Lylat Wars , znany w Japonii i Ameryce Północnej jak Star Fox 64 ( japoński : スターフォックス64 Hepburn : Suta Fokkusu Rokujūyon ? ) To gra wideo, wydany w 1997 roku na Nintendo 64 . Gra jest sequelem Super Nintendo Entertainment System tytuł obecny jest Starwing i idzie jak jego poprzednik na ratowaniu planety Lylat system z szalonym Andross. Mówi się, że gra zmieniła nazwę w Europie w celu uniknięcia sporów z niemieckiej firmy Starvox . [ 1 ]

Projektowanie gier

Lylat Wars jest tak samo jak jego poprzednik na nawigowanie statkiem kosmicznym (Arwing) poprzez liniową ścieżką albo od trzeciej lub perspektywy pierwszej osoby , a zestrzelenie jednostki wroga. Większość kursów kończy się bossa, co w niektórych przypadkach można uniknąć. Dopełnieniem Arwing-statek jest również zbiornik i podmorskich. Mogą być używane tylko na kilku torach.

Rumble pack

Lylat Wars była pierwsza gra na Nintendo 64, które wykorzystywane akcesorium Rumble Pack. Kiedy gra została wydana zawierała Rumble Pack, co oznaczało, że pakiet miał być większy.

Star Fox 64 3D

Główny artykuł: Star Fox 64 3D

Remake nazwie Star Fox 64 3D släptpes 2011.

Źródła

Przypisy

  1. ^ Damien McFerran (05 września 2012). „Chcesz znać prawdziwy powód Star Fox został przemianowany w Europie?” (W języku angielskim). Nintendo życia . Przeczytaj 12 sierpnia 2016 r .