Mario Kart: Double Dash !! Jest to gra dla Nintendo Gamecube , który został wydany w 2003 roku . Jest to czwarta gra z Mario Kart serii.

Rozgrywki

W grze występują dwa znaki w każdej mapy (samochodem), z których jedna zajmuje się Pudełka i obiektów, a także z systemem pojazdu. Gra składa się z szesnastu różnych torach, z których cztery są odblokowania, podzielonych na cztery turnieje . Są to, oprócz regularnego multiplayer , możliwość gry za pośrednictwem sieci lokalnej .

W sumie istnieją dwadzieścia różnych grywalnych postaci, z których cztery są tajne i muszą być odblokowane zanim staną się one odtwarzane. Są Toad , Toadette , Króla Boo i Petey Piranha . Dwie figury są ze sobą, a zatem udostępnić specjalne przedmioty; Mario i Luigi shoot Fireballs (kule ognia), Dziecko Mario i niemowląt Luigi uwalnia Chain Chomp , Wario i Waluigi rzuca Bob-ombs (bomby), Peach i Daisy dostaje serca (serca, które podnosi obiektów), Yoshi i Birdo wałkuje Yoshi jaja i jaja Birdo (duże jaja), Donkey Kong i Diddy Kong dostaje giant banana (gigant skórki od banana), Bowser i Bowser Jr. dostać gigantyczną Shell Bowser jest , Toad i Toadette dostać Złote Grzyby i Boo a Petey Piranha można uzyskać wszystkie przedmioty specjalne.

W gokarty są podzielone na trzy różnej masie i wymiarach. Biorąc pod uwagę, że dane są w różnych rozmiarach nie wszystko może korzystać z tych samych map. Dziecko Mario i Bowser Jr. Przykład wagą, Mario i Yoshi między masą i Wario oraz ośle Kong najcięższe wagi. Połączenie niemowląt Mario i Bowser Jr. Nie można używać średnich i dużych map. Jednak na przykład dla niemowląt Mario i Mario używanie nośnika i niemowląt Mario i Donkey Kong jest duży, i tak dalej.

grywalnych postaci

nazwa Przedmioty specjalne waga
Mario kule umiarkowany
Luigi
brzoskwinia kiery
stokrotka
Yoshi Yoshi Egg / Jajo Birdo
Birdo
Baby Mario Chain Chomp światło
Baby Luigi
Koopa Troopa Potrójne Zielona Shell /
Triple Czerwone Muszle
Paratroopa
Donkey Kong Giant Banana ciężki
Diddy Kong światło
Bowser Shell w Bowser ciężki
Bowser Jr. światło
Wario Bob-OMB ciężki
Waluigi umiarkowany
Ropucha * Złoty Grzyb światło
Toadette *
Wyłącznik Piranha * Można uzyskać wszystkie przedmioty specjalne ciężki
Król Boo *

* Nadmuchiwane.

Przedmioty

Wszystkie obiekty są uzyskiwane poprzez uruchomienie w polu Element , pole obiektów.

Zwykli obiekty

obiekty wyjaśnienie
zielony Shell Zielona powłoka, która jest wysyłana prosto lub do tyłu. Jeśli mapa jest trafiony przewrócenie go. Pociski nie są kruszone, kiedy uderzył w ścianę bez podskakują na.
Red Shell Red naprowadzające powłoki. Jeśli mapa jest trafiony przewrócenie go. Łupiny są kruszone, jak tylko znaleźć swój cel gracza lub obiektu na torze.
spiny Shell Kierowanie niebieską powłokę ze skrzydłami i znaczniki, które spełniają lidera wyścigu. Powłoka eksplodowała i kart leci, kiedy uderzył, a także inne pojazdy w okolicach można złapać w eksplozji.
grzyb Grzyby, które dają Kart trochę dodatkowy impuls prędkości. Może być stosowany do kolagenowe trawy i innych miejsc, które zwykle zmniejsza prędkość.
potrójne Grzyby Trzy gąbki; zobacz Grzyb .
banan Banan umieszczone na dworze. W przypadku kart jazdy na przędzenia go wokół kolei.
Triple Banana Trzy banana; zobacz Banana .
gwiazda Gwiazda, która sprawia, że ​​gokarta niepokonany na chwilę; obiekty, które spełniają wykres z gwiazdą odbijać. Prędkość wzrasta i mapa gwiazdy mogą prowadzić inne gokarty je wcisnąć i ukraść ich elementy.
piorun Piorun uderza i kurczy się wszystkich przeciwników. Na gokarty staje się jeszcze wolniej.
Fałszywe Item Box Fałszywe pudełka obiektów są umieszczone. Są to czerwone, w przeciwieństwie do rzeczywistych, które mają mieszankę różnych kolorach. W przypadku jazdy na mapie, przewracając go.

Specjalne Przedmioty

obiekty liczby wyjaśnienie
kule Mario i Luigi Pięć kule wyrzucone. Marios jest czerwony, natomiast Luigi jest zielony. Jeśli wykres hit, spinning go dookoła.
serce Peach i Daisy Serca, które pozwala obiekty uderzyć lub biegną na to odebrał, więc mogą wyrzucić je. Może być stosowany dwa razy.
Yoshi Egg / Birdo Egg Yoshi i Birdo Duże jaja są rozwijane. Kiedy trafią coś / kogoś pęknięć i nowe pozycje trzy wyjdzie.
Chain Chomp Dziecko Mario i niemowląt Luigi Duża metalowa kula szczekanie, który czerpie gokarta i wywrócenia wszystkie inne gokarty, jak on działa na.
Potrójne Zielona Shell /
Triple Czerwone Muszle
Koopa Troopa i Paratroopa Trzy muszle. Zobacz Zieloną Shell i Red Shell .
Giant Banana Donkey Kong i Diddy Kong Gigantyczna banan zostać wykorzystane. W przypadku kart jazdy na niej, spinning dwa okrążenia zamiast jednego. Powłoka jest następnie podzielona na trzy mniejszą skalę.
Shell w Bowser Bowser i Bowser Jr. Gigantyczna skala podobna do Bowser. Działa jako Zielonej Shell , firma nadal działa mimo nad mapą.
Bob-OMB Wario i Waluigi Bomba rzucona i eksplodował w ciągu kilku sekund. Jeśli wykres hit, to będzie o tej samej reakcji z postawionymi skorupy .
Złoty Grzyb Toad i Toadette Gold kolorowe grzyby , które można wykorzystać niezliczoną ilość razy w ciągu danego okresu.
  • Petey Piranha i Króla Boo można uzyskać wszystkie specjalnych przedmiotów oprócz Luigi zielone kule ognia i Birdos Birdo Egg .