Final Fantasy XII ( ファイナルファłăタジーXII Fainaru Fantajī Tuerubu ? ) , Znany także pod skrótem FFXII , to gra role-playing wideo w Final Fantasy szeregowo do Sony konsoli do gier Playstation 2 . Gra została wydana w Japonii 16 marca 2006 w Ameryce Północnej 31 października 2006 roku [ 4 ] . Gra przyszedł do Oceanii 22 lutego 2007 roku , a do Europy z dnia 23 lutego 2007 roku [ 5 ] . 15 november 2005 ukazał się grywalne demo w Ameryce Północnej z premierą Dragon Quest VIII .

Akcja rozgrywa się w Ivalice , gdzie imperia Archadia i Rozarria znajdujące się w gorzkim wojny – i dwa wielkie imperia jest Królestwo Dalmasca. Kiedy Archadia inwazji i zajmując Dalmasca rozpoczyna księżniczkę Ashe ruch oporu. Podczas walki z Empire Archadiska spotyka Vaan, młodego awanturnika, który marzy o zostaniu tzw piractwo powietrza ( Sky Pirate ) i posiada swój własny sterowiec. Walkach razem przeciwko Imperium Archadiska.

Aby promować grę wydali grywalne demo już pełnej angielskiej wersji cyfrowego życia za Gaming Pavilion (Digital Life gier Pawilon) w Nowym Jorku , na 11 października 2006 roku – dzień, który jest obecnie znany jako Dzień Final Fantasy Gamer za ( dzień Final Fantasy zawodników ) [ 6 ] . SquareEnix dała fanom okazję przebrać się za swojego ulubionego bohatera ( cosplay ) w Final Fantasy XII . Każda osoba musiała przesłać w trzech zdjęć swoich kostiumów do SquareEnix i wtedy miał szansę wygrać bilety do Nowego Jorku i dzień za Final Fantasy Gamer. [ 7 ]

Na początku października, kiedy to było trochę mniej niż miesiąc, aby przejść przed startem, wyciekły wersji północnoamerykańskiej gry na Internecie . SquareEnix wziął bitwę pomocy prawnej ze wymieniających się plikami i miejsc, które torrenta się zamknięty, co oznaczało, że pobieranie zostało przerwane. [ 8 ]

Tofu Records wydała płytę z 31 utworami z Final Fantasy XII. Powodem, że płyta CD zawiera 31 piosenek jest to, że październik jest 31 dni i chcesz symbolizować dni prowadzące do uruchomienia północnoamerykańskim. Final Fantasy XII otrzymał konsekwentnie wysokie noty w wielu głównych gazetach i nawet dostał grę cenową roku ( Szwedzki : Tegoroczna gra ) przez IGN [ 9 ] .

Final Fantasy XII wprowadził nową serię kilku rzeczy: bitwy bez przełączania ekranu System „gambit” automatycznie kontroluje co robią bohaterowie, a system „licencja” określa co broń, wyposażenie, czary i tym podobne mogą być użyte. [ 10 ], [ 11 ], stosuje się również rzeczy, które znajduje się na drugiej gry końcowe Fantasy, takich jak zdolność do wywoływania potworów ( „esperzy”) [ 11 ] , Chocobos [ 12 ] , a statek powietrzny ( „statki powietrzne”). [ 10 ] Gra otrzymała uznanie krytyków na całym świecie i otrzymał kilka “Game of the Year” nagrody ( “Najlepsza gra”) z różnych magazynów gier wideo. Sequel, Final Fantasy XII: Revenant Wings , wydany na konsolę Nintendo DS 26 kwietnia 2007 w Japonii . [ 13 ], [ 14 ]

System gry

Podobnie jak inne gry Final Fantasy, walka jest menu oparte. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i za pomocą nowego systemu o nazwie „Aktywna Dimension Battle (ADB)” (Szwedzki: aktywna walka wymiar). Gracz może przejąć kontrolę nad jednym z trzech zawodników w grupie wybranej do czynienia z, i można wydawać polecenia do dwóch pozostałych. Poszczególne polecenia, można wybrać atak , Magicks & Tech Nicks , mgła (mgła), Gambits i Pracuj (obiekty). Gra zawiera również bonus w postaci różnych łańcuchów – co oznacza, że zwiększa szansę na zdobycie rzadkich przedmiotów, bezpłatne leczenie i / lub uzdrowienia z różnych objawów, jeśli jeden zabija pewnego rodzaju potworów tyle razy z rzędu.

Final Fantasy XII posiada trzy rodzaje map: The zarys mapy świata, małą powiększony mini-mapę w rogu oraz mapę obszaru, który można uzyskać dostęp poprzez przycisk Wybierz. Mapy są normalne skala i to także miniatury odtwarzacza, który jest na mapie – więc wszystko jest w skali.

Chocobos znajdują się w wielu Ostatecznych gier fantasy. Gdy gracz wynająć Chocobo, lub zdecydować się jeździć na dziką przyrodę, masz pewną ilość czasu, aby ich podróż w środowisku naturalnym. Kiedy jazda Chocobo ignoruje wroga. Kiedy skończy się czas, lub gdy gracz chce wysiąść, bieganie Chocobon powrotem do swoich stajni w mieście lub do miejsca, w którym rozpoczęła się jazda na a gracz wyrzucony.

Gra posiada również coś, co nazywa Klan Primer ( szwedzki : Klanbok), który stanowi podsumowanie sukcesu gracza w grze, która zawiera szczegółowe opisy pokonanych potworów, katalog poszukiwanych potworów i innych informacji. Klan Primer jest bardzo podobna do Benjamina Syrsas Urzędowym w Kingdom Hearts .

Combat Systems

Walki są podobne do Final Fantasy XI , z tym że w FFXII wolno pojedynczy gracz kontroluje kilku członków grupy to kontroluje. Możesz uzyskać dostęp do systemu walki w dowolnym momencie. W przeciwieństwie do Final Fantasy XI, nie jest w pełni widoczny Gauge czas oczekiwania , który jest miernikiem ile czasu masz w lewo, aż dojdziesz bić / wykonać czynność ponownie. Czas trzeba czekać zależy od cech bohatera i jaki charakter powinna zrobić. Istnieją pewne linie, które rozwijają jako potwór zamierza przeprowadzić działania wbrew naturze i odwrotnie. Linie te mogą być usunięte poprzez menu opcji ( szwedzkie : menu Opcje).

Losowe bitwy zostały usunięte, ale wrogowie mogą jeszcze zaskoczyć graczy. Potwory są pozycje, które mogą wydawać się przypadkowe, ale stałe. Obecnie wrogowie wykrywa odtwarzacza na wiele różnych sposobów, a niektórzy przeciwnicy są bardziej brutalne niż inne. Niektórzy wrogowie mogą atakować się wzajemnie.

Istnieje limit trzech kawałków członków grupy, którzy mogą walczyć jednocześnie. Czasami nie jest to zawodnik gości, że również on / ona może walczyć, dzięki czemu cztery walki w tym samym czasie – ale gracz gość nie może być kontrolowana w jakikolwiek sposób. Gracz może zastąpić aktywnym członkiem (tj takich jak walka) w stosunku do osób niepełnosprawnych w dowolnym momencie gry – z wyjątkiem przypadku, gdy członek jest atakowany. Ma to na celu zapobiec oszukiwaniu przez zmianę członków, które mogą szkodzić zamiast, na przykład, nawet głównego bohatera. Gracze, którzy są nieświadome można również wymienić.

Kolejną nowością w Final Fantasy jest Gambits system, który pozwala graczowi na pre-programu innego członka, który prowadzi sprawy w kolejności oraz w sposób, który sobie życzy, bez Podczas gry trzeba kontrolować odtwarzacz. To sprawia, że łatwiej jest zwiększyć poziom wroga gęstych obszarach, i jest mile rzeczy, a potem trzeba wstać w poziomie o wiele szybciej niż w innych grach Final Fantasy.

Podobnie jak inne mity końcowe Fantasy, istnieje tajemnicza siła zwana „Mgła” ( Szwedzki : mgła ), które istnieją na świecie. Jest to energia, która pozwala dwie specjalne rzeczy w grze: Przywołanie Magia (sztuka wywoływania potworów) i Quickenings .

Przywołanie Magic to gra, że tak zwane „esperzy”. Aby uzyskać Esper musi najpierw pokonać będąc w boju. Podobnie jak w Final Fantasy X , taki potwór staje się aktywny w walce, ale w Final Fantasy XII sprawdzone Esper użyciu AI . Ci, którzy stworzyli ten Esper pozostanie aktywny w grze, podczas gdy druga jest zarezerwowana na rzecz Espern. Jednakże istnieją ograniczenia, jak długo może wystąpić Esper. Espern są tam aż do jednego, który opracował słaby, aż skończy się czas, dopóki nie wykonuje swój atak specjalny, lub aż Espern traci wszystkich swoich punktów obrażeń (Szwedzki: punkty uderzenia ). Gracz może używać magii leczniczej i innych przedmiotów w celu ochrony ich Esper.

Esperzy dostępne w grze jest całkowicie zastąpić tradycyjne Final Fantasy przywołać potwory, ale istnieje kilka esperzy pochodzi z gry Tactics Final Fantasy i Final Fantasy Tactics Advance . Inne esperzy mają nazwy z ostatnich bossów z pierwszych pięciu gier Final Fantasy. Final Fantasy zachowało nazwy od tradycyjnych wzorców przywołać w postaci nazwy sterowca (jak Shiva , Ifrit i tak dalej). Małe sterowce są nazwane od małych potworów, które były klasyczne końcowe gry Fantasy.

Podobnie jak w przypadku późniejszych gier z serii Final Fantasy znany jako Limit Przerwa systemie: Quickenings . Postacie nauczyć Quickenings przez dostać się do określonych miejsc w Radzie licencyjnej ( szwedzki : pokładach licencji ). Każda postać może nauczyć się trzy Quickenings był, i wszystkie są unikalne. Postacie mogą łączyć Quickenings do dużych combo. Atakować w ten sposób jest bardzo skuteczny i zniszczenia wroga dużo.

Licencja Board

Podobnie jak w innych grach RPG jest bohaterowie (poziom) za każdym razem uzyskał wystarczającą ilość punktów doświadczenia za zabijanie potworów i innych przeciwników. Za każdym razem gdy postać idzie w górę w właściwości znaków zmienić poziom, czyniąc je lepiej w walce. Te właściwości są: „punkty życia” (HP), czyli ile obrażeń postać może wytrzymać; Siła, która reguluje ile postać może zostać zraniony przez atakami fizycznymi; i magia , która reguluje ile postać może uszkodzić magicznych ataków.

W Final Fantasy XII to także „Zarząd licencji” (szwedzki: deska License), która zmienia zachowanie charakteru. Zarząd licencji jest panel z szorstki projekt zawierający czarnych i białych kwadratów , jak szachownica. Te kwadraty zawierać „licencji”, dzięki czemu postać, aby zmienić jego właściwości w pewien sposób – na przykład, aby zwiększyć HP bohatera lub zrobić tak, że można go używać pewnych zaklęć. Plansza jest podzielona na dwie części: górna zawierać „Magick” (pozwala postać używać nowych czarów), „Tech Header” (pozwala na charakter korzystania z nowych technik), „wyposażenie” (pozwala na postać do korzystania z niektórych akcesoriów, takich jak pierścienie i tym podobne) i „wzmacnia” (podniesienie wartości nieruchomości). Dolna połowa zawiera licencje na broń i sprzęt ochronny (jak kaski i tym podobne).

Akcja

Akcja gry toczy się w świecie Ivalice (to ten sam świat, jak gry Vagrant Story i Final Fantasy Tactics serii). Gra zaczyna się od Dalmasca kraj zaatakowany przez Imperium Arcadia. Dalmasca przegrywa i zostaje zajęte przez Arkadii, a zarówno król i książę królestwa śmierci. Dwa lata później głównym historia, która na początku będzie śledzić chłopiec Vaans życie tym kieszonkowca, której życie zmienia się, gdy spotyka się z rzekomą martwego księżniczkę Ashe.

Rasy

Seeq tej rasy pochodzi od świń. cierpią na przewlekłe otyłości. Są inteligentne i nie zawsze wychodzą kwaśny. Są nieco nieregularne, ale bardzo dobrymi żołnierzami.

Moogle Te śliczne małe zwierzęta mają całe jej ciało pokryte małych miękkich piór. Są wokół wysokiego metrów. Są to utalentowany i pracowity, i żyć wśród ludzi, w tym wykwalifikowanych mechaników. Mówi się, że Moogles zbudował pierwszy sterowiec do walki. Mówi się też, że nie jest to wieś, gdzie mieszka tylko Moogles. Wielu fanów FF jednak rozczarowany ich bardziej realistyczny wygląd z jasnym płaszczu, większego ciała i uszy, i mają ubrania i miejsca pracy.

Bangaa Wszystko Bangaa pochodzą od gadów. Tam można zobaczyć, że ich ciało jest pokryte twardych łusek, i mają długie opadające uszy. Istnieje kilka ras, które są oddzielone od koloru ich skóry / skalach. Ich życie jest prawie dwa razy tak długo, jak osoby, a ich inteligencja prawie równe. Mają doskonałą słuch i jest bardzo szybko, niestety, jest słaby mag z powodu słabych strun głosowych. Niektóre rasy nie zdezerterował i żyją jak bandyci, które są zakazane przez ich rasy i mają niską inteligencję.

Viera Viera, ludzie w lesie, jest bardzo długa i wąska. Mają długie uszy i srebrne włosy. Żyją trzy razy dłużej niż człowiek. Istnieją dwa rodzaje Viera, Rava Viera mają brązową karnację podczas Veena Viera mieć białą skórę. Ich wzrok i słuch są lepsze dla wszystkich, można je zobaczyć i usłyszeć niemal jeden mil przed sobą. Człowiek zniszczyła wiele lasów żyli w tak Vieras mieszka teraz z ludźmi w miastach. Niektóre z nich są nawet ludzie żonaci, ale jest to rzadkie i niepopularne. Będzie to widocznie zatrzymać grupę Vieras na wsi w lesie, czasami atakują ludzi przechodzących ponieważ wszystkie cierpienia są spowodowane.

Hume To nie jest naprawdę ludzie bez wyścigu pochodzi od ludzi. Ich cechy są podobne do tego człowieka.

Postacie

 • Vaan : Vaan jest 17-letni mężczyzna, który należy Hume wyścigu, stracił rodzinę w wojnie. On zarabia jako kieszonkowiec na ulicach miasta Rabanastre. Jego marzeniem jest, aby pewnego dnia stać się tzw „ niebo pirat ” ( „piractwo powietrza”).
 • Ashe : Ashe jest 19-letnia księżniczka, choć należy Hume wyścig i chce wyzwolić swój kraj, Dalmasca z Archadian Imperium (Empire Archadiska). Jej ojciec i mąż zginęli podczas inwazji Archadiska Imperium z Dalmasca. Ashe nie tylko zachować spokój, ale także zemścić się na cesarstwie Archadiska, a on jest przywódcą ruchu oporu walczącego imperium Archadiska.
 • Basch : Basch jest 36-letni mężczyzna, który należy Hume wyścig, on jest byłym generałem Dalmascas armii. Kiedy dowiedział się, że wtedy Dalmascanska król sprzedał swój lud do imperium Archadiska zamordował króla (i Vaans starszego brata Reks). Jest on uważany za zdrajców w Dalmasca. Ale historia nie wydaje się spotkanie, później w grze poznać, że to jego brat bliźniak, który zamordował króla, aby oszukać ludzi alienacji jego wierny generał.
 • Balthier : Balthier wynosi 22 lat, należy Hume wyścig i jest „piractwo powietrze” ( „Sky Pirat”) i uruchomić mały statek na niebie nad kontynent Ivalice.
 • Fran : Fran należy do ras jak królik-Viera i Balthiers partnerów przestępczych. Mimo, że w większości wykorzystuje łuk i strzały, jest ona również bardzo dobre z innych broni.
 • Penelo : Penelo 16 lat, należy Hume rasę i pracuje jako tancerka w Rabanastres loppmarkad. Ona jest Vaans przyjaciel i widzi siebie jako siostra Vaan.
 • Larsa Solidor : Larsa Ferrinas Solidor Vayne jest Solidors braciszek i GRAMIS czwarty syn, jedenastym cesarzem Imperium Archadiska. On jest drugi w kolejce do sukcesu GRAMIS jako władca imperium. Larsa nie jest grywalną postacią, ale czasami towarzyszy grupę jako „gość”, co oznacza, że walczy na własną rękę.
 • Vayne Solidor : 27-letni książę Cesarstwa Archadiska, Vayne Solidor, GRAMIS trzeci syn i pierwszy w kolejce, aby odnieść sukces GRAMIS. Jego dwaj starsi bracia zginęli w walce.

Sędziowie Archadiska

Sędziowie Archadiska mają najwyższą moc w Ivalice, są one również odpowiedzialne za bezpieczeństwo rodziny królewskiej.

 • Sędzia Gabranth: Lider z pięciu sędziów. Jest Larsas obrońcą i ma pojawić się logo gry. brat bliźniak on Basch, którzy zamordowali ojca Popiół i króla dalmasca i Vaans brat Reks.
 • Sędzia Ghis: Odpowiedzialny za bezpieczeństwo Larsas.
 • Sędzia Drace: Jedyny żeński sędzia. Ona jest również patronami Książę Larsas, a jego osobisty nauczyciel, jeśli chodzi o edukację.
 • Sędzia Zargabaath: Wojownik, który tylko posłuszeństwa cesarzowi.
 • Sędzia Bergan: Człowiek, który chce dyktatury w Dalmasca Królestwa w przepisach Arcadia.

Głosów

charakter japoński głos angielski głos
Vaan Kouhei Takeda Bobby Edner
Ashe Mie Sonozaki Kari Wahlgren
Basch fon Ronsenburg Rikiya Koyama Keith Ferguson
Penelo Yuna Mikuni Katarzyna Taber
Balthier Hiroaki Hirata Gideon Emery
Fran bogaty Fukami Nicole Fantl
Larsa Solidor Yuka Imai Eliasz Alexander
Vossler Azelas Masaki Terasoma Nolan Północna
Reddas Takayuki Sugo Phil LaMarr
Reks Yuri Lowenthal
Vayne Solidor Nobuo Tobita Johnny McKeown
Gabranth Akio Ōtsuka Michael E. Rodgers
Cid Bunansa Chikao Ōtsuka John Lee Rafter
Halim Ondore IV Akio Nojima Tom Kane
Al-Cid Marg Race David Rasner
Occuria Narumi Tsunoda Anita Carey
Cesarz GRAMIS Gana Solidor Hidekatsu Shibata Roger Jackson
sędzia Ghis Obayashi Ryunosuke Mark Skrzydło-Davey
Ba’Gamnan Koji Ishii Steve Blum
Anastasis Dwight Schultz
sędzia Bergan Yôsuke Akimoto Gary Martin
sędzia Drace Yoko Soumi Julia Fletcher
sędzia Zargabaath Ryûzaburô Otomo Simon Templeman
Jote Michelle Arthur
Mjrn kwiecień Stewart
Migelo Shiro Saito John DiMaggio
Gerun Król Bernice Stegers
Venat Anita Carey
Król Raminas B’Nargin Dalmasca Mie Sonozaki Nick Jameson
Rasler Heios Nabradia Yasuyuki Kase Andrew Philpot
Garif pra Chief Michael Chinyamurindi
Gilgamesz John DiMaggio
DALAN Dwight Schultz
Kytes Conner DeMita
Havharo Chris Edgerly

Referencje

 1. ^ Gantayat, Anoop (1 sierpnia 2005). “Zmiany w Final Fantasy XII Staff” . IGN . Przeczytaj 23 września 2016 r .
 2. ^ “Wywiad wideo z Dyrektorów Final Fantasy XII” . Bonus Edition DVD Final Fantasy XII kolekcjonerska . Square Enix . 31 października 2006 . Przeczytaj 23 września 2016 r .
 3. ^ Boyes, Emma (26 październik 2006). “P & A: końcowe Fantasy XII producent Akitoshi Kawazu” . Gamespot . W archiwum z oryginalnym 25 października 2012 r . Przeczytaj 23 września 2016 r .
 4. ^ SquareEnix (2006) końcowe Fantasy XII w sklepach 31 października 2006
 5. ^ Eurogamer (2007-01-12) końcowe Fantasy XII Z dnia
 6. ^ Jim Cordeira (13 września 2006) Final Fantasy XII rozpoczyna się w życiu cyfrowym
 7. ^ SquareEnix (14 września 2006) końcowe Fantasy XII Cosplay zawody 2006
 8. ^ 1 na (3 października 2006) Pirates Zastrzeżenia patentowe US końcowe Fantasy XII Przeciek
 9. ^ IGN (16 października 2006) Twelve Days of Final Fantasy XII
 10. ^ [ B ] IGN.com: Końcowy Fantasy XII PL
 11. ^ [ B ] GameSport.com: Końcowy Fantasy XII Playstation 2 Przegląd
 12. ^ Final Fantasy XII – północnoamerykańska instrukcja obsługi (przez Square Enix, 2006)
 13. ^ “IGN.com: TGS 2006: Final Fantasy XII” .
 14. ^ “Square-Haven.com: Square Enix gestykuluje w odniesieniu do Revenant Wings dodatkowej zawartości” .