God of War: Chains of Olympus to gra akcji przygodowa stworzona przez Ready at Dawn na PlayStation Portable. Gra jest trzecia rata w God of War serii i jest pierwszym chronologiczny , który jest poprzednikiem do God of War.

Akcja

Ta gra jest o Kratos i jego służby dla bogów greckich . Miasto Attyki jest oblegany przez Persów i Kratos zostaje tam wysłany, aby bronić miasta przed najeźdźcami. Kratos udało się obniżyć perską armię, zabić ich króla i pokonać potężnego Bazyliszka , który spustoszył miasto. Po powrocie z miasta widzi Kratos, że słońce spada z nieba i ciemność rozprzestrzenia się na całym świecie. Kratos przychodzi do miasta Marathon , gdzie czarna mgła przykrywa ziemię z ciemności. Kratos robi kilka okazji usłyszeć koncert flet, który później rozpoznany jako melodii, które niegdyś grał jego nieżyjącego już córki, Calliope .

Kratos znajdzie później boga słońca Helios Temple, gdzie został zlecony przez boginię Atenę znaleźć boga słońca, który jest teraz brakuje. Morfeusz , bóg snów, fakt spowodował olimpijscy bogowie wpaść w głęboki sen, z powodu braku Helios. Kratos napotka konsekwencji wielkość Eos Helios siostra jaskiń Olympus. Mówi mu, że Titan Atlas porwał brata. Kratos podnosi Helios solvagnsfålar przenoszenia Kratos do podziemi . Tam poznaje kolegi prom Charona dwukrotnie na rzekę Styks . Podczas pierwszego spotkania udało Charon przerastają Kratos i więzi go do Tartaru , ale Kratos zdołał oderwać się i wrócił do Charona, by w końcu go zniszczyć. Kratos konfiskuje łodzi Charona i poszedł dalej od Ziemi. Później widzi swoją córkę i prześladują ją.

Później znajdzie Persefony za świątynię i konfrontuje ją tam. Ona daje Kratos ofertę: wyrzeczenia się władzy i być ze swoją zmarłą córkę, zamiast ukończenie misji. Kratos poświęcić swoje bronie i sił, i musi w końcu połączyć się z córką w Elysian Fields . Persefona Kratos mówi, że Zeus kiedyś oszukał ją i się jej pobyt w piekle na dobre z mężem, Hadesa . Gdy Kratos został rozproszony przez jego spotkanie z córką, wziął Persefony z pomocą Titan Atlas, mocą uprowadzonego Helios udaremnienia kolumnę, która posiada na całym świecie, które mogłyby zakończyć całą ludzkość, a nawet z Olimpu.

Kratos robi jego przerażeniu rezygnacji Calliope zawsze, i wziąć z powrotem broń i siły. On walkach Persefony do śmierci, a podczas bitwy on pęta Atlas z kolumną on starał się zniszczyć. Persefona zabity, a Atlas został teraz zmuszony zawsze nosić świat na ramionach.

Helios jest uratowany, powraca słońce na niebie ponownie i Olympus, a cała ludzkość jest zachowana. Kratos następnie stracić przytomność po całym swym wysiłku, a on pogrąża się na ziemię. Kratos jednak uratowany przez Atenę i Helios, które następnie powrót do Olimpu.

Broń

  • Ostrza Chaosu , Broń, że Kratos otrzymanej przez boga wojny Aresa . To jest jego główną bronią, istnieją dwa miecze siedzi przymocowane ramiona z długimi łańcuchami.
  • Helios Tarcza , tarcza, że pojawi się w świątyni Heliosa.
  • Gauntlet Zeusa , broń, która pojawi się w świątyni Zeusa w Tartaru. Istnieje ogromna rękawica stworzył boga kowala Hephaestus . Daje to powolny, ale bardzo potężne ataki.

Siły

  • Geniusz , moc, że można uzyskać z perskiego króla po tym, jak zabił go. Stwarza to atak ognia wokół Kratos że odszkodowanie pobliskich wrogów.
  • Poranne światło , moc, która pochodzi od Eos. Czyni tak, że może rzucić światło pocisków przeciw wrogom.
  • Wrath Charona , moc można uzyskać po zabiciu Charon. Dzięki niemu można inlinda wrogów w zielonych płomieniach czasowo paraliżuje i ich uszkodzenia.

Relikwie

  • Gorgon oczy , jeśli zebrać 6 Oczy zwiększa licznik zdrowia Kratosa.
  • pióra Phoenix , jeśli zebrać 6 piór wzrasta do magicznego metr Kratosa.
  • Triton Lance , lanca, które można znaleźć z figurą olimpijskich jaskiń. Zapewnia możliwość oddychania pod wodą.
  • Klucz opiekuna , klucz, który znajduje się w martwym strażnika Tartaru. Dzięki niemu można wejść do świątyni Zeusa Olimpijskiego w Tartaru.