God of War III to gra akcji przygodowa stworzona przez Santa Monica Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment . Został wydany w Europie 19 marca 2010 i jest piątą grą God of War -spelserien, [ 2 ] [ 3 ], a siódmy i ostatni w sensie chronologicznym. Jest to ustawione w starożytnej Grecji , luźno oparty na mitologii greckiej , z zemsty, co jego centralnym motywem. Gracz kontroluje bohatera i byłego God of War Kratos po jego zdradzie z rąk ojca Zeusa , olimpijczyk bogów panowania. Kratos restartuje Titanomachia i wspiąć się na górę Olimp , dopóki nie zostanie przerwany przez Titan Gai . Będzie on prowadzony przez Athena ducha i walki z potworami, bogów i tytanów w jego poszukiwaniach na Pandorze , który musi otworzyć puszkę Pandory , porażka Zeus i zakończyć olimpijski bogów regułę.

Gra jest podobna do poprzednich gier, z naciskiem na walkę kombi na bazie z głównej broni gracza – Ostrza Wygnania – a broni wtórnych uzyskanych w trakcie gry. Gra zdarzenia szybko czas , w którym działa odtwarzacz w sekwencji czasowej, aby pokonać potężnych wrogów i bossów. Gracz może użyć maksymalnie czterech magicznych ataków i zdolności energii zwiększające jako opcji bojowych, a gra ma również zagadki – i elementów platformy . W porównaniu z poprzednim gry oferują God of War III, zmienionego systemu magii, więcej wrogów, nowych ujęć kamery i DLC .

God of War III został krytyków po premierze, z recenzentem z IGN , który zauważył, że na nowo definiuje słowo „ skalę ” w grze wideo . [ 4 ] Gra otrzymała wiele nagród, w tym „Najbardziej oczekiwana gra 2010 roku” oraz „Najlepszy PS3 gry” przy nagrody vgx i „osiągnięcia artystyczne” nagrody w Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) gry Video Awards 2011 . To jest najlepsza gra sprzedaży w serii God of War i sprzedał prawie 5,2 mln egzemplarzy na całym świecie w czerwcu 2012 roku i była częścią God of War Saga , który został wydany na PlayStation 3 jest 28 August +2.012 . W obchodach bóg wojny dziesiątej -series wydała remasterutgåva z God of War III , zatytułowany God of War III Remastered , na PlayStation 4 15 lipca w 2015 roku . [ 5 ], [ 6 ]

Gameplay

Istnieją cztery poziomy trudności w grze, Spartan (łatwy), dobry (medium), Tytan (hard) i Chaos (bardzo trudne). Aby grać na ważności Chaosu musi najpierw przejść gry na jednym z innych ustawień trudności. Kratos może połączyć ataki tworzyć kombinacje, które powodują ogromne szkody dla wroga. Jego główną bronią jest jego dwa miecze, który siedzi przymocowane do ramion z długich łańcuchów. Z tej broni może zrobić zarówno krótko- jak i ataków dalekiego zasięgu uderzyć, huśtawka, a nawet przebić wrogów. Czasami, w zależności od sytuacji, konkretne kombinacje klawiszy wciśnięty do zatrzymania, zaskoczenie lub pokonaniu określonego wroga. Ataki sytuacja napędzane są wykonywane, gdy wróg ma pewną ilość obrażeń. Kontekstową dokumenty mogą również wystąpić, gdy pewne elementy lub porty muszą być otwarte i interakcje z. Kratos może w tej grze jazdy latający harpię który może przynieść mu nad przepaściami i chwycić żołnierzy piechoty albo siniaki, naderwanie lub je używając ich jako tarany przeciwko wrogom.

Istnieją trzy różne rodzaje globusów: zielony, niebieski i czerwony – każdy z nich ma swoje zastosowanie. Te kule gracz może zgromadzić, pokonując wrogów, niszcząc obiekty lub otwierając skrzynie, które są rozrzucone wokół Olimpu. Zielone Globes loading Kratos zdrowia metr, niebieskim wkładem swój magiczny metr i Reds używasz odtwarzacza uaktualnić broni i magicznych zdolności.

Z biegiem czasu, Kratos nowe potężne bronie prowadzone przez bogów Olimpu, które można wyposażyć w czerwonych kul, jak odtwarzacz zebrał gracz blokuje również się nowe manewry zrobić jeszcze większe uszkodzenie jednego lub więcej wrogów. Broń posiada również zdolności magiczne. Gracz może w każdej broni Zmień czas, nawet podczas walki.

Błyszczące światła migoczą z nieba wskazuje, że gracz ma możliwość zapisywania ich postępy. Kratos może zbierać specjalne przedmioty, które mogą zwiększyć jego moc i zdolności. Jeśli zbierzesz trzech Gorgon podniesie Kratos zdrowia manometr, trzy Zamówienie piór Phoenix podnieść magiczny metr Kratosa i trzy Minotaurhorn zwiększa licznik Kratos na strzałki, aby gracz łuk dostaje podczas gry (ten sam obciążenia miernik automatycznie po gracz wykorzystał łuk).

Akcja

Fabuła w grze następuje w poprzedniej grze. Kratos przynosi Gaia i tytan pomocą zemsty bogów Olimpu, i wspina się na Mount Olympus .

Bogowie Zeus , Hades , Posejdon , Helios i Hermes przygotowują kontratak przeciwko tytanów, a podczas bitwy zginęło Poseidon Kratos i Gai. śmierć Posejdona oznacza, że oceany zalany cały kraj. Kratos i Gaia próbuje zakwestionować Zeusa, ale on zajmuje jego ogromną siłę je z Olimpu. Gaia udaje się uratować, ale Kratos spada do podziemia . Nie konfrontuje Kratos Athena jak duchy. Ona daje Kratos nową broń, Blades of Exile w zamian za jego obietnicy zabicia Zeusa. Po kilku bitwach znajdzie Kratos podziemia trzech sędziów (z kamienia) i łańcucha balansu , który utrzymuje równowagę pomiędzy Underworld, Ziemi i Olympus. Po rozmowie z dzieckiem Pandora fylgia Kratos odzyskuje swoją dawną broń, ostrze Olimpu .

Kratos następnie spotkać boga kowala Hephaestus , a później pokonać Hadesa. Hades śmierć uwalnia wszystkie dusze ziemi, a chaos zaczyna rozprzestrzeniać się nad górą. Potem opuści Ziemię i przyjść do miasta Olimpii , gdzie spotyka rannego Gaia. Gaia, Kratos prosi o pomoc, ale on ignoruje je i odcinając rękę, powodując jej spadek w dół zbocza.

Kratos kontynuuje swoją wspinaczkę w góry i na dół wielu wrogów, w tym Titan perses i boga Heliosa, powodując słońce zasłonięte. Kratos dowiaduje się, że puszka Pandory może być rozwiązanie do uzyskania zemsty na Zeusa. Kratos pokonał posłaniec bogów Hermes, którego śmierć wyzwala ogromną epidemii na całym świecie. Kratos następnie konfrontuje swoją przyrodniego brata Hercules , i po zaciętej walce pomiędzy nimi staje Hercules zabity. Kratos podróżuje do różnych miejsc, aby znaleźć klucz puszkę Pandory, aby otworzyć. Kratos w końcu odkrywa, że tylko Pandora jest kluczem do gasił śmiertelny pożar, który otacza pole. W Tartaru martwej ziemi dół potężnego Kratos Titan Kronos . Potem wraca do Hefajstosa, a kiedy dostaje nową broń od niego tak trudne Hefajstosa go do walki. Kratos zabija go i idzie do Olimpu ogrodach (gdzie zabija bogini Hera , którego śmierć, wszystkie rośliny świata na śmierć), a następnie do labiryntu.

Walczy sobie drogę przez labirynt i zapisać zakończyć Pandora został tam uwięziony. On łzy w dół pod ziemią trzech sędziów i naruszeniem łańcucha balansu, tak że Kratos może podnieść się z labiryntu. Zeus wkracza do akcji. Po krótkiej walce poświęcić samą Pandora (choć Kratos przeciwstawiać go) i gasi płomień. Kratos w końcu otwiera puszkę Pandory i dowiedzieć się, że jest pusta. On walczy z Zeusem ponownie. Gaia powraca nagle i starają się zniszczyć duet, ale zarówno ucieka przez otwartą ranę na szyi. Kratos obezwładnia ostatecznie zabija Zeus i Gaia przez rozszczepienie jej serce z Olympus ostrza. duch Zeus nabiera kształtu i ataku Kratosa, który zostaje uratowany przez Pandora w podróży mentalnej do własnej psychiki . Kratos powraca następnie z jego umysłu i ostatecznie pokonał Zeus pokonując go na śmierć.

Athena wraca i żąda, Kratos opuści swoją moc najwyraźniej zaczerpnięty z puszki Pandory, która będzie używała budować świat szaleje. On odpowiedział, że pole było puste, Athena nie będzie przekonany. Athena wyjaśnia, że ​​kiedy Zeus uszczelniona na świecie niesprawiedliwość (chciwość, strach i nienawiść) w polu, bała się tego, co by się stało, gdyby miały zostać wznowione. Potem umieszcza własne siły, nadziei, w polu. W tej chwili zrealizować Athenę Kratos otworzył pudełko po raz pierwszy w pokonaniu Aresa, znikła z siłami zła z pudełka i nękane greckich bogów. Kratos nie został otruty zanim dostał gdy moc nadziei. Athena prosi z powrotem swoją moc, ale Kratos odmawia i wybiera się z ostrzem Olympus, która uwalnia moc nadziei dla całej pozostałej ludzkości. Athena denerwuje i wyciąga miecz z Kratos. Kratos załamuje się i ostatkiem sił on indeksuje do urwiska i spadają w dół do jego ostatecznego przeznaczenia.

Cast

TC Carson – Kratos , główny osoba gra i tworzy boga wojny. Został zdradzony przez bogów i przysięgam zemścić się na nich.
Corey Burton – Zeus , bogowie Olimpu i króla i głównego rywala Kratosa.
Erin Torpey – Athena , bóg mądrości i główny sojusznik Kratos i mentorem.
Susan Blakeslee – Gaja , Matka Ziemia i pomóc Kratos w walce Zeusa i Olimpu.
Natalie Lander – Pandora , sztuczny dziecko stworzony przez Hefajstosa. Ona jest Kratos’ jedyna szansa, aby obalić Olympus i pokonać Zeusa.
Gideon Emery – Posejdon , bóg morza.
Clancy Brown – Hades , władca.
Greg Ellis – Hermes , posłaniec bogów.
Crispin Freeman – Helios , bóg słońca.
kwiecień Stewart – Afrodyta , bogini miłości i piękna i żona Hefajstosa.
George Ball – Kronos , potężny Tytan i ojcem Zeusa, Hadesa i Posejdona.
rip Torn – Hefajstos , smedgud i potężnym magiem.
Kevin Sorbo – Herkules , syn Zeusa i Hery z, a także pół-brat Kratosa.
Adrienne Barbeau – Hera , Zeus żona i małżeństwo i rozrodczym patronka
Malcolm McDowell – Dedal , wynalazca i mag, który został zatrudniony przez Zeusa zbudować labirynt skał.
Mark Moseley – Minos , jeden z Underjordens trzech sędziów.
Simon Templeman – pirithous , więzień w Underworld i jest zakochana w Persefony .
Gwendoline Yeo – Lysandra, żona Kratosa.
Debi Derryberry – Calliope, córka Kratosa.
Elijah Wood – Deimos, brat Kratosa.

Broń

 • Ostrza Ateny

Są to pierwsze broń Kratos na początku gry. Broń ta może również utworzyć rodzaj trąby powietrznej, która uszkadza otaczającej wrogów.

 • Blades of Exile

Te bronie mogą Kratos bogini Athena, kiedy Ostrza Ateny wybuchł podczas podróży w rzece Styks. Broń ta może sprowokować falangę spartańskich żołnierzy, którzy chronią Kratos i ranią wrogów z włóczniami i strzałami.

 • Szpony Hadesa

Dwa tępe ostre haki że Kratos wystąpią po pokonaniu Hadesu. Broń ta może wezwać martwe dusze.

 • Nemean Cestus

Dwa ogromne Cestus , „rękawice”, w kształcie głowy lwa. Jest to bardzo potężna broń, która może złamać powrotem magiczne tarcze i blokady, które inna broń nie może zrobić. Mogą Kratos Hercules po pokonaniu go.

 • Nemesis Bat

Dwa chlor elektryczny Kratos robi boga kowala Hephaestus. Wytwarzają one silny wstrząs elektryczny, który uszkadza wrogów.

 • Łuk Apolla

Łuk pędy liczbą nieskończoną płonące strzały. Z tej broni można zapalić zarówno wrogów i roślinności.

 • Głowa Heliosa

Bóg słońca Helios czaszka Kratos zgrywa się z nim. Cel ten jest stosowany jako „lampy” oświetlającą ciemne obszary oraz wrogów otwór. Może również ujawnić sekretne drzwi i ukryte skarby.

Odbiór

Gra otrzymała wiele znakomite recenzje i kilka nagród, w tym najlepszy PS3 gry , najlepszą grafikę i najlepszego działania gry .

Referencje

 1. ^ http://www.gamepro.com/article/features/212635/god-of-war-3-director-reveals-plans-for-future-dlc-and-why-multiplayer-wont-work/
 2. ^ Levine, Eric (28 stycznia 2010 roku). „To jest urzędnik, God of War III będzie atakować Sklepy w dniu 16 marca!” . Sony Computer Entertainment . Czytaj 28 stycznia 2010 roku .
 3. ^ “God of War III Playstation 3” . Gamespot . 02 lutego 2010 czytać .
 4. ^ [ B ] Roper Chris (08 marca 2010). “God of War III Review – Przegląd PlayStation 3 w IGN” . IGN . Przeczytaj 8 marca 2010 r .
 5. ^ Barlog Cory (20 marca 2015). “God of War III Remastered Jadąc do PS4 na 14 lipca” . PlayStation.Blog . Sony Computer Entertainment America . Zarchiwizowane od oryginalnego 20 marca 2015 r . Przeczytaj 20 marca 2015 r .
 6. ^ Barlog Cory (20 marca 2015). “God of War III Remastered zbliża się do PS4 w lipcu tego roku” . PlayStation.Blog . Sony Computer Entertainment Europe . Zarchiwizowane od oryginalnego 20 marca 2015 r . Przeczytaj 20 marca 2015 r .
 7. ^ “God of War III Playstation 3” . Gamerankings . Czytaj marzec 9, 2010 .
 8. ^ “God of War III (PS3) z przeglądem statystyki gra” . Statystyki gry .
 9. ^ “God of War III (PS3) w Metacritic.com Review” . Metacritic . Czytaj marzec 9, 2010 .
 10. ^ http://www.1up.com/reviews/god-war-3-review
 11. ^ http://www.eurogamer.net/articles/god-of-war-iii-review
 12. ^ Juba, Joe (8 marca 2010). “God of War III Playstation 3” . Game Informer .
 13. ^ McShea Tom (8 marca 2010). „God of War III Przeglądu na PlayStation 3 ‘ . Gamespot . Przeczytaj 8 marca 2010 r .
 14. ^ “God of War III Game Video, Przegląd” . GameTrailers . 08 marzec 2010 . Przeczytaj 8 marca 2010 r .
 15. ^ Seedhouse Alex (11 luty 2010). “Potwierdzone: Świat Exclusive God of War III recenzja Awards 9/10” . The Lost Gamer . Przeczytaj 15 lutego 2010 .
 16. ^ “Test God of War III w PSM3!” . PSM3 Magazine. 18 lutego 2010 . Czytaj Luty 21, 2010 .
 17. ^ http://www.videogamer.com/ps3/gow3/review.html
 18. ^ Sessler, Adam (8 marca 2010). “Przegląd: God of War III (PS3)” . X-Play . Przeczytaj 11 marca 2010 roku .
 19. ^ http://www.gamereactor.se/recensioner/21410/God+of+War+III/