Garry’ego Mod ( Gmod ) to modyfikacja stworzona przez Garry’ego Newmana do gry Half-Life 2 . Modyfikacja ta może być po prostu opisać jako „sandlådemodifikation”, w której gracz może manipulować świat gry i rysowania obiektów i znaków. Garry’ego Mod wykorzystuje Lua – skryptów do zmiany broni, zasady i wiele innych.

W modyfikacji, gracz może grać na kursy, które są wykonane na zamówienie, a częściowo w ścieżkach Half-Life 2 . Istnieje kilka możliwości modyfikacji, ale najczęściej grają rolę, budynek, i stwarzających. Ta ostatnia doprowadziła do numeru webserier, w tym parodie półtrwania . Gracz może również grać z innymi przez Steama w trybie multiplayer .

Gameplay

Znaczenie w sandlådemodifikation jest to, że gracz dostaje robić, co chce. To może być wszystko, począwszy od budowania samochody, roboty, albo wkrótce Role Play lub po prostu próbuje zabić siebie. Najczęściej staje się doznania znacznie lepiej, gdyby wszyscy gracze na serwerze zgodzić się na to, co można i nie można zrobić.

Coś, co fani gry w znacznym stopniu wykorzystać możliwości modyfikacji plików gry i tworzyć własne modyfikacje Garry’ego Mod. Do tego dochodzą często język programowania Lua . Przykłady rzeczy, które często tworzą broń i narzędzia do zarządzania serwerem. Można pobrać nowe modów do przykładu gry pojazdy, broń, narzędzia, mapy i tryby gry.

Wersje

Garry’ego Mod 10

W dniu 29 listopada 2006 r ukazała Garry’ego Mod (zwany również Garry’ego Mod 10 lub gmod 10), za pośrednictwem Steama . Zyski są dzielone równo między Newman i Valve Corporation . Legalnie sprzedać kompletny innej firmy opracowany Mods są nowym zjawiskiem w branży. Garry Mod jest to pierwsza modyfikacja innych firm sprzedawane przez Steam.

Nowa wersja jest przebudowany od podstaw i zawiera wiele nowych funkcji i usprawnień. Jedną z głównych różnic jest to, że Newman ma teraz dostęp do kodu źródłowego silnika źródłowego i uniknąć w ten sposób i szukać rzeczy w SDK zestaw jak to uczynił w poprzednich wersjach. Następnie Garry’ego Mod 10, Newman zakończył się podać numer wersji, ale aktualizacje są uwalniane poprzez Steama .

Garry’ego Mod 9.0.4

W dniu 27 listopada 2005 roku został wydany Garry’ego Mod 9.0.4, która była ostatnia darmowa wersja. Jest jeszcze możliwość, aby pobrać i grać i pracować jako wersja demo , ale nie jest już aktualizowany. Zdajesz sobie jednak, gra oparta na silniku Source. Na przykład, źródło Half-Life 2, Half-Life Deathmatch lub Counter-Strike do gry pracować

Referencje

  1. ^ [ B ] Mod Garry jest na Metacritic . czytaj 2010-02-14