Gears of War to taktyczna trzecia-person shooter stworzona przez Epic Games i wydana przez Microsoft Game Studios . Gra ukazała się w dwóch wersjach; standard i ograniczona edycja kolekcjonerska, w którym były zawarte jedynie gra. Drugi zawarte w dodatku do gry jest także płyta z dodatkami i książka zatytułowana „Destroyed Beauty”, który dał graczowi szczegółowe informacje o historii, tło.

Akcja

Gears of War rozgrywa się na planecie Sera, planecie zamieszkałej przez ludzi. W ciągu kilku dziesięcioleci Pendulum Wars odbędzie się między krajami, a zakończył po COG ( Coalition of Rząd nakazał ) przejęli kontrolę nad planetą. Wojna szybko dobiegła końca na „Dzień Emergence”, kiedy chciwy siła znana jako Szarańczy Hordy , który pękł z dołu do góry do większych miast, wykorzystując sieć podziemnych tuneli. Marcus Fenix ( John DiMaggio ), były żołnierz, który teraz siedzi w więzieniu, zostaje uwolniony przez jego przyjaciela Dominic Santiago . Dwóch i reszta Delta Squad wyrusza szukać Alpha Squad, która zniknęła. Kiedy odkryli szczątki Alpha Squad, idą w głąb podziemi, aby umieścić maszynę, która będzie mapować podziemi, gdzie wróg żyje, aby zrzucić bombę dla maksymalnego efektu. To się nie powiedzie, ale wciąż dostać w swoje ręce na mapie i w końcu puścić z bombą do eksterminacji szarańcza (nieprzyjaciela).

Multiplayer

Można grać Gears of War za pośrednictwem usługi Xbox Live , zarówno rankingowych i nierankingowych meczów. Dostępne są cztery tryby gry: Assassination, Execution, Warzone i załącznik. Załącznik nie było wtedy gra została wydana, ale była dostępna za pośrednictwem aktualizacji.

  • Warzone jest czyjaś zespół musi zabić wszystko z drugiej drużyny i vice versa. Kiedy umrzesz, trzeba czekać aż jeden zespół wygrywa. Zespół, który wygra to ostatnia mieć żywego graczy lewo.
  • Wykonanie jest podobna do Warzone, z tą różnicą, że ktoś w swoim zespole musi wrócić i „Execute” przeciwnika. Jeśli nie uda się to zrobić w określonym czasie, gracz jest „zdrowy” ponownie.
  • W zabójstwa , każdy zespół ma „lidera”, który drugi zespół będzie starał się zabić. Lider jest tylko jeden, który może potrwać nawet broni, ale lider zabiera broń, a następnie zwolnić go wszyscy w zespole, aby go podnieść. Jeśli zabijesz przywódcę inny zespół będzie liderem w kolejnej rundzie.
  • Załącznik ma podjąć rozmowę, a następnie obronić ją.

Istnieje również tryb kooperacji, który może nagrywać zarówno na Xbox Live i podzielonym ekranie.

Sukcesy

Gra osiągnęła wielki sukces po jej wydaniu. W tym samym tygodniu, że jego uwolnienie w Europie, gra stała się najpopularniejsza gra na Xbox Live [ 1 ] , po Halo 2 , który został prowadzącej od czasu jego premiery w listopadzie 2004 roku użytkowania Xbox Live wzrosła o 50 procent po Gears of War wyszedł. Gears of War miał po sześć tygodni dostępności sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy. 07 listopada 2008 wydany Gears of War 2 .

Źródła

  1. ^ Major Nelson Xbox aktywny żywo za tydzień 11/13