Flight Control to gra na iOS , DSiWare , Android i Windows Phone 7 opracowany przez Firemint i pierwszy wydany dla iOS 5 marca 2009. Gra była numerem jeden na listach przebojów w App Store w 19 krajach, podczas gdy 6 kwietnia 2009 roku i sprzedał ponad dwa miliona egzemplarzy. Opracowanie i publikacja Kontroli Lotów na platformach innych niż iOS wykonanych przez Namco na podstawie licencji.

Wersja HD gry dopuszczone do iPada na App Store w marcu 2010 roku i PlayStation na PlayStation Network (z obsługą PlayStation Move ) w dniu 15 września 2010 roku w wersji na PlayStation oferuje więcej funkcji niż w wersjach mobilnych, w tym stereoskopowego 3D – lokalizację , Full HD rozdzielczość 1080p lub powyżej, wsparcie dla czterech graczy, wraz z nową mapą (Metropolis), który pochodzi z cyklu nocnego i dzień. Kontrola lotu HD został także wykonany dla Windows i Mac OS X , dostępnego za pośrednictwem Steama . Wersje te są identyczne z wersją iPada, jedyną różnicą jest to, że pochodzą one z dodatkowym mapie. Wersja dla Mac OS X dostępne są również za pośrednictwem Mac App Store za 38 koron.

Rozwój

Flight Control rozpoczął jako prywatny projekt CEO Firemints, Robert Murray, na święta Bożego Narodzenia. Późniejsze aktualizacje dokonywane przez swoich kolegów Jesse Zachodniej na projektowaniu i Alexandra Peters personelu lotniczego.

Rozgrywka

Gracze przyjmują rolę kontrolera ruchu lotniczego na lotnisku . Lotnisko znajduje się pas startowy dla dużych czerwonych dysz , lądowisko dla małego żółtego samolotu i śmigłowca lądowiska dla helikopterów niebieskich. Ścieżki gracz ciągnąć za sobą pola, aby skierować każdy statek powietrzny na wyznaczonym pasie startowym. Każdy z powodzeniem wylądował samolot daje graczowi jeden punkt, a wraz ze wzrostem wynik gracza, więc robi liczbę samolotów, które będą wyświetlane na ekranie jednocześnie. Gra kończy się, gdy dwa lub więcej samolotów zderzają. Gracze uzyskać wysoki wynik dla najwyższych lądowania samolotów, które mogą być przesłane do najlepszych online z Firemints cloud komórce – technologii, jak również w iOS Game Center . Wersja 1.2 zawiera cztery typy samolotów i dwa nowy segment (plaża i lotniskowiec). Wersja 1.3 zawiera prawo do korzystania z funkcji Bluetooth, aby włączyć tryb multiplayer za pośrednictwem innego urządzenia. Aktualizacja 1.5 zawiera nowy pustyni w Australii – mapa, która obejmuje samoloty z Royal Flying Doctor Service w Australii , który nie może zostać przekierowany. Najnowsza aktualizacja (1.7), został wydany w dniu 11 maja 2010 aktualizacja całkowicie silnik graficzny, aby dodać wysokiej jakości animacje i wyraziste szczegóły w grze. Dla fanów piosenkę Flight Control, wersja 1.7 rozszerza długość melodii ekranie tytułowym. Nowa szybka funkcja o nazwie „Bezpieczny Fast Forward” jest również. Bezpieczne Fast Forward spowalnia grę w dół do normalnej szybkości, gdy katastrofie lotniczej niedaleko, dając graczowi więcej czasu, aby temu zapobiec. „Windy Airport” jest nowe lotnisko, które pozwala jedynie graczowi lądowanie samolotu na wybiegach stojących przed wiatrem. Pasów startowych w tym samym kierunku, jak wiatr jest zamknięty aż do zmiany wiatru. Proporzec wskazuje, w jakim kierunku wiatru pochodzi. Najnowsza aktualizacja przynosi grę tylko pas startowy w sumie pięć.

wersja Wii

Mówi się, że wersja na Nintendo Wii ukaże się na sylwestrową 31 grudnia 2011 roku według IGN : [1]

Sprzedaż

Flight Control został szczycie rankingów pobranych aplikacji w ponad 20 krajach. Gra sprzedała ponad 20 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Recenzje

Flight Control otrzymała większość pozytywnych opinii. IGN dał grze W 8 z 10, chwaląc długi długość gry. Kieszeń Gamer także punktację 8 z 10 i dał komplement:

  • „Gdyby podsumować sterowania lotem w prosty sposób, można by uznać za klasy A lek. Tak proste i wciągająca jest.”

W maju 2009 roku, Flight Kontroluj średnio gwiazd 4,99 / 5 na moopf.com.