Grand Theft Auto IV (skrypt zwany także GTA IV i GTA 4 ) to gra wideo w popularnej serii gier Grand Theft Auto , a pierwsza gra GTA do siódmej generacji konsol do gier wideo .Gra stworzona przez Rockstar North [ 5 ] i została wydana przez Take-Two Interactive Konsole do gier Playstation 3 i Xbox 360 [ 6 ] w celu uwolnienia 29 kwietnia 2008 r .

data wydania w grze zostało zaplanowane na 16 października 2007 roku w Stanach Zjednoczonych i 19 października 2007 roku w Europie . W dniu 2 sierpnia 2007 roku ogłosił chociaż Take-Two , że gra została opóźniona do drugiego kwartału 2008 roku Nowa data premiery była to zamiast stać się 29 april 2008 dla wszystkich rynków. [ 4 ] Gra została wydana na PC na 2 grudnia 2008 roku w USA i 3 grudnia w Europie. [ 7 ]

GTA IV zawiera multiplayer , jak Rockstar Games mówił o wcześniej, nawet jeśli potem powiedział, że GTA IV będzie tylko gra multiplayer, gdzie każdy mieszkaniec miasta był rządzony przez prawdziwych żywych ludzi.

Od 17 luty rok 2009 może nowa część pobrania zakupiony przez Xbox 360 -owner. Nowa część jest o Johnnym Klebitz który bierze udział w gangu motocyklowym, i obejmuje nowe bronie i nowe misje. [ 8 ]

Akcja

Główny bohater w grze o nazwie Niko Bellic (BELIĆ), Serb z barwną przeszłość, którzy zostali oszukani do Liberty City przez jego kuzyna Romana. Roman ma, w liście do matki i Niko, opowiedział o tym, jak on żyje amerykański sen, z samochodów sportowych i pieniędzy. Ale kiedy Niko przybywa do USA , widzi, że to właśnie leży od strony Romańskiej. Roman w rzeczywistości Nikos pomoc uciec gangsterów winien pieniądze.

Niektóre misje są zaprojektowane, aby dać graczowi wyboru, a to odzwierciedlić w późniejszym działaniu. Struktura przyporządkowanie gry jest stosunkowo elastyczny; Rockstar, który stał się sławny dzięki swojej wolnej rozgrywki, miał ambicję zrobić krok do „GTA IV”.

W przeciwieństwie do Grand Theft Auto: San Andreas , GTA IV ogranicza się rozwijać w mieście Liberty City, a nie zawiera wiejskich.

Znaki boczne

Niektóre znaki boczne tworzą większą część akcji i są uważane za „przyjaciół” do Niko. Są one częścią społecznej mini-gier, które gracze są zachęcani do spędzenia czasu z, aby odblokować dodatkową premię z boku, gdyż są przyjaciele.

Ważnych osób, poprzez wprowadzenie, w następujący sposób.

 • Roman Bellic (Belić) uciekł z matką z wojny w Jugosławii do Stanów Zjednoczonych i chce rozpocząć nowe życie, kiedy pożyczył pieniądze od lichwiarzy budować swoją firmę czarno-taxi, z Roman, można uzyskać dostęp do bezpłatnej jazdy taksówką.
 • Trochę Jacob oferuje Niko ze swoim pierwszym pistoletem i wynajmuje go do ochrony w ramach handlu narkotykami. On i jego współpracownicy, Bad Man, są głównymi graczami w narkotyków i broni. Jego przyjaźń zapewnia zbrojną serwis, gdzie mały Jacob wyjść i sprzedawać tanie broni Niko gdziekolwiek jest.
 • Brucie Kibbutz jest właścicielem salonu samochodowego i często wynajmuje Niko ukraść Assorted egzotycznych samochodów do potrzeb Brucies. Wprowadza również Niko do wyścigów ulicznych podczas misji do zrobienia tego samego. Poprzez przyjaźń z Brucie uzyskać dostęp do bezpłatnego transportu helikopterem wokół miasta.
 • Packie McReary , pochodzenia irlandzkiego, wprowadzony do odtwarzacza jako pomoc podczas misji dla Elizabeta. Z jego trzech braci, siostry i samotnik, walczy, aby ponownie wprowadzić McReary rodziny jako gracz w półświatku przestępczym. Misje znowu pomaga Niko Packiego zawrócić różnych włoskich rodzin, które kontrolują Liberty City. Po uzyskaniu dobrych przyjaciół z Packie Niko dostaje dostęp do bomb samochodowych, zdetonowane przez telefon.
 • Dwayne Forge jest członkiem gangu, który po aresztowaniu przez dziesięć lat, został wydalony ze świata przestępczego, w którym wcześniej była figura centrum. Odpłatnie od swojego byłego protegowanego, Playboy X, Niko pomaga mu przywrócić dawną renomę. Przypisanie Holland Play, istnieje możliwość, aby zabić Dwayne’a. Jeżeli gracz nie zdecyduje się to zrobić, może przyjść do Dwayne oferują szereg pachołków na pomoc podczas misji.

Wygląd i ulepszeń

Cztery z pięciu nowojorskich dzielnic zostały odtworzone w GTA IV. Są Broker (rzeczywistość Brooklyn ), Bohan ( Bronx ), Algonquin ( Manhattan ) oraz Dukes ( Queens ). Ponadto istnieją części New Jersey pod nazwą Alderney .

W grze istnieje wiele znanych budynków z rzeczywistym Nowym Jorku, ale z różnymi nazwami. Należą MetLife Building (w grze GetaLife), Empire State Building , Chrysler Building i Statuę Wolności (Statue of Liberty – gra Statue of Happiness ). Nawet roller coaster o nazwie Screamer na podstawie rzeczywistości Cyclone, Diabelski Liberty oczu, parodią London Eye i Star Junction, rzeczywistość jest Times Square włączone. Wszystko to było widać w pierwszym przyczepa „Things Will Be Different”.

Rockstar rozwój rozmawiał z emerytowanego oficera policji w Nowym Jorku, który opowiedział, jak praca w mieście udać, i dlaczego są policjanci w grze teraz znacznie bardziej restrykcyjne, dlatego też coraz trudniej być przestępcą. samochody policyjne stają się lepsze, i otrzymał zintegrowany komputer policji. Ten komputer jest używany w kilku misjach, gdzie trzeba dowiedzieć się, gdzie dana osoba jest, co trzeba zabić. Można również tak zwane „Vigilante” misji za pośrednictwem komputera policji.

Są samoloty w grze, ale nie można latać lub podróżować z nimi. Jednakże, można użyć helikopterów . pasażerowie taksówek, a także telefon komórkowy , jest ważną częścią gry. Pozwala to graczowi nazywać swoich klientów, wysyłać i odbierać wiadomości, robić zdjęcia lub telefonicznie na taksówkę, zadzwonić do policji, straży pożarnej i pogotowia.

Gra jest identyczna z PlayStation 3 i Xbox 360, jednak to zostało powiedziane przez Rockstar Games Xbox 360 w wersji do pewnego stopnia ogranicza rozwój gry. [ 9 ] Jest to przede wszystkim o tańszy model Xbox 360 nie ma dysku twardego, i że jest ona ograniczona przez miejsca na płycie DVD. Rockstar Games zauważa również, że rozwój PlayStation 3 w wersji miał swoje problemy, ale bez wymieniania żadnych konkretnych przykładów.

Tryb multiplayer jest oddzielona od trybu dla pojedynczego gracza.

Anti-aliasing jest obsługiwany nie normalnie w GTA IV. Można jednak uzyskać wersji PC za pomocą mod o nazwie serii ENB . Mod wykorzystuje oprócz próbkowania ( Super próbki wygładzanie s) pewne inne ulepszenia graficzne, takie jak SSAO lepszy i ostrzejsze cieni.

Przyczepy

Gra jest pierwszy trailer, „Things Will Be Different”, który został wydany w dniu 29 marca 2007 roku pokazuje, że gry toczy się w Liberty City , fikcyjnym Nowym Jorku , gdzie nawet poprzednich gier Grand Theft Auto , GTA III , GTA Advance i GTA: Liberty City Stories odbywa.

Łącznie wydał cztery oficjalne przyczepy w ciągu roku lub tak, które doprowadziły do ostatecznego uruchomić grę w kwietniu 2008: „Wszystko będzie inaczej” [ 10 ] „Szukam kogoś wyjątkowego”, [ 11 ], „Move up ladies” [ 12 ] i „Dobry pan! Co robisz?”. [ 13 ]

Rozszerzenia

Dwa rozszerzeń pakiety zostały ogłoszone do tej pory; The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony . Są one rozprowadzane głównie na Xbox Games Store , ale album kompilacja zatytułowana Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City z dwóch rozszerzeń wydanych w sklepach 29 października 2009 – w tym samym czasie, jak The Ballad of Gay Tony osiągnął Xbox Games Store. [ 14 ] Nie będzie musiał Grand Theft Auto IV grać. Jeśli zdecydujesz się kupić Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City , aby uzyskać nawet z dodatkowym radio, Vice City FM. To nie jest zawarty w download dystrybucji cyfrowej.

The Lost and Damned

W The Lost and Damned, gracze kontrolują rolę Johnny’ego Klebitz, członek klubu motocyklowego The Lost. Gdy były lider klubu idzie do więzienia, zostawia zdenerwowany działań wojennych z innymi gangami motocykli w Liberty City. Johnny przejmie jego rolę i rozpocząć do podjęcia inicjatywy rozejmu między gangami. Gdy były lider zostać zwolniony z więzienia występuje jednak wewnętrzne konflikty o tym, jak klub powinien być zarządzany, a on zrywa z własnej inicjatywy rozejmu prowadzącej do wojny gangów z innym klubów miasta; Anioły śmierci.

The Lost and Damned została wydana na Xbox Games Store 17 lutego 2009 r.

The Ballad of Gay Tony

The Ballad of Gay Tony jest Luis Fernando Lopez, członek kartelu narkotykowego Dominikany i osobisty ochroniarz właściciela nocnego klubu Anthony “Gay Tony” Prince. [ 15 ] Pierwszy trailer z The Ballad of Gay Tony pokazuje, że w tym perspektywę spadochroniarstwa. [ 14 ]

The Ballad of Gay Tony został wydany na konsole Xbox Games Store, 29 października 2009. [ 14 ] Sądzono, że będą uwalniać go do PS3 i PC 30 marca, ale został opóźniony i zamiast wydany 16 kwietnia 2010.

Odbiór

Grand Theft Auto IV otrzymał zdecydowanie pozytywny odbiór. Na stronie Metacritic gra dostaje średnią ocenę 98/100 na podstawie 64 opinie o wersji na PlayStation 3 i 86 opinie o wersji Xbox 360. [ 19 ] [ 20 ] Gra jest gra drugie najwyższe oceny na Metacritic, miejsce wspólnego z wielu innych gier. [ 50 ] Na stronie gamerankings dał gra genosnittsbetyget 97.04% na podstawie 60 opinie o wersji na PlayStation 3, [ 16 ] i klasy 96.67% na podstawie 81 opinie o wersji Xbox 360. [ 17 ] Gra jest również jednym z najwyższą ocenę na gamerankings. [ 51 ] Gry krytycy lubiłem historię gry, [ 22 ] [ 29 ] [ 40 ] [ 43 ] projektowanie Liberty City [ 22 ] [ 24 ] [ 40 ] mechanika i bojowe. [ 24 ] [ 27 ] [ 35 ] [ 31 ] Hilary Goldstein z IGN myślał, że gra “wyznacza nowy standard dla otwartych gier świata” [ 40 ] i Andrew Reiner z Game Informer napisał, że gra “zmienia cały świat gry krajobrazu”. [ 29 ]

Referencje

 1. ^ Rockstar Północna (29 kwietnia 2008). Grand Theft Auto IV . v1.0. Microsoft Windows , PlayStation 3 i Xbox 360 . Rockstar Games . Sąd / pole: kredytów.
 2. ^ [ B ] Weźmy dwa Interactive (6 sierpnia 2008). ” Rockstar Games zapowiada Grand Theft Auto IV na PC .” Informacja prasowa . Przeczytaj 6 sierpnia 2008 r.
 3. ^ Take-Two Interactive (15 sierpnia 2008). ” Rockstar Games Grand Theft Auto IV Japonia Premiera “. Informacja prasowa . Przeczytaj 14 września 2014 r Zarchiwizowane od oryginalnego 14 września 2014 r.
 4. ^ [ B ], (24 stycznia 2010). ” Rockstar Games ogłasza datę premiery Grand Theft Auto IV” (w języku angielskim). Informacja prasowa .
 5. ^ Rockstar Północna – IGN.com
 6. ^ Grand Theft Auto IV – FZ.se
 7. ^ Grand Theft Auto IV PC – Rockstargames.com
 8. ^ Informacja na temat The Lost and Damned – Grand Theft Wiki
 9. ^ Xbox 360 lód ograniczenie GTA IV, Rockstar mówi – ComputerAndVideoGames.com
 10. ^ “” Wszystko będzie inaczej “trailer GTA IV” . youtube.com . 10 grudnia 2012 czytać .
 11. ^ “GTA 4 – Trailer 2” Szukam kogoś wyjątkowego “” . youtube.com . 10 grudnia 2012 czytać .
 12. ^ “Gta 4 przyczepy 3 – w górę, dam” . youtube.com . 10 grudnia 2012 czytać .
 13. ^ „Grand Theft Auto IV” Dobry Boże, co robisz „” . youtube.com . 10 grudnia 2012 czytać .
 14. ^ [ B c ] Ballada Gay Tony może przyczepy – Gamezine
 15. ^ Informacja prasowa: The Ballad of Gay Tony – Take-Two
 16. ^ [ B ] “GTA IV Playstation 3” . Gamerankings . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 17. ^ [ B ] “Grand Theft Auto IV Xbox 360” . Gamerankings . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 18. ^ „Grand Theft Auto IV na PC” . Gamerankings . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 19. ^ [ B ] “Grand Theft Auto IV Playstation 3 recenzji” . Metacritic . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 20. ^ [ B ] “Grand Theft Auto IV na Xbox 360 Recenzje” . Metacritic . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 21. ^ “Grand Theft Auto IV na PC opinii” . Metacritic . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 22. ^ [ B c ] Boyer Crispina (27 kwietnia 2008). “GTA IV Przegląd do 360, PS3” . 1UP.com . Ziff Davis . W archiwum z oryginalnym 21 września 2013 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 23. ^ Laska, Tom (9 grudnia 2008 roku). “GTA IV na PC Przegląd” . GTA IV na PC weryfikacja . 1UP.com . W archiwum z oryginalnym 8 listopada 2012 r . Przeczytaj 23 grudnia 2010 .
 24. ^ [ B c ] Robinson, Andy (27 kwietnia 2008). „Grand Theft Auto IV przegląd” . Gier komputerowych i wideo . Future plc . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 25. ^ “PC Review: Grand Theft Auto IV Review” . Gier komputerowych i wideo . Future plc . 4 grudnia 2008 roku w archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 23 grudnia 2010 .
 26. ^ Krawędź 2008 .
 27. ^ [ B ] Bramwell Tom (27 kwietnia 2008). “Grand Theft Auto IV Review” . Eurogamer . Sieć Gamer. W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 29 kwietnia 2008 .
 28. ^ Gillen, Keiron (1 grudnia 2008 roku). “Grand Theft Auto IV Review” . Eurogamer . Sieć Gamer. W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 23 grudnia 2010 .
 29. ^ [ B c ] Reiner Andrew (29 kwietnia 2008). “Perfection” . Game Informer . GameStop . W archiwum z oryginalnym 29 kwietnia 2008 r . Przeczytaj 29 kwietnia 2008 .
 30. ^ Costantino, Jesse (6 maj 2008). “Grand Theft Auto IV Review” . Game Revolution . Rewolucja netto, Inc. zarchiwizowanych od oryginalnego 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 31. ^ [ B ] http://www.gamespot.com/grandtheftauto4/platform/xbox360?tag=masthead;search
 32. ^ http://www.gamespot.com/grandtheftauto4/platform/ps3?tag=masthead;search
 33. ^ http://www.gamespot.com/grandtheftauto4/platform/pc?tag=masthead;search
 34. ^ Tuttle, Will (3 grudnia 2008 roku). “Grand Theft Auto IV” . GameSpy . Ziff Davis . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 35. ^ [ B ] Walter George (25 czerwca 2012). „Grand Theft Auto IV – niestrzępiących przegląd”. GamesRadar . Future plc . W archiwum z oryginalnym 14 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 36. ^ http://www.gametrailers.com/reviews/dq20jq/grand-theft-auto-iv-review
 37. ^ http://www.gamezone.com/reviews/grand_theft_auto_iv_360_review
 38. ^ http://www.gamezone.com/reviews/grand_theft_auto_iv_ps3_review
 39. ^ Hopper, Steven (8 grudnia 2008 roku). “Grand Theft Auto IV Review – PC” . Grand Theft Auto IV Review – PC . GameZone . Zarchiwizowane od oryginału w dniu 8 marca 2009 r . Przeczytaj 23 grudnia 2010 .
 40. ^ [ B c d ] Goldstein Hilary (29 kwietnia 2008). “Grand Theft Auto IV: Special Edition Review” . Grand Theft Auto IV: Special Edition weryfikacja . IGN . Ziff Davis . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 41. ^ http://xbox360.ign.com/articles/869/869381p1.html
 42. ^ http://pc.ign.com/articles/934/934806p1.html
 43. ^ [ B ] Hicks Jon (28 kwietnia 2008). “Przegląd: Grand Theft Auto IV” . Official Xbox Magazine . Future plc . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 44. ^ http://www.videogamer.com/ps3/grand_theft_auto_4/review.html
 45. ^ Orry, Tom (5 grudnia 2008 roku). “Grand Theft Auto IV na PC Przegląd” . VideoGamer.com . Pro-G Media Ltd. W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 46. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/13716/Grand+Theft+Auto+IV/
 47. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/16173/Grand+Theft+Auto+IV/
 48. ^ Gerstmann, Jeff (5 maja 2008). “Grand Theft Auto IV Review” . Giant Bomb . CBS Interactive . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 49. ^ McComb, David (28 kwietnia 2008). “Grand Theft Auto Empire IV Game Review” . Imperium . Bauer Media Group . W archiwum z oryginalnym 13 września 2014 r . Przeczytaj 14 września 2014 r .
 50. ^ „Najwyższym i najniższym Gry Scoring” . Metacritic . CBS Interactive . Zarchiwizowane od oryginału w dniu 23 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 24 sierpnia 2014 r .
 51. ^ “All Time Best” . Gamerankings . CBS Interactive . Zarchiwizowane od oryginału w dniu 23 sierpnia 2014 r . Przeczytaj 24 sierpnia 2014 r .