Kirby Dream Land , znany w Japonii jako Hoshi no Kirby ( 星のカービィHoshi no Kabi ? Dosłownie “Kirby z gwiazdami”) , to gra wideo na Game Boy , który został wydany w 1992 roku . Jest to gra platformowa stworzona przez HAL Laboratory i wydana przez Nintendo . Jest to pierwsza gra w Kirby serii , a także charakter Kirby debiut. Gra została skierowana i zaprojektowany przez Masahiro Sakurai , wówczas pracownikowi HAL Laboratory, a miała być łatwa gra dla początkujących.

Gameplay

Chciwy król Dedede ukradł całe jedzenie z mieszkańcami Dreamland a nawet musujące gwiazd, które są potrzebne, aby zebrać jedzenie, więc Kirby , mieszkaniec Dreamland, wyrusza, aby przywrócić żywności i zatrzymać króla Dedede. Gra jest jak wiele innych gier platformowych z 8-bitowym i era 16-bitowych gier wideo wykonane tak, że Kirby dostanie do końca każdej ścieżki przeskakując przez przeszkody i wrogów pokonać. Kirby może również latać, ale nie opuścić ekran. Wrogowie są pokonany przez Kirby zasysa je i następnie albo połknięcia lub wypluć je na innych wrogów.

Kirby ma zdrowia w blokach, i za każdym razem Kirby ucierpi znika blok. Jeśli żadne bloki są pozostawione Kirby straci życie. Bloki można odzyskać poprzez spożywanie żywności rozrzucone na torach, a dodatkowo życie można było przez uzyskanie najlepszych wyników. Istnieją również specjalne produkty, które dają specjalne zdolności Kirby przez jakiś czas, jak jest w stanie wypluć kulami ognia z twoich ust.

W grze istnieje pięć kursów i muszą być zakończone w jednym posiedzeniu, ponieważ gra jest pozbawiona funkcji oszczędzania. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się przejść do ekranu tytułowego po meczu nad musi rozpocząć grę. Wszystkie kursy w grze gra się na dwuwymiarowej płaszczyźnie, więc Kirby może poruszać się tylko do przodu, do tyłu, w górę iw dół.

Dodatki Gry i tryb konfiguracji

Po ukończeniu gry gracz otrzymuje możliwość grania dodatkową gry naciśnij Góra , A i Wybierz na ekranie tytułowym. Gra jest bardzo podobna do wspólnego i mają takie samo działanie i ścieżek, ale wrogów i bossów są znacznie trudniejsze.

Naciskając w dół , B i Select mają dostęp do trybu konfiguracji, w którym można określić, ile zdrowia i ilu mieszka Kirby powinien mieć. Nawet dźwięk jest tryb testowy, gdzie można słuchać różnych utworów muzycznych i efekty dźwiękowe w grze.

Rozwój

Kirby Dream Land został opracowany przez Masahiro Sakurai w HAL Laboratory . Duch od Kirby był pierwotnie tylko zastępczy stosowany aż do bardziej wyrafinowanego wizerunku byłyby tworzone, ale projekty zaczęli lubić byłej Kirby tak bardzo, że postanowili go zatrzymać. Pierwotnie nazwany Kirby, jednak “Popopo” ( ポポポ? ) , A nazwa gry nie Twinkle Popo ( ティンクル·ポポ? ) , Ale ostatecznie nazwa została zmieniona na Kirby i gra otrzymała swój ostateczny tytuł.

W trakcie rozwoju nie kolor Kirby całkowicie zdeterminowany. Sakurai chciał, żeby być różowy podczas Shigeru Miyamoto podkreślił, że będzie żółty. Wreszcie zdecydował Nintendo Kirby będzie różowy. [ 10 ] Chociaż główny kolor Kirby jest wciąż różowy później gry pokazano go w różnych kolorach, w tym żółty. Kiedy gra została wydana w Japonii była reprezentowana Kirby w różowym kolorze, ale w Ameryce Północnej zaprojektowany Nintendo of America Kirby bieli na podstawie gry w skali szarości .

Muzyka składa się wyłącznie z czerwca Ishikawa , [ 3 ], który został stałym kompozytorem Kirby serii .

Referencje

Uwagi

  1. ^ „3. Satoru Iwata Talks Wcześniejsze projekty ” (w języku angielskim). Nintendo . W archiwum z oryginalnym 11 grudnia 2012 r . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  2. ^ “Kirby Dream Land dla Game Boy” (w języku angielskim). Gamerankings . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  3. ^ [ B ] “Kirby Dream Land” (w języku angielskim). MobyGames . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  4. ^ Kryształ, Joshua. “Kirby Dream Land – Review” (w języku angielskim). Przewodnik gra . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  5. ^ Linoleum rozerwany (1992). „Twój przewodnik po najnowszych wydań” (w języku angielskim). GamePro ( International Data Group ) (41): p. 172. ISSN 1042-8658 .
  6. ^ Elston, Brett (12 lipca 2011). “Kirby Dream Land 3DS Review” (w języku angielskim). GamesRadar . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  7. ^ Thomas, M. Lucas (30 czerwca 2011). “Dream Land Recenzja Kirby” (w języku angielskim). IGN . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  8. ^ ” Twój przewodnik po najnowszych wersji ” (S) (.jpg). Nintendo Power (Nintendo) (39). 1992. ISSN 1041-9551 . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  9. ^ Długie, Neil (11 października 2011). “Dream Land Recenzja Kirby” (w języku angielskim). Dziennik Nintendo Magazine . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .
  10. ^ “Creator Kirby” (w języku angielskim). Kirby Rainbow Resort . Przeczytaj 22 grudnia 2012 r .