 1350/93 .
 12. ^ Welsh, Oli (30 maja 2008). “Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots Review – Strona 1 // PS3 /// Eurogamer – Aktualności i Gry Recenzje, bardziej” . Eurogamer.net . Czytaj Wrzesień 20, 2012 .
 13. ^ “MGS4 wyniki A Perfect 40/40 w Famitsu” . Zarchiwizowane z oryginalnego 1 lutego 2010 r .
 14. ^ “Game Informer: Metal Gear Solid 4 Review” . Wayback.archive.org . 04 marzec 2013 czytać .
 15. ^ “Przegląd: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na PS3 na GamePro.com” . Web.archive.org. 7 czerwca 2011 roku w archiwum z oryginalnym 7 czerwca 2011 r . Czytaj Wrzesień 20, 2012 .
 16. ^ “Game Master Review” . Wayback.archive.org. 12 sierpnia 2009 . 04 marzec 2013 czytać .
 17. ^ 13 czerwca 2008 12:18 PDT (12 czerwca 2008). “Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na PlayStation 3 Review – PlayStation 3 Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots Review” . Gamespot.com . Czytaj Wrzesień 20, 2012 .
 18. ^ “Game Trailers Review” .
 19. ^ “IGN Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots Review” . Ps3.ign.com. 12 czerwca 2008 . Czytaj Wrzesień 20, 2012 .
 20. ^ Metal Gear Solid 4 Review” . IGN UK .
 21. ^ Metal Gear Solid 4 Review” . IGN AU .
 22. ^ Dawkins, Daniel (30 maja 2008). “Metal Gear Solid 4 Review” . PSM3 . 02 sierpnia 2008 czytać .
 23. ^ Michael motocross. “G4 – X-Play – Opinie” . G4tv.com . Czytaj Wrzesień 20, 2012 .
 24. ^ Bolin, Love (2 czerwca 2008). “Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots Review” . Gamereactor .