Lemmings to gra komputerowa stworzona przez DMA Design (obecnie Rockstar North ) i dystrybuowane przez m.in. Psygnosis .

Gra komputerowa była innowacyjna wśród gier platformowych – gracz nie mógł kontrolować postacie w grze bezpośrednio, ale może tylko dać im różne funkcje specjalne, takie jak kopanie, blokowanie swoich przyjaciół lub zbudować rampę. Podstawa w grze zbudowany na zachowania samobójcze mówiło się o tzw lämmeltågen .

Gra została wydana później do ponad 20 różnych formatów.

Boże Narodzenie Lemmings

Były też seria pokazów o tematyce bożonarodzeniowej dla Lemmings nazwie:

  • Xmas Lemmings 1991
  • Xmas Lemmings 1992
  • Święto Lemmings 1993 (sprzedawany w pierwszym, ale stał się wolny, gdy wersja 1994 została wydana)
  • Święto Lemmings 1994 (z pełnym zakresem cenowym grze przyszedł również wypoczynkowe Lemmings 1993 z demo 4-pas został również wydany w tej grze).

Spin-off

Stwierdzono również wyjdzie jakieś spinoffs o Lemmings , w tym Lemmings Paintball 1996 Lomax także od 1996 roku.

Historia

Lemmings rozpoczął jako proste animacje wykonane w sierpniu 1989 roku , tuż po DMA projekt przeniósł się do swojego pierwszego urzędu, który składał się z dwóch pomieszczeń rozmiar mniejszy. Oni właśnie zaczęło się od gry o nazwie Walker , który w oparciu o ten sam człowiek, który korzystał z gry Blood Money .

Scott Johnson , twórca gry Hired Guns na Amidze właśnie został zatrudniony i został oddelegowany do tworzenia grafiki dla Walkera . Po zbudował głowę figury, usiadł i stworzył małe animacje dla znaku o wymiarach 16×16 pikseli.

Mike Dzienne sporządzony jednak na nich jak były tylko 8×8 pikseli, ale Gary Timmons animowane starca tak dostał płynność jazdy, i to właśnie ta wersja, która jest następnie wykorzystywana w grze.

Russell Kay , człowiek, który stworzył wersji PC Lemmings, już czułem się tutaj, że była to gra na początku animacji, a we wrześniu 1989 roku stworzył prostą prezentację składającą się z 100 Lemmings spaceru wokół na trzech różnych poziomach, które okazały Psygnosis samego miesięcy. Było też Russel Kay, który wymyślił nazwę „Lemmings” dla małych stworzeń.