Grand Theft Auto 2 to druga gra z serii Grand Theft Auto. Grand Theft Auto 2 GTA2 zazwyczaj skróceniu. Gra została wydana 22 października 1999 roku na całym świecie. W niektórych krajach nie wolno było sprzedać uznano za zbyt brutalne. Gra jest produkowana przez DMA Design (obecnie Rockstar North ). Został wydany dla systemu Microsoft Windows , a później na PlayStation i Dreamcast .

Działka

Gra składa się z trzech kursów, które składa się z trzech dzielnic w mieście bezprawia gdzieś w przyszłości Stanów Zjednoczonych . Dzielnica handlowa jest pierwszy utwór, a drugi tor jest mieszkalnej dzielnicy . Trzeci utwór nazywa dzielnicy przemysłowej . Nazwa bohatera jest Claude Prędkość który właśnie wyszedł z więzienia. Celem gry jest, aby stać się szef karnego, który został osiągnięty poprzez realizowanie zadania z innego gangu.

Gangi

W GTA, istnieje siedem grupy przestępcze, trzy z nich na torze (Zaibatsu jest na wszystkich torach). Podjąć zlecenia z różnych gangów i zdobyć pieniądze, aby przejść dalej w grze.

Dzielnica handlowa

  • Zaibatsu (symbol żółty Z) – Zaibatsu jest tylko gang, który jest opisywany na wszystkich trzech kursów. Ich gängbil typu Z, czarnej typ B z żółtym Z na dachu. Jest to drugi najszybszy gang samochód. Nazywają odtwarzacza „Gecko”. Mają trzech przedstawicieli, który daje pracę zawodnik: Trey walijskie w dzielnicy handlowej, Red Valdez w dzielnicy mieszkalnej i Uno Carb w przemysłowej dzielnicy

Gwint Kolor: szary

  • Yakuza (symbol niebieski ¥) – japońskie gangi z lekami specjalność. Ich gängbil jest Miara niebieski ze znakiem jena na suficie. Nazywają odtwarzacza „Kosai”, a ich lider nazwie Johnny Zoo.

Gwint Kolor: granatowy

  • W Loonies (symbol szczęśliwym człowiekiem) – The Loonies to banda psychicznie chorych, którzy zbuntowali i przejął szpitalu psychiatrycznym miasta Sunnyside. Ich gängbil nazywane demencja i jest zielony mini-car z szczęśliwego starca na dachu. Ich przywódca nazywa Elmo i nazywają odtwarzacz dla ostatniego.

Gwint Kolor: zielony chirurg

Mieszkalnej dzielnicy

  • Rednecks (sydstatsflagga symboli) – Rednecks oznacza “wieśniacy”. Ich przywódca imieniem Billy Bob Bean. Nazywają odtwarzacza „Rooster”

Gwint Kolor: jasnoniebieski

  • SRS (płeć i reprodukcyjne Systems) naukowcy (symbol złotą tarczę) – SRS to naukowcy, ich lider jest Dr. Labrat. Radzą sobie z najbardziej zaawansowanych broni. Ich samochód gang, Meteor i jest najszybszy samochód w grze, jest żółty z tarczą na dachu. Nazywają odtwarzacza „THC 303”.

Gwint Kolor złoto

Dzielnicy przemysłowej

  • Rosyjska mafia (symbol czerwonej gwiazdy) – Profesjonaliści w zabójstwach kontrakt i sprzedaży broni i ich liderów kontroli Jerkov całej organizacji. Ich gängbil za Bulwark, jest to najtrwalszy samochód w grze. Można strzelać strzałów Wyrzutnia rakiet na niego bez uszkodzenia. Nazywają towarzysza gracza.

Gwint Kolor: czerwony

  • Zając K.

Gwint Kolor: pomarańczowy