Killzone 2 jest to first-person shooter gry, opracowane przez Guerrilla Games i opublikowanych przez Sony Computer Entertainment . Gra jest trzecia rata w serii Killzone i zajmuje się ciągłym walce z Helghast . Gra jest sequelem pierwszej grze Killzone opublikowany na PlayStation 2 i Killzone: Liberation na PlayStation Portable . Killzone 2 ukazał się wyłącznie PlayStation 3 .

Rozgrywka

Gra reprezentuje niemal wyłącznie z pierwszej osoby punktu widzenia, chyba że można uruchomić z różnych pojazdów. Gracz wciela się w rolę sierżanta Tomas „Sev” Sevchenko , weterana sił specjalnych „ Legion ” w ramach Grupy Alpha . Jego domyślna bronią jest karabin szturmowy M82G , ale można wybrać różne ISA i Helghast broni z martwych wrogów, rówieśników lub zbrojowni rozsianych po całej grze. Amunicja do różnych broni można odebrać w tej dziedzinie. Sev może przewozić tylko jedną podstawową broń i ramieniem bocznym na raz. On również niesie ze sobą nóż do walki wręcz. Gra posiada system ochrony, który pozwala Sev się kryć za przedmiotami i wtedy zabraknie strzelać do wrogów. Jeżeli członek grupy Alpha zostanie ciężko ranny zmuszony Sev aby dostać się do zestrzelonego towarzysza jak najszybciej i ożywić go ze szczególnym defibrylatora . Sev mogły pracować przez co najmniej dwa pojazdy w grze: zbiornik oraz egzoszkielet. Z Sixaxis kontroli ruchu, może wykonywać pewne działania, takie jak obrócenie zaworu, uzbrojeniu urządzenia wybuchowe i strzelania.

Multiplayer

Tryb multiplayer w grze o nazwie „ Strefa wojny ”, a to oznacza, że 2-32 graczy może grać ze sobą. Gracz może wybrać, aby walczyć z Helghast lub ISA . Można wybrać klasę swojej postaci, jak również broni osobistej pierwotne i, w zależności od tego, co gracz został zamknięty. Z kartami postaci gracz może przyjąć i łączyć różne style i możliwości odtwarzania. Obie frakcje ISA i Helghast mają ten sam rodzaj znaków i podkładek.

 • Karabin Żołnierz : zwykły żołnierz strzelanie bez żadnych specjalnych umiejętności.
 • Inżynieria : jest mechanikiem, który może zgasić „ strażnicy ” (broń automatyczna). Inżynierowie mogą również naprawy uszkodzonych skrzynek z amunicją, stacjonarne karabiny i strażnic.
 • Saboteur : Jest to specjalny żołnierz, który może maskować się jako członek motståndarfraktionen. Sabotażyści mogą również umieszczać C4 wybuchowych pułapek, które są wyzwalane, gdy wróg zbliży.
 • Medycy : może ożywić rannych towarzyszy. Medycy nosić pakiet odnowy biologicznej, które jest podane do jego frakcji.
 • Skaut : jest snajperem, którzy mogą korzystać z jego obudowę, która pozwala graczowi wydaje się być całkowicie przejrzyste. Obserwatorzy mogą również korzystać z granatu dymu, który jest znacznikiem do pomocy powietrza. Potem „ Vaktbot ” (mały robot Mocy) atakuje wrogów w tej dziedzinie do pewnego czasu.
 • Burza Skład : jest silnie uzbrojony żołnierz może wytrzymać więcej niż inni wrogiego ognia. Burzowe Żołnierzy może również zwiększyć ich prędkość na pewien czas, aby móc działać szybciej.
 • Taktyka : jest oficerem, który można umieścić spawnplatser jego frakcji. Podobnie jak harcerze są taktyka uzbrojeni granatem dymu.

Można grać w pięciu różnych typów misji. Podbić i Broń : gdzie należy brać jeden lub więcej obszarów docelowych, zanim skończy się czas. Zabójstwo : gdzie można zabić losowy członek motståndarfraktionen zanim skończy się czas. morderstwo masowe : który zabija tylu motståndarfraktionens członków, jak to możliwe, zanim skończy się czas. Search and Destroy : gdzie zniszczyć cel wybuchowymi jak motståndarfraktionen bronić. Wyszukiwanie i pobieranie : gdzie lokalizuje i zwraca liczbę obiektów do określonej lokalizacji, zanim skończy się czas.

Offline

W trybie gry „ Småstrid ” gracz może walczyć sterowanych komputerowo „ botów ”. Tryb gra ma te same typy misji w trybie multiplayer i można dodać dowolną liczbę botów, które mają być przeciw, i wybrać poziom trudności i mapę.

Tło

Killzone 2 jest ustawione dwa lata po wydarzeniach z Killzone i Killzone: Liberation . ISA ( Interplanetary Strateg Alliance ) uruchamia atak na Helghast rodzimej planecie z Helghan . Celem jest, aby uchwycić Helghast Emperor SCOLAR Visari i zakończyć Helghast plany wojenne raz na zawsze.

Podczas inwazji na Helghan jest Sev i jego zespół za liniami wroga, aby pomagać rozbitków sił inwazyjnych. Misją jest zapewnienie wroga kapitałową Pyrhus . Ale siły ISA szybko odkrywa, że Helghast żołnierzy z ich rodzinnej planecie była straszniejsza jeden wcześniej. Nie tylko, że są one dobrze dostosowane do okoliczności wroga, ale teraz podjęli również wykorzystać burzy, która często występuje na naszej planecie tak, że mogą teraz używać ich przeciwko siłom ISA. Zimny, sterylne i ciężko samolot zrobić Helghan jest krajem välförsvarat gdzie żaden wróg jest w stanie przejąć. Sev odkrywa, że on i jego grupa będzie nie tylko z wrogiem, ale ich najsilniejsze wrogiem jest sama planeta. Ich przetrwanie jest zagrożone.

Akcja

W poranku sierżant Tomas Sevchenko w swojej kabinie w Wielkiej krążownik New Sun najechaniu kapitału Helghan z Pyrrhus . ISA stworzyła dużą flotą krążowników, kierowany przez płk Jana Templara , którzy przygotowują się do ataku na miasto. Ale Helghast ogromne broni przeciwlotniczych, aby zapobiec floty, aby być bliżej do miasta i bombardować go, Navy wysyła siły inwazyjne sprzątać obronne miasta i zdobyć miasto.

Grupa Alfa , który składa się z sierżantów Rico Velasqueza i Tomas Sevchenko i Corps Dante Garza i Shawn Natko , mają za zadanie pomagać siłami najeźdźców do gładkich zewnętrznych obronne miasta. Na początku była próba pozornie udane, siły ISA okupują dużą część miasta i jest bliska osiągnięcia pałace Visaris, gdzie będą one oddają cesarzowi Helghast. Ale Helghast aktywujesz obronne miasta, różnorodne elektrycznego elbågstorn rozrzucone po całym mieście. Elbågstornen nedgör duża część sił inwazyjnych ISA i zatrzymać ofensywę przeciwko Visaris pałacu.

Tomas Sevchenko i Dante Garza zniszczyć jeden z elbågstornen, trwa nienaruszony kawałek wieży i dostarcza ją do nauki kobiety Evelyn Batton pokładzie New Sun. Odkrywa, że wieże są napędzane za pomocą substancji mineralnej o nazwie „ Petrusit ”. Pułkownik Templar zlecenia Grupa Alfa, aby spotkać się z Evelyn w opuszczonej wiosce górniczej na południe od Pyrrhus, próbując wyłączyć wieże obronne, których źródłem zasilania jest dostępny w tej dziedzinie.

Podczas misji schwytany Dante Garza, Shawn Natko i Evelyn Batton o Helghast siły. Rico i Sev po jego utraconych członków zespołu i zapisuje je w dużej rafinerii zwanej Tharsisraffinaderiet gdzie Helghast wykopuje się jego petrusitmalm wspierać elbågstornen. Rico i Sev końcu znaleźć swoje utraconych towarzyszy, którzy są przesłuchiwane przez bezwzględnego lidera Helghast nazwie Mael Radec , chcąc uzyskać informacje o kodach nośnych dla skradzionych broni jądrowej jako Helghast wcześniej pobranych z ISA. Sev sugeruje, że on i Rico bok siły Radecs i uratować ich członków zespołu, ale jest zbyt Rico przynętą dla członków grupy zbliżającym wykonanie, on wpada i trafia dziko przeciwko Helghast są. Podczas zamieszania, które powstają Garza jest ciężko ranny przez Helghast żołnierza Radec udało się uciec z rafinerii i Grupy Alpha będzie musiał uzyskać pomoc od marynarki, aby dostać się tam z kontuzjowanego Garza. Garza umiera w SEVS łonie jego poważnych obrażeń, gdy tylko nadejdzie pomoc.

Nowy na pokładzie Sun obwinia śmierć Sev Rico Garzy, kiedy nie był w stanie poradzić sobie z sytuacją kryzysową lepiej. Ale nagle przerwane, gdy oba New Sun i cała flota ISA jest atakowany przez Helghast są i wszystkie krążowniki są ich pokład. Celem tego ataku było Radec za wszelką cenę chciał zdobyć kody do wypalania skradzionych broni jądrowej użyć przeciwko ISA. Pułkownik Templar rozkazuje załodze bronić statku, ale wrogowie obezwładnia całą flotą i zniszczyć oba okręty i załogę. Templar rozpocząć ewakuację floty i resztę grupy Alpha uciekających z krążownika. Radec przybywa na mostku nowe słońce, zabijając Evelyn i templariuszy, bierze kody ogień i opuścić statek, aby dać im Visari. Ale Templar nadal żyje, umiera wyłącza jego pędniki New Sun powodujące krążownik, z nim na pokładzie, zderzył się z Tharsisraffinaderiet a tym samym zniszczyć obronę miasta.

ziemie Grupa Alfa na twardym gruncie i spotyka się z wojsk landstigna ISA do ostatecznego ataku na miasto i Visaris pałacu. Ale Visari, który jest zdeterminowany, by w końcu zniszczyć pozostałych sił ISA zdetonował bombę atomową na mieście Pyrrhus z kodami z Radec. Powstały wybuch ociera się całego miasta i jego obrońców, ale także ogromną część sił inwazyjnych ISA. Grupa Alfa a nieliczne pozostałe siły ISA rozpocząć desperacki atak na Visaris pałacu i położyć kres ich straszliwym kampanii. Sev i Rico udaje się dostać do pałacu, a następnie spotkać Radec i Visaris osobistego ochroniarza. Cała ratownicy są zabijane i Radec jest poważnie uszkodzone, ale aby uniknąć niewoli Radec zmuszony do popełnienia samobójstwa strzelając sobie w głowę.

Po pokonaniu ostatniego oporu może Sev i Rico wreszcie spełniać swoją misję: aby uchwycić Helghast cesarzowi w jego sali tronowej. Obaj spotkali się twarzą w twarz z Visari, który mówi, że wojna jest daleka od zakończenia, a jego śmierć nie przeszkodzi wojnę przed zatrzymany. Jego ludzie będą nadal walczyć, a raczej wypełnić swoje ulice z martwych niż zrezygnować. Ponadto, zauważa, że ​​jego śmierć wywoła wściekłość jego ludzi, i tylko on mógł trzymać ludzi pod kontrolą. Ale Rico, w którym mieści się wielką nienawiść Visari i Helghast, i zemsty za Garzas i wielu jego towarzyszy walki żyje, się furia i trafia potężny Helghast cesarza.

Sev jest zaskoczony i sfrustrowany szybkim wykonaniu Rico z Visari. Zostawia pałac i siada na wejściu klatki schodowej, a Rico siedzi w kącie pałacu, a biorąc pod uwagę to, co zrobił. Nagle Sev flotą kilkudziesięciu statkach Helghast przypuszczają atak na resztki floty ISA. Ale walka będzie kontynuowana w Killzone 3 .

Planeta Helghan

Helghan to fikcyjna piekielna planeta. Większość z planety składa się z skalistego terenu i czołowych zlewozmywaków, zapewniając bogate zasoby naturalne i minerały. Przed inwazją ISA planety mieszkali ponad 30 milionów ludzi na Helghan. Większość osiedli planety wokół górnictwa i największym z nich jest stolicą Pyrrhus. Jednak miasto jest bardziej jak duży slumsach niż metropolii . Podczas cesarza Visaris rząd był najbardziej gospodarki koncentruje się na tankowania i budowania armii, raczej niż do zaspokojenia innych potrzeb ludności. Zatem Helghan składał się z dużych slumsach, ponury infrastruktury cywilnej i zauważalnego braku standardów luksusu, przepychu i życia. Z biegiem lat, Helghast dumą objął straszny samolot i dostosowany do niebezpiecznych toksycznym środowisku.

Pomimo trudnych warunków ma Helghan kilka rodzajów dzikich zwierząt, co sugeruje, że planeta posiada naturalne siedlisko.

Postacie

 • Pierwszy sierżant Tomas „Sev” Sevchenko , grany przez Demetri Goritsas , jest główną postacią w grze i jeden z Task Force Grupa Alfa ISA za. W wieku 25 lat, brał udział w kilku udanych walk, ale wysoka cena. Sev wie, że jest to jego obowiązkiem jako patriotą Vekta aby kres zagrożenia Helghast raz na zawsze.
 • Kapral Dante Garza , grany przez Ryana Mcclauskey , jest członkiem grupy Task Force Alpha ISA za. Z jego spryt i młody wiek, Garza wierny, optymistycznego i niezawodnego żołnierza, który zdobył swój elitarny status. Jest także bliskim przyjacielem Sev i razem współpracować, aby wymazać obrony Helghast miasta pyrrhus.
 • Sierżant Rico Velasquez , grany przez Charlesa Everett , jest weteranem ISA. Można opisać Rico jako człowieka zbiornika kto woli najpierw strzelać, a potem zadawać pytania. Ma twardą postawę, ale po wszystkim, dobre serce. Ma wielką zemstę i nienawiść przeciwko Helghast są i iść z grupy Alpha przewodzić inwazję Helghan.
 • Kapral Shawn Natko , grana przez Noah Lee Margetts , jest żołnierzem ISA Task Force Alpha Group. On jest doświadczonym żołnierzem tego samego rodzaju co Rico. On może być opisana jako prawo pesymistyczny i sardoniczny. Posiada pozornie niezniszczalnego ducha i dzielnie walczył z grupy Alfa, z pyrrhus obrzeżach Visaris dużego pałacu.
 • Pułkownik Jan Templar , grany przez Qarie Marshall , jest dowódcą floty inwazji ISA. Jest także głównym bohaterem Killzone i Killzone: Liberation .
 • Cesarz SCOLAR Visari , grany przez Brian Cox , lider sił Helghast a cesarz planety Helghan. Jest on odpowiedzialny za nową militaryzacji żołnierzy Helghan po porażce po pierwszej wojnie Helghan. Visari udało wcześniej zaatakować jedną z planet kolonialnych ISA, Vekta, by pomścić to, co widzi jako zdradę i nadużywania Helghast.
 • Pułkownik Mael Radec , grana przez Sean Pertwee , dowódca Visaris osobistym ochroniarzem i chronić planetę Helghan. On okazuje się mieć chęć zabicia i woli działania, zamiast planowania. Opisując go jako zdecydowane i zimnokrwistych osoba chodzi do niego jako Visaris watchdog.
 • Kapitan Jason Narville , grany przez Miki O’Connor , dowódcy sił ISA inwazji. Z wielką determinacją, dobrego planowania i przy pomocy swoich ludzi, prowadzi udaną inwazję Helghan i wygraj wspaniałe zwycięstwo w Visaritorget . On może być bardzo ściśle z jego żołnierzy.
 • Evelyn Batton , grany przez Jules De Jongh , z adiutantów Templariuszy. Ona skupia się na aspektach technicznych broni jądrowej ISA, które zostały przejęte przez Helghast. Ona pomoże zespół Alpha, aby ją odzyskać.

Referencje

 1. ^ “Killzone 2 Playstation 3” . Gamerankings . Czytaj 21 lipca 2009 .
 2. ^ http://www.metacritic.com/game/playstation-3/killzone-2
 3. ^ Ellis David (03 lutego 2009). “Killzone 2 Review” . 1UP . Obciążenie 01 maja 2010 .
 4. ^ Staff (9 lutego 2009). “Killzone 2: Werdykt krawędzi” . Krawędź . 13 grudnia 2010 czytać .
 5. ^ Miller, Matthew (22 września 2009 roku). “Game Informer: Killzone 2 Review” . Game Informer . Czytaj 21 lipca 2009 .
 6. ^ [ B ] “Killzone 2 Metacritic” . Metacritic . Czytaj Sierpień 16, 2009 .
 7. ^ “Killzone 2 Gamesmaster PL”. Mistrz Gry . 1 marca 2009. ss. 58-61.
 8. ^ VanOrd, Kevin (27 lutego 2009). “Killzone 2 Review” . Gamespot . 27 lutego 2009 czytanie .
 9. ^ “Killzone 2 Video Review” . Gamespot . 27 lutego 2009 . 27 lutego 2009 czytanie .
 10. ^ “Killzone 2” . GameTrailers . 09 luty 2009 . 02 lutego 2009 czytać .
 11. ^ “Killzone 2 Review” . GameZone. 2 lutego 2009. zarchiwizowanych od oryginalnego 24 lipca 2011 r . 02 lutego 2009 czytać .
 12. ^ Haynes, Jeff (29 stycznia 2009 roku). “Killzone 2 Review” . IGN . Czytaj 30 stycznia 2009 .
 13. ^ “Przegląd: Killzone 2” . Grać . 4 lutego 2009 w archiwum z oryginalnym 7 lutego 2009 r . Czytaj luty 8, 2009 .
 14. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/16723/Killzone+2/