Halo 3: ODST (dawniej zwana halo 3: Recon ) jest rozszerzenie autonomicznym do Halo 3 , ustawione w fikcyjnym Halo -universumet. W grze gracz wciela się w rolę Organizacji Narodów Zjednoczonych (RB ONZ) Rady Bezpieczeństwa Orbital Kropla Shock Trooper (ODST, zwany także Helljumpers ) podczas zdarzeń prowadzących do Halo 3. Akcja gry toczy się podczas wydarzeń z Halo 2 w fikcyjnym miasto New Mombasa. Gra została wydana 22 września 2009 r dwóch wersjach, z których jedna jest edycja kolekcjonerska z zaprojektowanego kontrolera. Druga wersja zawiera tylko grę. Halo 3: ODST otrzymał stosunkowo ciepłe przyjęcie przez prasę do gier, z pierwszego przeglądu z klasy 8/10 opublikowanej przez Gamezine. Według artykułu w USA Today, gra sprzedała około 2,5 mln egzemplarzy.

Akcja

W grze wcielasz się w rolę debiutanta , najnowszy dodatek do oddział ODST, zwany także Helljumpers . Gra odbywa się w mieście New Mombasa w Halo 2 została zaatakowana przez Przymierza. Gra rozpoczyna się w momencie wyskoczyć z kosmicznym do miasta, tak jak statek Przymierze brytyjski w mieście idzie do przestrzeni mielenia (Halo wszechświat odpowiednikiem Star Wars hiperprzestrzeni) i niszcząc pobliskie części miasta, która również pędy off własnego kapsuły. Po sześciu godzinach, obudź się, sam i stracił w czarnej jak smoła New Mombasa przenosi graczy ponad kontroli i wykonywania sekretów i rozpoczyna jego eskadra.

W dążeniu do jego eskadry znajdzie okolicznościowe wskazówki na temat ich losu. Na uppittandet tych wskazówek historia bierze nową turę, a dostać się do gry jako wskazówka żołnierz włączone i wiesz, co się z nim stało. Bungie obiecał, że istnieje wiele tajemnic, aby dowiedzieć się i zobaczyć dla spostrzegawczy.

Jest też strona akcji, gdzie trzeba śledzić Sadie, afrykańskiego dziewczyna, która próbuje przetrwać atak Paktu New Mombasa. Historia ta strona jest podzielona na trzydzieści części, gdzie każda część jest tak zwany „plik audio”, które można znaleźć na całym New Mombasa grając jako Rookie. Historia Sadie składa się wyłącznie z dźwięków i obrazów, a nie jest czymś, co można grać jak wskazówek, aby znaleźć członkowie jego szwadronu utracone.

Nowości

Halo 3: ODST różni się od poprzednich gier z serii Halo głównie podczas gry jako „normalny” Marines, a nie jako Master Chief. Chodzi o to, że ta gra będzie zawierać więcej wykorzystania ostrożność i wybierać swoje bitwy rację, ponieważ nie jest tak silna, jak Master Chief, ani fizycznie, ani technicznie. Gracze nie będą kontrolowane, aby poruszać się w określonym kierunku i nie znaleźli swoich członków szwadronów w odpowiedniej kolejności.

Silnik graficzny w Halo 3: ODST jest taka sama jak w Halo 3. grafika są nieco lepsze. Inne wiadomością jest to, że wróg został dodany, tzw Huragok. Są to Przymierze Engineers. Te kosmici nie istnieją w grach Halo (w książkach) przed, z wyjątkiem Halo Wars, gdy zostały one po raz pierwszy wprowadzony. Te ciche i różowe obcy pomóc sąsiednie oddziały zwiększając wytrzymałość ramion, na przykład. Poza Huragok należy do kolektywu Przymierze brytyjskiego kosmitów, istoty te nie są żołnierze.

An Starego Przymierza broni parowe teraz wrócić, znany jako Brute Plasma Rifle. W przeciwieństwie do swojego kuzyna, niebieski pistoletu plazmowego, tej broni zwiększone prędkości wyjściowej, a tym samym większe szanse na przegrzanie. Broń ta była w Halo 2, ale została usunięta z trzeciej Halo

Inne wiadomością jest to, że nie trzeba tracker ruchu, nie można nosić broń w każdej ręce, a ty nie masz tarczę energetyczną jak w poprzednich grach. Zamiast przypominać nowy system Halo: Combat Evolved, gdzie trzeba znaleźć medpacks dostać nowe życie. To również pochodzi z New Mombasa (AI komputera, który śledzi wszystko w mieście) oraz mapę Informacje podobny do Toma Clancy’ego Recon Advanced Warfighter Ducha 2 , uzyskać niezbędne informacje.

Sprzęt

Ponieważ będzie wolniejszy i słabszy niż Master Chief dostanie walki przymierzy w inny sposób niż w poprzednich grach Halo. W ten sposób jednak, aż przez hałas atenuowane M7S maszynowy pistoletu (pistoletu) i M6C pistoletu / SOCOM także wyciszenie dźwięku. Ta broń była wcześniej z Halo: Combat Evolved, ale został uznany za zbyt mocny i nigdy nie był w sequeli.

Jak ODST ma dostęp do VISR (Visual rozpoznawczych Intelligence System). Jest to program, który działa jak kask nocnym widzeniu i dostarcza dane nawigacyjne. Na przykład, oznaczone wrogów z czerwonymi konturami i aliantów oznaczony na zielono, a całe miasto kontury oświetlony. System ten został zastąpić funkcje znane jako Bubble Tarcza mm. które można podnieść i wykorzystać w Halo trzeciej

Jak grasz jako ODST będzie odrzucany w strefach bojowych przez kapsułek statku kosmicznego na orbicie. ODST oznacza Orbital Kropla Shock Trooper, w porównaniu z żołnierzami spadochronowych bez spadochronu, ale z dużym kapsuły mężczyzny, który służy jako spadochronu w przypadku z orbity na ziemię. To właśnie w tych kapsułkach i stóp lądowania, a potem jest to ryzykowne postrzegane ODST żołnierze szalony zwykłych marines.

Postacie [ edytuj | edit źródło ]

Żółtodziób :

Rekrut to znak, że prawdopodobnie będzie spędzać większość czasu ze w trakcie gry. Bardzo niewiele wiadomo o nim więcej niż, że urodził się na Księżycu. Jego prawdziwe nazwisko jest niejawne. Nosi tłumikiem SMG.
Inne postacie grywalne oprócz rekrut wynosi:

Romeo :

eskadra snajper Romeo i najlepszy snajper UNSC za. Wcześniej aresztowany, ale został zwolniony, kiedy była potrzebna w czasie wojny. Prawdziwy tjejtjusare stąd nazwa Romeo.

Buck :

Buck został z prawie całej wojny i lider eskadry. Był obecny przy wyzwoleniu żniwa i doświadczony spraw REACH. Nosi karabin.

holenderski :

Holenderski eskadra jest specjalistą w broni ciężkiej (nosi „Spartan Laser”), a kierowca w odst. Jak Holendrzy mają cięższych broni, ale mniej amunicji.

Dare :

Dare to jedyna kobieta w eskadrze i prawie wszystkie informacje o niej jest klasyfikowany jak ona jest z inteligencją. Ona nosi broń M6C.

Mickey :

Mickey jest byłym pilotem Pelican i niesie Rocket Launcher. To ekspert od materiałów wybuchowych i prawdziwy whopper komunikacji i technologii.

Multiplayer

Nie będzie mógł grać jako trybie multiplayer ODST oprócz nowego trybu ognia online. Jest to albo kolokacji, które za pośrednictwem łącza systemowego lub Xbox Live można powiązać do czterech i zmierzyć różne fale ataków Przymierza. Różne LOST czaszki sprawia, że tym bardziej trudne.

Jeśli gra pre-book od konkretnych dostawców odblokowuje sierż. Johnson jako grywalna postać w strzelaninę. Długo uważany za Halo 3: ODST jako rozszerzenie aż Microsoft została ustalona w celu uczynienia gry do gry w pełnym wymiarze cenowym. Powodem było to, że dodatkowy dysk z grą dołączony Halo 3: ODST. Ta płyta zawiera wszystkie wydane Halo 3 mapy multiplayer oraz trzech ekskluzywnych utworów i jest używany, jeśli chcesz grać w zwykły tryb multiplayer w grze Halo 3, która może być tylko elity i Spartans.

Jak kupno Halo 3: ODST, aby dostać zaproszenie do Halo REACH multiplayer beta.