Halo: Combat Evolved to pierwsza część z Bungie jest first-person shooter z serii Halo . Gra została wydana w 2001 roku na Xbox jako jeden z tytułów uwalniania i w 2003 roku został przekształcony do komputera Macintosh i systemu Windows . W listopadzie 2011 roku ukazał się pierwszy i oryginalną grę w serii w nowym wydaniu na konsolę Xbox 360 z m.in. wsparcie dla wielu graczy i sieci. Nowa wersja nazywa się Halo: Combat Evolved Anniversary .

Tło

Halo jest dobrym przykładem tego, jak wiele może się zdarzyć do gry w drodze od pomysłu do gotowego produktu. Kiedy gra po raz pierwszy zaprezentowano w 1999 roku był deweloper Bungie największy rynek gier flagowy dla komputerów Macintosh . tytuły Bungie wydany głównie do komputera Macintosh, a tylko w niektórych przypadkach nawet do systemu Windows , który jest sprzeczny z istniejącego porządku. Gra została pokazana dla wybranych osób z branży już na E3 1999 , ale w chwili, gdy gra została oficjalnie zaprezentowane światu podczas Steve Jobs Keynote prezentacji „s na Macworld Expo w Nowym Jorku , głównym produktem ekspozycja Mac można dostać. Potem mówiono, że gra będzie przypomnieć mit , innymi słowy, być RTS gry. Mówiło się, że nawet ta gra będzie wydany głównie do komputera Macintosh. Na E3 rok później pojawił się pierwszy zwiastun i gra była jako gra akcji z trzeciej osoby. Około miesiąc po E3 ogłoszono, że Microsoft kupił firmę i że Halo będzie wydany wyłącznie dla Microsoftu własnej konsoli Xbox w połączeniu z nowa konsola jest zwolniony. Potem zmienił gatunek gier stał się z powrotem i FPS . Kiedy gra została wydana w 2002 roku sklasyfikowany jako główny powód, aby kupić Xbox zatem tzw killer app . 2003 wydała grę na rynku PC, kiedy to ukazał się system Windows jesienią. Ostatni wszystkim więcej niż cztery lata po pierwszej prezentacji, gra została wydana dla komputerów Macintosh na 13 grudnia 2003 r .

Akcja

Akcja toczy się w 2552, po fabuły książki Halo: The Fall of Reach . Sonda Pillar of Autumn i jego załogi właśnie uciekł z planety Reach, gdy napotkasz struktury w kształcie pierścienia, który jest 10.000 km średnicy. „Pierścień” ma być utworzony przez innego obcego cywilizacji prekursorami. Pierścień nadaje się do zamieszkania i ma klimat podobny do tego na Ziemi . Jednak jest stworzony klimat. Dlaczego prekursorami zbudowany i gdzie oni poszli jest znana na początku.

Wróg o nazwie Covenant (Przymierze są försvenskat) i składa się z kilku ras, którzy połączyli siły. Pakt został następnie Filar Jesieni z ich statku i udało się wejść na statek, a ludzie zmuszeni załogę do awaryjnego lądowania na ringu, jak nazywają w „Halo”. Przymierze następnie żołnierzy i super-żołnierz Master Chief , w dół, aby ich zabić. Master Chief i Cortana , AI , który próbuje się bronić i wszystkie inne oddziały człowieka, które awaryjnego lądowania.

W grze można dowiedzieć się więcej i więcej o pierścieniu. Przymierze przypadkowo przyniósł pasożytnicze formy życia zwany Flood . Te stworzenia są jak „ zombie ” i przejmuje martwych i żywych osobników wszystkich ras o wystarczającej masy ciała. Powodzie rozprzestrzeniać i pomnożyć przez umożliwienie jego formy podstawowej skok na stworzeń i ich przejęcia. Kiedy stwór zostaje przejęty, że zwiększona wytrzymałość, dzięki czemu można je przeskoczyć na długich dystansach, podnoszenia ciężkich przedmiotów i je wyrzucić, ale są również bardzo porowate i łatwiejsze do zabicia. Ich postęp był tak duży i szybki, że grozili spożywać galaktykę, która doprowadziła do prekursorów zbudowanych Halo, studiować potop i zapobiec ich rozprzestrzenianiu, likwidując wszelkie życie w galaktyce myślowy z siedmioma Halo rozrzuconych po całej galaktyce. Aby zapobiec Flood opuszcza ring i rozłożone w galaktyce ponownie i zatrzymać zadanie Przymierza użyć pierścienia jako broń blastów Master Chief Pillar of Autumn w reaktorach termojądrowych, aby zapobiec Halo aktywowany.

Halo Original Soundtrack

Halo Original Soundtrack (2002) to tytuł albumu muzyki pobranej z gry. Muzykę skomponował Martin O’Donnell i Michael Salvatori .

Gra ta książka

2003 ukazała się książka Halo: The Flood . Książka następująco fabułę gry, zarówno z punktu Master Chief widzenia, podobnie jak w grze, ale także z punktu cudzej widzenia.

Sprzęt w grze

MA5B Assault Rifle jest standardowym wyposażeniu RB ONZ w Halo: Combat Evolved. Posiada podajnik, który posiada 60 strzałów. Magazyn jest za spust, który nazywa się projekt bullpup. wystaje on około 15 zdjęć na sekundę. Amunicja jest typu 7,62x51mm. W Halo 3 przyszedł nowszą wersję: MA5C karabinem szturmowym.

Nagrody

Halo: Evolved walki między innymi otrzymały następujące nagrody:

  • Guldpixeln 2002 na tegorocznych gier.
  • Guldpixeln 2002 na tegorocznych gier akcji.

Źródła

  • HBO, fan site
  • Gamereactor nr 48 (tekst w tle)