Final Fantasy X ( ファイナルファłăタジーX Fainaru Fantajī Dziesięć ? ) Jest dziesiątą częścią Square Enix (dawniej Squaresoft ) Seria gier wideo Final Fantasy . Jest to pierwsza gra z serii wydanej na PlayStation 2 . Jest to również pierwsza końcowa uwalnianiu Fantasy że otrzymana bezpośrednio drugą część, końcowe Fantasy X-2 . Gra sprzedała około siedmiu milionów egzemplarzy na całym świecie (2004). [ 9 ]

Gra toczy się w świecie fantasy zwanym Spira . Fabuła skupia się na grupie śmiałków i ich misji, aby pokonać grzech (błędne i przerażającym stworzeniem). Final Fantasy X (w skrócie FFX) wykorzystuje system walki Turowa, zamiast starego Aktywny czas bitwy .

Liczby bawiące się gromadzić AP (Ability Points „” – punkty za zasługi), gracz używa Sphere siatki , aby poruszać się w poziomie. Był to pierwszy finał gry Fantasy, który miał całkowicie trójwymiarowych środowisk iw której bohaterowie pokazują realistyczne mimiki. Była to również pierwsza gra FF, w której dane podane głosu przez prawdziwych aktorów.

Mechanika gry

Combat Systems

Final Fantasy X wprowadza nową warunkowe turowa system walki (CTB) zamiast serii tradycyjnej Aktywny czas bitwy . System CTB to system, który pozwala na przerwę w walce z kolei każdego znaku do działania, dając tym samym czas gracza do myślenia i wybrać rodzaj ataku. System umożliwia również CTB osobiste atrybuty charakter i jak postać wykonuje swój atak, którego wpływy kolej jest następny, i jeszcze następny.

Każda postać posiada również specjalny atak o nazwie „Overdrive”. W końcowym Fantasy VI zwane ręki „ataków rozpaczy”, w końcowym Fantasy VII i VIII, jest nazywany „hamulca dopuszczalna”, jak i końcowego IX Fantasy „w trans”. Głównie te ataki są interaktywne i wymagają, że trzeba nacisnąć przyciski w określonej kolejności lub, że trzeba nacisnąć przycisk na pewien dokładnej chwili. Następnie gracz może również wybrać tryb „Overdrive” on / ona chce Overdrive miernik zostanie wypełniona.

Final Fantasy X pozwala graczowi kontrolować do trzech znaków dla każdej bitwy, ale w nowy, innowacyjny system pozwolił graczowi zmienić i zastąpić żadnej z postaci, podczas gdy walka dzieje. Gdy gracz wszystkie siedem figur, z udziałem trzech z nich w walce a cztery stojącego obok. Te cztery można uzyskać skok w dowolnym momencie, z wyjątkiem gdy postać zastępuje już nie żyje.

Gra wprowadza również udoskonalony system z „Summoning” (wyczarować na przykład ducha). W pierwszych gier mogli dzwonić na stworzeniu, przy czym okazało, przeprowadził atak, a potem zniknął. Ale FFX nazywa się stworzeń, „Wieki”, to są ujawnione i może zastąpić wszystkie inne znaki i walczyć na swoim miejscu aż do wroga lub jaźń umiera, lub dopóki nie zostanie odesłana przez gracza. Aeons mają swoje własne cechy, polecenia, specjalne ataki, a ponad Drive.

“Kula Siatka”

Aby osiągnąć wyższy poziom i nauczyć swoją sylwetkę nowe sposoby ataku i nową magię, a także zwiększenie stanu zdrowia rysunku, gracz musi zgromadzić tak zwanych „zdolność Points” (AP). Są to poziomy kula , które gracz może wykorzystać do poruszania postacią Sfery siatki . System ten jest unikalny w gatunku role-playing . Gracze, którzy pokonali wrogów dostać takie „kule”, z których postać może być aktualizowane w Sferze siatki .

Wersja międzynarodowa i wszystkie PAL wersje gry zawiera także opcjonalne „Expert” wersję sfery siatki, gdzie wszystkie znaki rozpocząć się w środku, a następnie może podjąć każdą ścieżkę.

Spira

Opowieść o Final Fantasy X odbywa się w świecie zwanym Spira, która jest bardzo dobrze dobrana nazwa, ponieważ wiele z Spira wszystko o cyklach i spirale, takich jak „spiralę śmierci”, że świat przetrwał. Kiełkowanie jest jednym z pierwszych Ostatecznych światów fantasy w których mieszkańcy mają duże logikę i duchowych i mitologicznych wpływy. W przeciwieństwie do poprzednich gier FF przedstawiono Spira jako bardzo różni się od Europy. FFX ma więcej cech pożyczył Południowo-Wschodniej Azji . Tajlandia , Japonia i Pacyfiku zostały wykorzystane do wpływania na tworzenie Spira.

Geografia

Spira składa się z dużego lądu, który ma trzy kontynenty, który jest otoczony przez wiele małych wysp. strefy klimatyczne , począwszy od tropikalnych obszarów Besaid i Kilika o umiarkowanej Mi’ihen aż do arktycznych obszarów Mt. Gagazet i Macalania .

Demografia

Spira jest wypełniana przez wiele narodów. Większość populacji, jednak są ludzie. Aby żyć tam, gdzie Al Bhed , zaawansowany technologicznie narody. Al Bhed jest odrębnym gatunkiem człowieka ze spirali, zielonych oczach. Jagody, jak ludzie myślą, dziwne ubranie. Guado to kolejne osoby. Oni nie są ludźmi tak samo bliskie jak gatunków uznawanych. Często są one długie, mają wydłużone palce i mają wrodzoną, naturalną zdolność do opanowania magii oraz przyzywać potwory . Spira mieści się także Lwie jak , jednorogi Ronso -folket i żaba-jak Hypello -folket. Wszystkie ziemie Spira jest silnie zurbanizowanych. Pomimo tego, mieszka tam różne zwierzęta, jak również, niektóre przypominają podziemnych gatunków zwierząt, inni, że ludzie nazywają czystych zwierząt fantazji. Większość zwierząt w Spira jest uważane za niebezpieczne.

Populacja Spira pozostał na bardzo prymitywnym poziomie technologii, a rozwój został utrudniony przez istoty grzechu i duchowieństwa. Ze względu na najwyższą religii zwanej Yevon Maszyny są zakazane, więc maszynowego przyjazny Al Bhed są odrzuceni i znienawidzony przez innych narodów.

Mitologia i religia

Mitologia końcowego Fantasy X i FFX-2 zawiera pewną ilość naturalnymi elementami, które mają wpływ na wydarzenia w Spira. Magiczne i duchową moc i potęga pamięci są głęboko ze sobą powiązane. Podobnie jak w poprzednich grach FF ma FFX pożyczył wpływy z obu kultur współczesnych i wymarłych, korzystnie od japońskich i innych kulturach Azji Południowo-Wschodniej, ale także z indyjskiej , arabskiej, greckiej i rzymskiej mitologii , z których każdy tworzy specjalny, unikalny i fikcyjne Spira-mitologię ,

Bålflugor

Bålflugor, Pyreflies , to tajemnicze zjawisko naturalne, że jeszcze głęboko wpływa na wydarzenia Spira. Te muchy są naprawdę małe wiązki energii życiowej i jest ściśle związane ze śmiercią, ale także z innych wydarzeń duchowych. Muchy są przedstawione jako mały pływające lub fruwające kule światła. Mogą być inspirowane przez japońskich tradycji, gdzie świetliki stanowią symbol ludzkiej duszy.

Chociaż różne siły wykorzystywali je zarówno dobrych i złych uczynków, wydaje się, że brakuje zarówno bålflugor własnej świadomości i pracy życiowy w swoim tępym kształtem. Bålflugorna są zwykle niewidoczne, ale staje się w pełni widoczne, gdy ktoś umrze lub gdy frammanare dokonywania transmisji, to martwe dusze wrócił z „Farplane”. Widzisz je często, ale w Księżyc powierzchni przepływu i Farplane. Al-Bhed niosący ideę, że bålflugorna odpowiedzialny za wizerunków zmarłych ludzi objawia wizytującego Farplane. Al-Bhed uwierzyć, że muchy są przyciągane i reaguje na wspomnienia danej osoby i one przywołują wspomnienia z tych ludzi, którzy są już martwe. Ale pokazują one tylko zdjęcia tych zmarłych osób, których bålflugor zostało wysłane do Farplane.

Frammanare można manipulować bålflugor, tak że stają się one Aeons. Tylko kilka osób w Spira ma dar, aby móc manipulować tę swoistą energię, aby stać się Aeon.

Śmierć i życie pozagrobowe

Kiedy osoba umiera w Spira, organizm może nie tylko być pochowany i od lewej do wiecznego spoczynku bez uprzedzenia. Wolna dusza i życie energii (bålflugorna) zawarte w niedawno zmarły musi być wysłany do Farplane gdzie mogą wreszcie odpocząć. Wystarczy frammanare mogą wysyłać dusze tam z rytuałem zwanym audycji ( „wysyłającego”).

Jeżeli transmisja nie jest wykonywane po osoba zmarła, zatrzymując się zarówno duszę zmarłego i bålflugor lewo. W zależności od tego, jak zmarły zginął, dusza może być zazdrosny o tych, którzy jeszcze żyją, i wreszcie może dusza z zazdrości i goryczy stał się tak silny, że przewlekły bålflugorna zlepiają się ze sobą i zamieni się w niebezpiecznym potworem. Osoba, która przyjmuje swój pochodzących śmierć, podczas gdy on lub ona wciąż żyje, może trzeba jechać do Farplane bez frammanares pomoc. Tak było w przypadku zarówno dla Tidus matki, a ojciec za Yuna, który dobrowolnie oddał swoje życie, aby pokonać zło grzechu.

Wszystkich zmarłych nie będzie jednak, wysyłać i nie musi tam być. Ma ona zastosowanie tylko do tych, którzy umierają gwałtowną lub przedwczesnej śmierci.

Dusze non-broadcast

W rzadkich przypadkach, dusza sprzeciwiać zarówno być wysyłane do Farplane i zostać przekształcona w bestię choć pozostaje. Jeżeli dana osoba ma silną wolę i silne uczucia o niedokończone zadania w świecie żywym, osoba bålflugor łączyć się w doskonałym obrazem żyjącej osoby. Istoty te mogą działać i zachowywać się w taki sam sposób, jak przed śmiercią, zwany „non-broadcast” ( „UNSENT”死人, Shibito) i mogą być łagodne lub złe w zależności od osoby w orientacji zapytania.

Non-broadcast jest zazwyczaj bardzo niechętnie wchodzą w Farplane przez port w Guadosalam . Uważa się, ponieważ wierzą, że są fizycznie niezdolna do pozostawienia Farplane raz one poszły w, i boją się podjąć tak dużego ryzyka. Różnica między potworem i braku transmisji jest to, że potwory śledzić swoje instynkty i żyją na żyjących, a nie nadawać się może kontrolować zarówno swoje myśli i swoją wolę, a nawet bålflugorna wewnątrz nich.

Eony i Fayth

Fayth (祈り子„inorigo”) są ludzie, którzy dobrowolnie oddali swoje życie, aby powiadomić ich dusz uwięzionych w posągi. Ich istnienie jako Fayth pozwala im komunikować się z frammanare z których mogą utworzyć łącze psychiczne. Ten link daje frammanaren dostęp do fayths snów i umożliwia frammanaren fizycznie zrealizować te marzenia, by stać Aeons (召喚獣, shōkanjū), potężnych stworzeń pomóc frammanaren w konflikcie lub w określonych sytuacjach. Każdy Fayth w różnych świątyniach Spira posiada własną Aeon, i pomnik, w którym zawarty jest podobna Fayth fizyczny Aeon.

Aeon Bahamut od Bevelle jest reprezentatywny Fayth. Ten Fayth ma szczególny związek z Tidus i służy jako swego mentora w pewnych sytuacjach. Później to pomaga Fayth frammanaren Yuna i jej ochroniarze, aby zatrzymać „spiralę śmierci” w Spira.

Podczas pielgrzymki osiągnął färds koniec Zanarkand , frammanaren musi wybrać jedną ze swoich strażników, aby stać się Fayth przed ostatecznym adhortacji przodu (Final Summoning). Braška wybrał zrobić Jecht do ostatecznego Aeon.

Niestety, okazuje się, że Yu Yevon, Yunalescas ojciec bierze Aeons który jest w końcowej fazie w posiadaniu i moda ich do grzechu. Dlatego nie Yuna ostateczna Aeon (chociaż zarówno Wakka i Lulu są opcjonalne), a więc walka Yunalesca. Później wcisnąć się do grzechu, aby położyć kres Yu Yevon.

Wewnątrz Grzechu jest Jecht, który teraz jest jeden stworzony przez grzech. Ale, jak mówi, „kiedy zaczyna, nie będę sam. I nie będzie w stanie utrzymać się z powrotem.” Dlatego wszyscy walczą przeciwko Jecht, jak wiele [ kto? ] Zastanów się drugi najtrudniejszy boss w drugim pokuty gry.

Yevonreligionen

Religia w Spira jest wciąż istotną częścią życia ludzi. Zdecydowana większość osób określających się jako „Yevoniter” . W Final Fantasy X jest Yevons doktryny ponad tysiąca lat i ma wielki wpływ. Yevoniterna naucza, że grzech jest boska kara dla maszyn stosowanych u ludzi ( „Machina” ). W czasie, ponieważ większość ludzi, aby zakazać stosowania nowoczesnych technologii i urządzeń oraz yevoniterna stwierdził, że gdy ludzie nie zadośćuczynił za wszystkich grzechów byłoby Jego znikną. Według yevoniterna jest stworzenie i wykorzystanie The Final Aeon , jedynego wiarygodnego podejścia do pokonania grzechu. Pod koniec Final Fantasy X jest skutecznie Yevonreligionen zniesione, a znaleziono dowodów, które wykazały powszechną korupcję , które istniały w jego szeregach.

Akcja

Tidus podsumowanie

Gra rozpoczyna się późno w środku opowieści, (zwanej In Medias Res rozpoczynających), gdy Tidus i jego przyjaciół siedzi i odpoczynku poza ruinami miasta „ Zanarkand ”. Tidus zaczyna mówić o wydarzeniach, które doprowadziły do sytuacji, że teraz panuje. Jego wspomnienia rozpocząć w mieście „Zanarkand”, gdy ten był jeszcze duże miasto, high-tech metropolii . Zaczyna przez wspomnieć, że on sam, gwiazda gracz zespołu „Zanarkand Abes’, o do gry” Blitz Ball „(rodzaj kuli sportu). Wystarczy podczas meczu będzie miasto zaatakowane przez Grzechu , istoty, która karze ludzi za ich grzechy, a ponieważ używają maszyn. Podczas szamotaniny, spotyka legendarnego wojownika Auron , a dwie walki wszystkie złych istot, które Grzech niesie ze sobą, ale w końcu zasysane do grzechu.

Po Tidus został wprowadzony w jego, on sam budzi się w nieznanym części świata i czasie nie czuje się jak w domu. Jest on w starej świątyni, gdzie natychmiast napotkał szereg wrogich istot, ale dostaje niespodziewany stosując Al-Bhed-Girl Rikku walczyć z nimi na dół. Tidus będzie towarzyszyć grupa Al Bhed w ich statku. Nie trwało długo, dopóki statek został zaatakowany przez grzech ze Tidus stracić przytomność, wpadają do morza i przez szczęśliwych okolicznościach lądzie myte na wyspie. Tam spotyka Blitz Ball gracz Wakka , lider zespołu „ Besaid Aurochs ”. Wakka będzie bardzo wrażeniem Tidus umiejętności w „Blitz Ball” i zastanawiałem się, czy chciałby dołączyć do swoich zespołów i stanąć w nadchodzącym turnieju w Luca. Istnieje możliwość, że spotyka kogoś wie. Na Tidus pytania rozpocząć Wakka powiedzieć i wyjaśnić rzeczy Tidus odnajduje dziwne. Wakka mówi, że Zanarkand została zniszczona ponad tysiąc lat temu i który został pokonany Sin dziesięć lat temu przez frammanaren Braška i jego dwóch ochroniarzy Auron i Jecht . Teraz jednak Sin wrócić do Spira. Grzech zarówno zdobyty i wrócić pięć razy przed i nękane Spira na całe tysiąclecia. Yevon jest najwyższą religią Spira i ludzi, którzy go przestrzegać uwierzyć, że tylko wtedy, gdy ludzie nie odpokutował za swoje grzechy, Jego znikną na zawsze.

Tidus spotka się również w Yuna, która właśnie stała się frammanare ( „Summoner”), a ona zamierza pójść w ślady ojca i Braskas ostateczna porażka grzechu. Tidus uderza także Lulu i Kimahri które są zarówno Yuna strażników ( „Guardiana”) wraz z Wakka. Yuna wyrusza wraz z jego ochroniarze wyruszył w długą podróż przez Spira do Zanarkand Ruins gdzie będzie zebrać siły i wywołują Final Aeon ( „The Final Aeon”). Przy jego pomocy będzie mogła pokonać grzech. Tidus zdecyduje się przyjść i dowiedzieć się prawdy, i dowiedzieć się, czy on Jecht może być jego ojciec Jecht zniknął gdy Tidus był mały. Wielu uważa, że Jecht zmarła, gdy miał się i pływaliśmy w morzu, ale jego ciało nigdy nie zostało znalezione.

Mały krok firma na pokładzie łodzi, która popłynie przeciwko Kilika. Wzdłuż drogi, atakując jej również ten statek pływa, ale potem się do miasta Kilika i niszcząc znaczną część niego i zabić wielu ludzi. Kiedy Yuna dobrze się tam przybył, ona będzie zmuszony realizować transmisję ( „wysyłania”), tak aby bålflugorna wypływający z martwych, którzy bezcelowo przemierzają kraj, może przyjść do Farplane. Po krótkiej wizycie w świątyni w Kilika, wędruje partię dalej do miasta Luca, jednego z największych miast w Spira.

Wakkas blitzbollag okazuje się być jednym z najgorszych zespołów w całej Spire, ale Tidus udaje się przekonać zespół do naprawdę walczyć, aby wygrać ten czas. Yuna zostaje porwany przez Al Bhed, ale szybko odzyskuje się przez jego ochroniarzy. Podczas turnieju będzie Luca zaatakowany przez kilka potworów, a tuż potem uderzył Tidus w Auron, który staje się również ochroniarza do Yuna w późniejszym etapie. Auron mówi Tidus że Jecht nie umarł dziesięć lat temu, że wszyscy się za pewnik. On wciąż żyje, ale jest bardziej ludzka postać. W Luca uderza Tidus również Seymour Guado , lider rasy Guado ze zbyt Yevon- mistrz i frammanare. Na początku, rzekomo Seymour być przyjacielem. Pod koniec gry Okazuje się jednak, prawdziwe intencje Seymour.

Kilka dni później plany są sporządzane dla ostatecznej walce sin ( Operation Mi’ihen ), gdzie ludzie używający broni i sprzętu zamierza próbować zestrzelić go. Ale jego ludzie w dół i zabijając wielu z nich. Później uderza Society również Rikku, który okazuje się być kuzyn Yuna, a który staje się ona również Yuna ochroniarz i towarzyszy jej pielgrzymki.

Yuna i wszystkie jej ochroniarze trafienia później powrócił do Seymour, a teraz okazuje się, że ponieważ spełnione Yuna, jego zamiarem było się z nią ożenić, aby móc być jej końcowy Aeon i następnie móc przystąpić Yevon i stać się kolejnym grzechem i zabić wszystkich Spira. To widzi jako akt dobroci i współczucia. On myśli głęboko o byciu w stanie uratować Spira za taki czyn. Chociaż Yuna a drugi zabija Seymour w swojej pierwszej walce, staje się on non-live a i dlatego duch żyje nadal w Spira i ataku wielokrotnie firma Yuna.

Yuna i Tidus stają się coraz bardziej lubią siebie. Ku swojemu przerażeniu odkrywa jednak, Tidus, Yuna, że ​​jeśli były do ​​osiągnięcia sukcesu z jego pielgrzymki i uzyskać ostatni Aeon i ostateczna klęska Sin, że przyjdzie umrzeć. Yuna jest bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z jego losem, ale jest gotów umrzeć, aby dać Spira nowy „pokój” ( „Spokój”), to okres ciszy i spokoju. Aby dostać się „The Final Aeon” potrzebną do pokonania grzechu, musi frammanaren poświęcić osobę stojącą blisko niego osobiście, zazwyczaj poprzez wywołanie własnych ochroniarzy. Jecht przyszedł Braška bardzo ściśle i zgodzili się poświęcić swoje życie, aby być ostatnim Aeon. Jest to w rzeczywistości Jecht który jest teraz ich, i Tidus postanawia znaleźć sposób, aby uwolnić swojego ojca z jego nieludzki los i zniszczyć jego wiecznie … i to bez Yuna umrzeć.

Gdy partia zbliża Zanarkand Ruins, Tidus poznaje, że on i Zanarkand żył w, tylko sny, tylko wyczarował byty jak „Aeons”. Tysiąc lat wstecz w czasie spadła wielką wojnę (zwana „Machina War”) pomiędzy miastami Bevelle i Zanarkand . Bevelles armie i sprzęt był lepszy i był tuż na skraju wygranej. Yevon , lider Zanarkand i najlepszych frammanaren że kiedykolwiek istniał w wieży, po prostu nie może świadczyć ich miasto zgnieciony i znikają w mrokach historii niejasne. Chciał przynajmniej być w stanie utrzymać pamięć Zanarkand potomności, jeśli nie jest w jego mocy, aby uratować miasto, więc wziął ostatni środek zdesperowany. Yevon położył nadzieję, że ocaleni z miasta by stać się „ fayths ”, ludzie, którzy chętnie poświęcają swoje życie dla ich dusz zostać uwięzione w posągi. Jako „fayths” Oni mogą komunikować się z frammanare i stworzenie silnej więzi z nim. Frammanare może następnie uzyskać dostęp do wszystkich, że „fayths” snu w jego niezwykłej nieistnienia. Frammanaren może wtedy fizycznie zrealizować te marzenia, albo jako „Aeons” lub fizycznych lokalizacjach.

I rzeczywiście, każdy w mieście, który przeżył wojnę, pozwolił się „fayths”. Zatem Yevon mogliby wykorzystać swoje wspomnienia Zanarkand, a ludzie, którzy tam żyli i wyczarować replikę miasta z jego mieszkańcami. Ta kopia ( „ Sen Zanarkand ”) byłby idealny raj bez wojen i konfliktów. Ten sen miasto położone Yevon daleko na morzu, z dala od najbliższego lądu, więc nikt nie mógł go znaleźć.

Yevon stworzył także ochronę w postaci straszliwego potwora zwanego „ Sin ”, która chroni zarówno marzeniem Zanarkand i siebie. Grzech został również zaprogramowany do atakowania miast o dużej populacji i zaawansowanej technologii, zapobiegając w ten sposób rozwój technologiczny i uniemożliwić innym osobom jest w stanie badać oceany. Grzechy pierwszym zadaniem było całkowicie zniszczyć prawdziwą Zanarkand, który potem tylko składało się z ruin.

Niestety dla Yevon, który jest teraz bardziej znany jako „Yu Yevon” (Yevons przekleństwo), stało się to zbyt duże zadanie, nawet dla niego, mimo że był uważany za największego frammanaren. Jego ludzkie cechy, rzeczywiście, cała jego tożsamość ludzka opuściła go. Jedyną rzeczą, która pozostała jest jego instynkt zachować marzeniem Zanarkand i chronić siebie i miasto przez grzech. Yevon jest ani dobra, ani zła. Yevons córka Yunalesca pomogło szerzyć nową religię „Yevons nauczania” ( „ Nauczanie Yevon ”) zabraniając ludziom używać broni i sprzętu, i który nauczył ludzi, aby oddać hołd Yevon i niech myślą, że kiedy oni odpokutował za wszystkie swoje grzechy będą jego końcu zniknąć na zawsze.

Grzechy los uszczelnione

Kiedy Yuna i jej firma przychodzi do Zanarkand Ruins, kończąc Tidus długiej retrospekcji. Odkryli Lady Yunalesca mówi, że aby stworzyć Final Aeon, osobę, która jest bardzo blisko frammanaren poświęcić swoje życie. Tylko wtedy, gdy grzech zostanie pokonany, Yu może duch Yevons zawładnąć nią i utworzyć nowy grzech. Później okazuje się, że nawet Auron jest jednym z non-end. Został zabity przez Yunalesca dziesięć lat temu, kiedy próbował ją zabić po obu Braška i Jecht zmarł. Yuna i jej ochroniarze postanawia spróbować wymyślić nowy sposób na pokonanie grzechu, w sposób, który byłby zawsze bez nikogo posiadającego poświęcić swoje życie. Decydują się odejść od tradycji , tworząc najpierw Final Aeon i zamiast atakować jego prawo. Udaje im się zlokalizować grzech i walczyć z nim i przenikają go za pomocą ulotki CID jest.

Wewnątrz walce Seymour drugiej strony po raz ostatni, a przed Braskas Końcowego Aeon, Jecht. Następnie w dół też Yu Yevon, Yuna i wysyła ich dusze do Farplane a więc udaje się zapobiec Sins odrodzenie zawsze. Auron wysłała również wyłączyć, bo spełnił swoją obietnicę Jecht i Braška aby chronić swoje dzieci. Po to wszystko zamknięte „Fayths” wolne i znikają ze swoich rzeźb, a tym samym również znika Sen Zanarkand i Tidus z nim. Yuna zaspokaja Tidus zniknął, aw przemówieniu do mieszkańców Spira, mówi, że zdecydowała się pomóc w rekonstrukcji świata, teraz, że jest w końcu uwolnić się od tyranii grzechów. Ona również prosi ludzi Spira, aby nigdy nie zapomnę ludzi, którzy zostały utracone na drodze.

Grywalne postacie

Tidus

Tidus (ティーダ) jest gwiazdą gracz blitzbollaget Zanarkand Abes. Jego stosunki z ojcem, Jecht, który został uznany za najlepszego gracza w historii piłki blitz, kulejąc niepewnie. Jecht wynalazł własny blitz piłka-shot, który nazwał „Jecht Shot”. Tidus jest uzbrojony w miecz i jego Overdrive nazywa Fechtunku, jak dowiaduje się nowy Overdrive i przy użyciu starych kilkakrotnie. Tidus jest jednym z trzech znaków, które także mogą walczyć pod wodą.

Wakka

Wakka (ワッカ) jest kapitanem swojej lokalnej blitzbollag, Besaid tura. On i Tidus uderzył na początku gry i szybko stają się przyjaciółmi. Wakkas broni (blitz ball) to jedyna broń, która może wiarygodnie hit latających wrogów i wrogów z daleka. Jego Overdrive, Sloty, dostaje nowy grając blitz piłkę. Wakka jest jednym z trzech znaków, które także mogą walczyć pod wodą.

Yuna

Yuna (ユウナ) jest frammanare z Besaid którzy idą na pielgrzymkę do pokonania grzechu. Yuna i Tidus stać również szybko przyjaciół i Tidus będzie później stał się jednym z jej opiekuna . Yuna jest uzbrojony w kij i jej Overdrive, Wielki Przywołanie , pozwala jej zwołać Aeon w Overdrive.

Lulu

Lulu (ルールー) jest opiekun Yuna oryginału wraz z Wakka i Kimahri. Lulu często daje wygląd jest nieczuły, ale ona wciąż widzi Yuna jak młodszą siostrę. Lulu ataki nigdy bezpośrednio nie pozwalając ich lalki uruchomić z powrotem i uderzyć pierwszy. Jej Overdrive Fury, pozwala jej używać magicznych kilka razy (w zależności od tego, jak szybko prawy joystick można prząść).

Kimahri Ronso

Kimahri (キマリ=ロンゾ) został pilnuje Yuna odkąd skończyła sześć lat. Jest członkiem Ronso plemienia. Być Ronso jest drobnej postury, ale dalej niż jakikolwiek inny w firmie Yuna. Kimahri są uzbrojeni w lance i wściekłości Overdrive, Ronso, pozwalając graczowi użyć potworów przy użyciu technik Lancet. (Korzystanie z Lancet i nauczyć się technologii potwór Kimahri w Overdrive bezpośrednio).

Auron

Auron (アーロン) był opiekun do ojca Yuna, w överframmanare Braška wraz z Jecht. Spotyka Tidus i Yuna i następuje ich jako opiekunów. Aurons miecz może uderzyć prosto przez pancerz o każdej porze, a jego Overdrive, Bushido, pozwala mu używać silnych technik miecza przez odtwarzacz pchanie różnych kombinacji klawiszy. Potrafi uczyć się nowych Bushido przez gracza znajdzie Jecht w sferach Spira. On staje się czymś w rodzaju figury ojca za Tidus na ich drodze. Ponieważ spędził całą swoją młodość z Tidus ojciec Jecht, że jest bardzo zdrowy mówić o nim i o Spira. On jest bardzo mądry i silny, ale bardzo małomówny i mówi tylko, kiedy ma coś bardzo ważnego do powiedzenia. On jest realistą, który ocenia każdą sytuację i przedstawia zawsze najbezpieczniejszych propozycje.

Rikku

Rikku (リュック) jest piętnaście letnia dziewczynka ze szczepu Al Bhed. Była pierwszą, która pomogła Tidus w grze, ale potem zniknął. Rikku ma duże problemy z jego åskrädsla . Ona jest uzbrojony w kastety i jej Overdrive, Mix, pozwolić jej mylić tych dwóch obiektów do tworzenia ich kombinacji, które wywierają negatywny lub pozytywny wroga zespołu. Rikku to jeden z trzech znaków, które także mogą walczyć pod wodą.

Seymour Omnis

Seymour Omnis ostatni z jego trzech bosstadier. Seymour Omnis jest znakomitym magiem z ogromną magiczną moc. Rzuca zaklęcia czarnej magii i jest bardzo trwały. Z jego nienawiści i śnie zniszczenia iglicę, ale jak widzi go, aby go zapisać, robi wszystko, aby spróbować i dostać Yuna, aby mu końcowy Aeon. Ale wspólnymi siłami uda się go pokonać partię i Yuna pobiera jej szansę, aby wysłać go do Farplane

znaki nienadające

Seymour Guado

Jest pół-Guado i pół-człowiek, syn maestera Jyscal Guado. On jest „Yevonmästare” i jest liderem całego Guado rasy. Jest przyjaciół z Yuna i Tidus na początku gry, ale w końcu on pokazuje swoją prawdziwą stronę, a jego dzieciństwo objawia się jako ciemne i tragiczne. Seymour chcą Yuna stać się kolejnym Sin, a tym samym zniszczyć Spira i zabić każdego. To Seymour widzi siebie jako coś zasługującego, bo widzi życie jako więzienie bólu i cierpienia. Jego matka poświęciła się stać Seymour Aeon „Anima”. Seymour jest odtwarzane tylko raz w grze, podczas bitwy w „Operacji Mi’ihen. Ma zarówno białej i czarnej magii, kiedy zaznaczone, a on ma Overdrive, Requiem .

Pan Braška

Braška został överframmanare ( „High Summoner”), a on był ojcem Yuna. Jak Yevonpräst był przekonany, że nie powinno być pokój między Al Bhed a resztą populacji Spira. Po wizycie w obozie bazowym Al-Bheds, „Dom”, na wyspie Bikanel spotkał Braška CID siostrę. Upodobali do nich, a po krótkim czasie są w związku małżeńskim, to jednak jest CID i innych Yevonprästernas wielkiego niezadowolenia. Rok później, Yuna urodził się cztery lata po tym, wrócili do Bikanel chcąc pogodzić się z Cyda. Ale Sin zaatakowały statek i Braskas żona zmarła. Wkrótce potem zdecydowała Braška stać się frammanare chcąc zniszczyć grzech i uniemożliwić innym cierpienia uczynił. Wraz z jego lojalnych przyjaciół i ochroniarzy Auron i Jecht udał się na pielgrzymkę do Zanarkandruinerna zamiar zniszczyć grzech. Kiedy doszedł do Besaid, zdecydował się opuścić Yuna w którym dorastać. Braška później pokonał grzech i dał ludziom „spokój”. Ta istota w dekadzie przed grzechem wrócił.

Jecht

ojciec Tidus Jecht użytkownika. Z czasem stał się jednym z ochroniarzy Braskas. W Zanarkand, był najlepszym graczem wszech czasów w Blitz Ball. Podszedł z własnym „Jecht Ujęcie”, który nazwał „sublimely Magnificent Jecht Strzał Mark III”, a które tylko on był w stanie wykonać. Dziesięć lat przed wydarzeniami z FFX, szczególnie gdy był na zewnątrz i pływał w oceanie, zetknął się z nią, który przyniósł mu Spira, gdzie ostatecznie stał Braskas ochroniarz. Jecht poświęcił się, żeby mógł stać się Fayth pierwszy, a potem ostatni Aeon. On jest nowy Sin.

Tidus nienawidzi swojego ojca dla całej krytyki zniósł podczas swojego wczesnego dzieciństwa, i że został poddany trudnych prób, aby spróbować żyć do sławy ojca. Jecht stale krytykował syna i nazwał go beksa. Tidus nie zrozumieć, że ojciec, mimo wszystko, kochała go całym sercem. Jecht nie wiedział zupełnie jak by wyrazić miłość do swojego syna, bo krytykował go zamiast, mając nadzieję, że będzie to zrobić syn silny. Ale Tidus wziął napomnień ojca jako nieuczciwych obelg i przyszedł go nienawidzić. W osobie Jego podróżujących Jecht Dream Zanarkand wnieść Tidus i Auron powrotem do Spira, tak że Tidus będzie lepiej zrozumieć gorzką rzeczywistość prawdziwego życia i stać się silną osobą, a do Tidus mógł pomóc i zabij go, a tym samym zniszczyć jego raz na zawsze. W końcu został pokonany i wysłany do Farplane.

Lady Yunalesca

Yunalesca jest księżniczką z Zanarkand . W ciągu tysiąca lat, ona miała za zadanie pomagać frammanare aby przywołać ostatnią Aeon że zniszczy największy na świecie Spiras zagrożenie, grzech potworem. Yunalesca był jednym z najpotężniejszych frammanarna które istniały w Spira, a ona była czczona jako bogini przez ludzi. Jego potężnego ojca, Yevon, że ona otrzymał zadanie, aby poprowadzić Spiras ludzi, aby zniszczyć grzech. Yevon wspomniano, jednak nigdy całej prawdy o niej dla swej córki, więc w pewnym sensie przywiózł ją podwieźć. Yunalesca miała silne uczucia do Spira i dla wszystkich ludzi i stworzeń, którzy tam mieszkali, aw jego wewnętrznej myśli ona naprawdę jego powinien nigdy zostać pokonany za prawdziwe. Aby przywołać ostatni Aeon i pokonaj Sin ofierze własnego męża Zaon wierząc, że w ten sposób mógł pokonać zło zawsze. Co kilka lat, jednak przyszedł Sin zawsze wraca, a Yunalesca dowiedziała się o zdradzie ojca i chciał pogodzić się z Zaon. Yevon był jednak jej dusza opuściła ciało i może utrzymać swoją władzę nad Spira. Przez grzech mógłby Yevon Spiras trzymać ludzi w ryzach i mógł przez Yunalesca przekazać wiadomości ich religii i działać jako swego rodzaju bóstwa.

Dopiero utalentowani frammanaren Yuna i jej towarzysze osiągnął Yunalesca że zło zostało pokonane. Aby przywołać ostatni Aenonen był Yuna musiał poświęcić jednego ze swoich towarzyszy (taki sam jak Yunalesca niechętnie musiał działać wbrew jej mąż), ale potem odmówił Yuna to Yunalesca zaatakował ją w gniewie.

Yuna i jej towarzysze pokonany wąsko Yunalesca. Zanim zniknęła Yunalesca powiedział im, że bez jej wskazówek, byłoby to niemożliwe, aby je wywołać ostatni Aenonen a tym samym zniszczyć grzech. Kiedy zmarła wypowiedział Yunalesca świat i wszystkie istoty zostały już skazane na zagładę. Yuna i towarzyszami udało się być w ich determinacji do pokonania zarówno Sin Yu Yevon. Żaden z nich nie może następnie powrócić do Spira.

Gdy początkowy gniew ustąpił, widział Yunalesca jego śmierć jako rodzaj ulgi, bo chciała nic więcej, niż połączyć się z mężem Zaon.

 • Pan Zaon : Mąż Yunalesca. Poświęcił swoje życie, aby być ostatnim Aeon pokonać grzech.
 • Cid : rikkus ojciec i wujek Yuna. Właściciel sterowca.
 • Brat : rikkus brat.
 • Isaaru : a frammanare który również jest na zewnątrz, aby pokonać grzech.
 • PACCE : Isaarus opiekun i brat.
 • Maroda : Isaarus opiekun i brat.
 • Dona : Yuna rywal frammanare. Ona jest zazwyczaj bardzo nieprzyjemne.
 • Bart Halo : Donas ochroniarz, wielbiciele Auron.
 • Maester Mika : a Yevonmästare, który orzekł, przez pięćdziesiąt lat, a on nie jest wysyłany.
 • O’aka XXIII : sprzedawca których ceny różnią się w zależności od klienta, jak oferty z nim pierwszy raz spotykają.
 • Wantz : O’akas młodszy brat. Pomaga tym, którzy pomagają O’aka XXIII.
 • Rin : An sprzedawców Al Bhed, firma “Travel Agency Rin”.
 • Maester Kinoc : Aurons przyjaciel, który jest uszkodzony maester.
 • Maester Jyscal Guado : ojciec Seymour.
 • Tromell Guado : Seymour sługa i przyjaciel.
 • Chappu : Wakkas brat, który zginął w walce z grzechem.

Bosses

 • Sinspawn Gui
 • Gąsienicowy & negator
 • Seymour Guado 2 Guado Osłony i później Anima.
 • Seymour Natus & Mortibody
 • Seymour Flux & Mortisorchis
 • Seymour Omnis
 • Wendigo
 • Evrae
 • Spherimorph
 • Defender X
 • Yojimbo
 • Sanktuarium Keeper
 • Spectral Keeper
 • Yunalesca
 • jego
 • Braška Final Aeon
 • Yu Yevon (final boss. Jeśli ktoś czyni go przekleństwo , a potem rzuca Phoenix w dół, a potem natychmiast umrzeć.)
 • ciemne eony
 • Pokuta (wymyślanie na mapie jako miejsce dla wszystkich ciemnych eonów zostanie pokonany)
 • Nemesis (dostępne tylko na arenie potwora w Calm Lands po ktoś zdobył dziesięć osobnikach wszystkich potworów).
 • Neslug (dostępne tylko na arenie potwora.)
 • Ultima Weapon (Przed walką z Omega).
 • Omega Weapon (żyją w Omega Ruins).

Angielski aktor głosowy

James Arnold Taylor – Tidus
John DiMaggio – Wakka / Kimahri Ronso
Hedy Burress – Yuna / Fayth
Paula Tiso – Lulu
Matt McKenzie – Auron
Tara Strong – Rikku
Alex Fernandez – Seymour Guado
Andrew Philpot – Pan Braška
Gregg Berger – Jecht
Julia Fletcher – Elma / Yunalesca
John DeMita – luzzu / Bart Witaj / Hypello / Graav
Candi Milo – Dona / Lucil / PACCE
Sherry Lynn – Shelinda / Fayth – Shiva / mama Tidus’
Tom Kenny – Rin / Wantz / Bobba
Dwight Schultz – Maechen / O’aka XXIII / maester Mika
Corey Burton – Tromell Guado / Kelk Ronso
Cree Lato – Lady Belgemine / Tidus młody
Quinton Flynn – Isaaru / Bickson
Michael McShane – Cid
Adam Paul – Gatta
Mat K. Miller – Clasko
David Rasner – Brother
Debi Derryberry – Fayth
Robbie Rist – Maroda

Eony

Istnieje w sumie z dziesięciu Aeons w Final Fantasy X

Standardowe Aeons

Valefor : gracz musi przejść „KLASZTOR Prób” w Besaid świątyni, aby uzyskać Valefor. Besaid ma szczególny element skroni, dlaczego nie Valefor albo.

 • Atak specjalny: Sonic Wings.
 • Overdrive: Energy Ray & Energy Blast. Powtórzyć wsi Besaid wioskę na Besaid wyspie i porozmawiać z dziewczyną, która ma psa, aby uzyskać Valefors drugą overdrive (Valefor jest jedynym, który ma dwa Aeon przesterów).

Aby przełamać „próg szkody” dla Valefor moszczu Yuna Celestial Weapon, Nirvana, i księżyc Crest kombinowanego.

Ifrit : gracz musi przejść badania w Kilika świątyni. W Kilika ognia jest elementem dominującym. Dlatego Ifrit ognia Aeon.

 • Atak specjalny: Meteor Strike.
 • Overdrive: Hellfire.

Aby przełamać „ograniczenia szkód” (Przerwa ograniczyć szkody) Ifrit musi Wakkas Celestial Weapon, Mistrz Świata, a Jupiter Crest połączone.

Ixion : Jednorożec znajduje się w Djose świątyni. W Djose elementów świątyni burz. Dlatego Ixion åskAeon.

 • Atak specjalny: Aero Park.
 • Overdrive: Młot Thora.

Aby przełamać ixion “ograniczyć szkody” trzeba Kimahris Celestial Weapon, Spirit Lance, z Saturn Crest kombinowanego.

Shiva : uzyskaną w trakcie walki z Seymour w Macalania Świątyni. W Macalania gracz nie ulega klasztoru prób, aby uzyskać Shiva, ale musi przejść klasztor Trials się wydostać.

 • Atak specjalny: Heavenly Strike.
 • Overdrive: Diamentowy pył.

Aby przełamać „ograniczyć szkody” Shivy musi Lulu Celestial Weapon, Onion Knight i Venus Crest połączone.

Bahamut : Czy uzyskane przez Klasztor Prób w Bevelle Świątyni. Bahamut jest bardzo silny i „Break Damage Limit” od początku.

 • Atak specjalny: Impulse. – Powoduje uszkodzenie wszystkich wrogów
 • Overdrive: Mega Flare.

Bahamut ma ograniczyć szkody od początku tak nie Celestial Weapon musi być połączony z Crest.

Opcjonalne Aeons

Anima : Ma jeden z najlepszych ataków overdrive wszystko. Gracz musi odnaleźć wszystkie „zniszczenie sfer„we wszystkich klasztoru Prób i używać ich, aby znaleźć ukryty skarb. Przed Klasztor Trials w Zanarkand przeszedł, gracz musi ponownie odwiedzić Highbridge. Tylko wtedy gracz rozwiązać nowe zagadki wewnątrz. Siedem kwadraty wyświetlane w pierwszym pokoju. Wszystko zaświeci się, kuli Zniszczenie być odebrany do użytku w drugim pokoju. Gracz powinien udać się do Baaj Temple , skok w wodzie, porażka Geosgeano , potem pływać do ukrytej świątyni w wodzie i stanąć przed posągami. Jeśli wszystkie światła, przejdź do Izby Fayth, porozmawiaj z matką Seymoura i uzyskać Anima.

 • Atak specjalny: Pain.
 • Overdrive: Oblivion. – Powoduje uszkodzenie wszystkich wrogów

Yojimbo : a Yojimbo kupuje w jaskini skradzionych Fayth, położonej na północ od Calm Lands. Wobec stary frammanare Lulu koniec jaskini i pokonać Yojimbo ona wywołuje. Kup go następnie do 250,000 gil. Jeśli jego trebubblas cena (750 000), gracz otrzymuje dwie teleportować kule, jak również. Yojimbos atakuje kosztów gil. Nie można wybrać atak. Atakuje pieniądze, więc co za tym idzie, robi lepszą pracę, tym więcej pieniędzy on dostaje.

Ataki specjalne:

 • Daigoro – Jego atak psa
 • Kozuka – rzuca trzy małe noże
 • Wakizashi – bardzo mocny atak, wyciąga miecz i slash wszystkich wrogów w jednym ciosem, czasem posiekać, po prostu
 • Zanmato – najlepszy atak w FFX. To może zabić każdego (w tym bossów) na jednym rodzaju (z wyjątkiem końcowego bossa Yu Yevon ).

W przeciwieństwie do innych opcjonalnym Aeonerna, Yojimbo nie złamać ograniczenia szkód od początku. Je zdobyć, trzeba Aurons Celestial Weapon, Masamune i Mars Crest połączone.

Magus Sisters : To są trzy bardzo utalentowane siostry. Mają jeden z najlepszych przesterów – to także najdłużej. Trzeba mieć zarówno Anima i Yojimbo, aby te siostry. Należy również zdobyły wszystkie potwory na Mt Gagazet. Kiedy gracz zrobił, powinien dostać „Blossom Crown” właściciela Potwór Arena we wschodniej części Calm Lands. Idź do Calm Lands, jeździć na Chocobo na prawo od wejścia od Macalania. Idź do przodu do wiosny i zbadaj. Potem latać chocobon dół do następnej platformy. Kontynuować do następnego obszaru i idź do Remiem Świątyni tam. Porozmawiaj z Belgemine, pokonać jej wszystkie eony. Gdy pokonał Bahamut dostać Flower Berła, potrzebne do odblokowania Magus Sisters. Kontrola Magus Sisters są ograniczone. Nie można wybrać atak. Zamiast wybierać polecenia: „Czy jak to będzie”, „Idź, idź, idź”, „Walka”, „One More Time”, „eachothers Pomoc. Kiedy licznik każdego z nadbiegiem jest pełna pojawi się polecenie: Kombajny Powers . Przedmiotem polecenia nie zawsze, ale czasami ma małe przerwy (szczególnie Cindy) Specjalny atak:

 • Mindy Passado
 • Sandy Raid
 • Cindy Camisade
 • Mindy, Cindy, Sandy Overdrive: atak Delta.

Ciekawostki

 • Nazwa Yunalesca jest połączeniem pomiędzy okinawanska słowa Yuna , które oznacza „nocny” i greckiego słowa Leska oznaczającego „opiekuna mężczyzn”.

Nagrody

Ostateczna Fantasy X łącznie otrzymał następujące nagrody:

 • Guldpixeln 2002 tegorocznego RPG.

Referencje

 1. ^ Yip Spencer (08 listopada 2013). „Final Fantasy X za oryginalny pomysł i Inne Odbicia Yoshinori Kitase” . Siliconera . Przeczytaj 17 lutego 2014 r .
 2. ^ Yip, Spencer, (06 stycznia 2014). “Final Fantasy X / X 2 HD Remaster został wykonany przez Virtuoso” . Siliconera . Przeczytaj 17 lutego 2014 r .
 3. ^ Reilly Łuk (02 marca 2015). “Final Fantasy X / X 2 HD Remaster PS4 przybyciu maja” . IGN . Przeczytaj 13 kwietnia 2015 r .
 4. ^ Tc Zorine (2 marca 2015). “Final Fantasy X / X 2 HD Remaster Jadąc do PS4 w dniu 12 maja” . Gamespot . Przeczytaj 13 kwietnia 2015 r .
 5. ^ Sam (19 listopada 2013 roku). “Namco Bandai Games Australia Potwierdź data premiery Final Fantasy X / X 2 HD Remaster w Australii, Nowej Zelandii i innych terytoriach PAL” . Otaku Study . Przeczytaj 19 listopada 2013 roku .
 6. ^ Kubba Sinan (18 listopada 2013 roku). “Final Fantasy X / X 2 HD Remaster zepchnięte do marca 2014 roku” . Joystiq . Przeczytaj 18 listopada 2013 roku .
 7. ^ [ B c ] Dana Seto (03 marca 2015). “Final Fantasy X / X 2 zbliża się do PS4 w dniu 15 maja 2015 roku” . square-enix.com . Czytaj 11 maja 2015 r .
 8. ^ Spencera (18 listopada 2013 roku). “Final Fantasy X / X 2 HD Remaster przychodzi do Ameryki Północnej w marcu” . Siliconera . Przeczytaj 18 listopada 2013 roku .
 9. ^ Ilość egzemplarzy sprzedanych na całym świecie