Heavy Rain (dawniej znany jako Heavy Rain: The Origami killer ) jest interaktywny dramat i action-adventure gra opracowana przez Quantic Dream i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 3 w lutym 2010 roku.

Gra jest film noir thriller z czterech różnych bohaterów, którzy pracują, aby rozwiązać tajemnicę Origami Killer seryjnego mordercy, który używa długie okresy deszczu utopić swoje ofiary. Odtwarzacz współpracuje z grą przez wykonywanie czynności zaznaczone na ekranie, gdy ruch na klawiaturze sterującej , aw niektórych przypadkach wykonać kilka Quick Time Event podczas szybkich scen akcji. Decyzje i działania gracza w grze będą miały wpływ na historię. Bohaterami może zostać zabity, a niektóre działania mogą prowadzić do różnych scen i na zewnątrz.

Heavy Rain był krytyczny i sukces komercyjny, [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] wygrał wielokrotny “Game of the Year” nagrody i sprzedał się w ponad trzech milionach egzemplarzy. [ 8 ], [ 9 ] Wersja folii gry jest obecnie w trakcie opracowania. PlayStation 4 wersja, z ulepszonej grafiki i rozdzielczości ekranu , [ 10 ] została wydana zarówno jako samodzielna gra, a jako część Quantic Dream Collection z Beyond: Two Souls w marcu 2016 roku [ 11 ]

Akcja

Heavy Rain jest dramatyczna i psychologiczny thriller , w którym cztery osoby zaangażowane w tajemnicy bał Zabójcy Origami , seryjnego mordercy, który używa wody deszczowej utopić swoje ofiary. Gra odbywa się w październiku 2011 roku . W mieście na amerykańskim wschodnim wybrzeżu mają osiem młodych chłopców zniknął. Odkryli kilka dni później, martwe i zatopioną w deszczu z figury origami w ręku i storczyków na piersi. Społeczeństwo jest sparaliżowana przez strach, a władze nie wydają się być blisko znalezienia podejrzanego.

Ethan marca jest szczęśliwy człowiek z piękną żoną i dwójką dzieci; Jason marca i Shaun marca . Ale Jason ginie w marcu po wypadku samochodowym i Ethan wpaść w śpiączkę po długim próbuje go uratować. Jego trauma po utracie Jason doprowadził do niego cierpi z agorafobii (paraliżujący strach wśród tłumów), depresji i utraty przytomności. Dwa lata później, Ethan i jego żona oddzielone i Shaun wzrosło do martwi i depresji dzieci. Na jesieni będą Shaun porwana przez Origami zabójcy. Aby przywrócić jego syn musi marca wykonać szereg testów, które każdy z nich jest to dylemat .

Sprawa porwania związana Norman Jayden w kolejną grywalną postacią, która pracuje dla FBI . On dostaje pracę jako profilare i używa bardzo szczególne podejście do sprawy. Używa ARI ( Dodano interfejsu Reality ), który jest kilka rozszerzonych okularów rzeczywistości , które ułatwiają jego skany utworów i zbrodni. Jego zadaniem jest znaleźć i wykorzystać Origami Killer uratować Ethana w marcu stracił syna. Cierpi z wysokiego uzależnienia od narkotyków triptocaine .

Scott Shellby to kolejna grywalna postać. Jest emerytowanym policjantem , który teraz pracuje jako prywatny detektyw . On będzie na wniosek rodziców ofiar Orgamimördarens zbadania przypadków. Jego celem, jak Norman Jayden, aby znaleźć porwanego Shaun Mars i zapisać go.

Madison Paige jest kolejną grywalną postacią. Ona jest fotoreporterem , który nie ma bezpośredniego połączenia z przypadku, ale po kilku spotkaniach z Ethanem w marcu postanawia odnaleźć i uratować Shaun Mars. Cierpi na bezsenność i koszmary, a ona zazwyczaj zazwyczaj sprawdzić w motelu , aby lepiej spać.

Inne role

 • Shaun marca : Ethan i najmłodszy syn Grace. Shaun był wcześniej szczęśliwe dziecko, który był zadowolony z jego starszy brat, ale po śmierci Jasona stracił Shaun radość, która go charakteryzuje, która martwi ojca bardzo dużo. Pewnego dnia, gdy był w parku ze swoim ojcem podczas deszczowej jesieni, zniknął Shaun oczach ojca. Uważa się, że został porwany przez strasznych Origami Killer i Ethan jest zdeterminowana, aby uratować swojego syna za wszelką cenę.
 • Jason marca : Ethan i najstarszy syn Grace i brat Shaun. Zmarł po jego urodzin na obrzeżach centrum handlowym, kiedy został potrącony przez samochód.
 • Grace marca : ex-żona Ethana. Po śmierci Jasona, Grace złamał jej związek z Ethanem, bo myślała, że Ethan był odpowiedzialny za śmierć Jasona.
 • Lauren Winter Lauren jest prostytutka kobieta, która straciła syna Johnny’ego , kiedy został porwany i zamordowany przez Origami zabójcy. Na początku odmówiła pomocy Detektyw Shelby w znalezieniu zabójcy origami, ale później ofiarowała zostać jego partnerem w śledztwie.
 • Carter Blake : Miejscowy policyjny komisarz . Blake współpracować z policją FBI Norman Jayden w poszukiwaniu Origami Killer ale naprawdę mają Blake rodzaj rywalizacji z Jayden. Ma bardzo agresywną postawę, jeśli nie dostanie to, czego chce.
 • Leighton Perry : Miejscowy szef policji. Perry jest nowy szef Jayden za jego dochodzenia. On nadzoruje zarówno Jayden i Blake, ale on wydaje się bardziej zainteresowany pojawiać się w prasie, ale do pracy w dochodzeniu.
 • Hassan Hassan stanowi arabskich imigrantów. Prowadzi mały sklep spożywczy, w którym często jest odwiedzana przez detektywa Shelby, którą ma zaufanie. Origami zabójca miał wcześniej porwał i zabił syna Reza .
 • Susan Bowles , Susan jest kobieta, która mieszka na obrzeżach miasta. Wcześniej miał dwóch synów, ale jej najstarszy syn, Jeremy , został porwany i zamordowany przez Origami zabójcy. Wkrótce po śmierci syna zostawiła chłopaka jej sam z siebie odpowiedzialność za dziecko.

Osoby podejrzane

 • Ethan marca : Ze względu na różne okoliczności, Ethan został owinięty w chmurze zamieszania i nawet uważał się za szalonego Zabójcy Origami. Policjanci podejrzewają, że i chcesz zdobyć niego.
 • Nathaniel Williams : Jednym z głównych podejrzanych. Nathaniel jest człowiekiem głęboko religijnym, który ma swoje mieszkanie pełen krzyży i napisów z Biblii . Według Blake Natanaela wcześniej miał problemy z policją, ale policja odkrywa, że to nie jest ten, kto jest Origami zabójca.
 • Miroslav Korda : Prawdopodobnie rosyjski obywatel, a jeden z podejrzanych. Jayden i Blake spotkałem go na ulicy; Próbował uciec, ale później został schwytany przez nich. Przynieśli na przesłuchanie akord, ale odkrył, że on też był Origami zabójca.
 • Gordi Kramer : Gordi to bogate, dzikie i kapryśny playboy i syn milionera Charles Kramer . weźmie udział w Shelby dochodzenia, bo podejrzewano być Origami zabójca. Jest podejrzany o Joseph Brown , młodego chłopca, został znaleziony martwy z seryjnym zabójcy MO , a ostatni raz widziano w Gordis prywatnej limuzyny .
 • Charles Kramer : Gordis ojciec. On jest kolejnym podejrzanym w Shelby dochodzenia. On jest potężny finansista, kto jest właścicielem firmy budowlanej. On ma obsesję na punkcie zapobiegania Shelby od zbadania jego syna, podejrzewa się być Origami zabójca.
 • Jackson Neville lub Mad Jack : Człowiek, który jest uważany za bardzo niebezpieczny człowiek, podała policja. Jackson wcześniej podejrzewano, kupił i sprzedał skradzione samochody, ale sprawa została zawieszona z powodu braku dowodów. Jayden że miał samochód, który należał do Zabójcy Origami.
 • Francisco „Paco” Mendes : Właściciel mieszkania Origami zabójca odwiedził. On jest bogaty gangster, który również jest właścicielem klubu nocnego w mieście.

Gameplay

Według demonstracji magazyn krawędzi , gra użyje unikalny rodzaj sterowania. Przycisk spustowy na kontrolerze PlayStation 3 będzie przesunąć znak do przodu, w kierunku on / ona wygląda. Analogowe funkcje na przycisku zostaną wykorzystane, co pozwala użytkownikowi kontrolować ruch bohatera i szybkość naciskając przycisk trudne lub łatwe.

Lewy drążek analogowy będzie sterować ruchem głowy, a następnie w tym samym czasie przez niego postać porusza się względem gdzie on / ona szuka. David Cage wyjaśnia, że ruch to wydanie bohatera z perspektywy kamery w grze. Reszta gra z kolejnych klawiszy jak zdarzeń występujących w grze; tak zwane „ Quick Time Event ”. Manewry, które gracz musi wykonać ogólnie naśladować ruchy, że postać musi wykonać na ekranie. Jeśli gracz nie wykona polecenia te będą fabuła gry będzie zmienić, a niektóre błędy mogą prowadzić do postać może umrzeć. Jeśli postać zginie, gra nie zostanie zakończona, gracz zamiast przełączyć się na inną postać, a wydarzenia śmierci poprzedniego znaku wpłynie na fabułę gry.

Gracze mogą również wywołać wybór myśli i uczuć znaki przytrzymując przycisk L1, a następnie nacisnąć odpowiedni przycisk przypominają słuchać co dokładnie dane myśleć. Te myśli czasami być niewyraźne, i wybrać jedną w niewłaściwym czasie może reakcja bohatera będzie ujemny, a może zrobić jak oni powiedzieć lub zrobić coś złego. Kiedy postać podchodzi osoba wydaje się możliwe tematy ekranie, gracz może wybrać, aby doprowadzić swoją postać do rozmowy z osobą o wybranym tematem rozmowy.

Postacie w grze może wchodzić w interakcje z niemal wszystkich obiektów wokół niego; niektóre z nich mogą być niepozorny, podczas gdy inni mogą prowadzić do istotnych obserwacji. Czasami, w zależności od sytuacji w grze, ekran zostanie podzielony na dwa lub więcej okien, pozwalając graczowi kontrolować swoją postać w oknie, podczas gdy można zobaczyć, co dzieje się w innym kierunku.

Rozwój

Quantic Dream rozpoczął prace nad Heavy Rain w lutym 2006. Gra została pokazana na targach E3 2006, kiedy tech demo zatytułowana „Casting” został przedstawiony mediom i opinii publicznej.

Część fizyki gry są obsługiwane przez PhysX przez firmę NVIDIA . PhysX jest powszechnie stosowany do fizyki w całej grze. Potem gra była pierwotnie na PC, byłoby to dwie oddzielne wersje gry obsłużyć czasy, kiedy nie było odpowiedniej mocy przetwarzania fizyki i obsłużyć przypadek, gdy fizyka w grze nie są obsługiwane w ogóle przez system. Po meczu, jednak została zmieniona, by stać PlayStation 3 wyłącznym został usunięty te plany, ponieważ nie jest już konieczne. W demie pokazanym na targach E3 w 2006 roku stworzył fizykę włosy używając Ageia technologii.

W wywiadzie dla GameDaily.com podkreślał producent wykonawczy Guillaume de Fondaumiére że znaki byłby prawdziwy wirtualny aktor, zdolny do wyświetlania bardzo realistyczne odczucia i wyrażeń. W sumie 90 podmiotów uczestniczących w rozwoju gry, twórcy wykorzystywane motion capture produkować realistyczne animacje postaci w grze. Prawie wszystkie postacie w grze został zaprojektowany dla aktorów, którzy oddali swoje głosy na swoich bohaterów, niektórych aktorów, którzy byli francuski, podczas gdy inne były po angielsku.

Soundtrack

W grze ścieżka dźwiękowa została nagrana przez orkiestrę w Abbey Road Studios w Londynie i został wykonany przez kanadyjskiego kompozytora Normand Corbeil .

Referencje

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii
 1. ^ “Heavy Rain ‘interaktywny dramat’ – Sony” . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 2. ^ Stuart Keith (21 marca 2011). „Heavy Rain twórca: Mam dość Kosmicznych Marines! | The Guardian . ” . The Guardian . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 3. ^ [ B ] Inside Story: Quantic Dream Interview. Przeczytaj 22 września 2016 r .
 4. ^ „ Gry wideo, telewizja kompozytor Normand Corbeil umiera ”. MSN wiadomości . 02 luty 2013 . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 5. ^ Roper, Chris (10 luty 2010). “Heavy Rain Review” . IGN . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 6. ^ Lark Anderson (19 luty 2010). “Heavy Rain Review” . Gamespot . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 7. ^ “Quantic Dream podnosi poprzeczkę gier wideo opowiadanie – Heavy Rain – PlayStation 3 – www.GameInformer.com” . Game Informer . 10 lutego 2010 . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 8. ^ “Game of the Year 2010 – Adventure Game of the Year” . GameSpy . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 9. ^ “Heavy Rain topy 3 miliony sprzedaży” . 19 sierpnia 2013 . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 10. ^ Saed, Sheriff (1 marca 2016). „Heavy Rain pokazuje klatek na sekundę, rozdzielczość i więcej ulepszeń na PS4” . VG247 . Przeczytaj 22 września 2016 r .
 11. ^ Copeland, Wesley (16 czerwca 2015). “Beyond: Two Souls i Heavy Rain są PS4 związany” . IGN . Przeczytaj 22 września 2016 r .