Final Fantasy VII ( ファイナルファłăタジーVII Fainaru Fantajī Sebun ? , Ie Final Fantasy Siedem , orkisz jak Final Fantasy VII ) to siódma odsłona serii RPG Final Fantasy z japońskiego Squaresoft . Gra została pierwotnie wydana na PlayStation w 1997 roku i stał się w 1998 roku, pierwsza gra z serii, które zostały przekształcone w systemie Windows . Było to pierwsze z serii została wydana w Europie , a jego sukces oznaczał przełom dla japońskich gier RPG na rynku europejskim.

Mechanika gry

Mechanika gry opiera się na wcześniejszych systemach gier. Zobacz także główny artykuł Final Fantasy .

Combat Systems

Walki są turowa i walczył przez czas działania bitwy (ATB), gdzie każdy uczestnik posiada manometr, który wskazuje, ile czasu pozostało do prawej może zaatakować. Znaki, które kontrolują miałoby inny miernik. To napełnia się jako postać jest narażony na ataki wroga. Gdy całkowicie wypełniony dozwolone postać wykonać Limit przerwę , która jest silna ofensywa czy defensywa manewr. Wszystkie znaki na Przerwy graniczne różnią się od siebie, a według różnych kryteriów (liczba pokonanych wrogów i używać liczby przerw granicznymi) mają dostęp do bardziej wspaniałych odmian.

Magic System

Magic System znacząco różni się od obu wcześniejszych i późniejszych częściach serii, mniej niż w jakiejkolwiek innej części jest podłączony do znaków. Wszystkie dane nadal mają swoją wartość w potężnych magicznych użytkowników są one jednak co czary mogą korzystać zależy od materiału obecnie mają przypisane ich broni i zbroi. Materia jest krystalicznie jak przedmioty, z których każdy może wykonywać specyficzne magii. Po bitwie nagrodzony każdą poszczególną sprawę z punktów Qty (AP), który ostatecznie daje dostęp do bardziej zaawansowanych wersji tej samej magii (od Fire 1 do Fire 2 , etc.). Kiedy materiał zmienia charakter niesie ze sobą możliwość wykonywania magii i jej AP. Są cztery główne rodzaje materii, który charakteryzuje się kolor materii.

  • Zielony sprawa – ofensywne i defensywne magia, takich jak lodu , wiatru i ognia i Cure i bariery .
  • Red Matter – pozwala użytkowniczka sprowokować kwestia konkretnego bóstwa, zwanego Przywołanie, który atakuje przeciwnika (aw niektórych przypadkach pomaga znaki).
  • Niebieski Matter – modyfikować Inna sprawa, że jest ona związana. Przykład: wszystko .
  • Żółty Matter – nadaje charakter nowych umiejętności, takich jak kradzież i Morph .
  • Purpurowy sprawa – zwiększa wartość znaku. Przykładami są HP Plus i Plus MP .

Układ poziom

Po zakończeniu bitwy otrzyma wszystkie znaki pewną liczbę Exp ( punkty doświadczenia ) w zależności od rodzaju wrogów pokonany. Gdy gracz zgromadził pewna ilość EXP są dane zawarte w (poziom). Ilość EXP potrzebna do podniesienia poziomu rosnącą rolę bohaterów w każdej nowej «Level Up». Po każdym poziomie Zwiększa atrybuty znaków, a tym samym stać się grywalne postacie stale ulepszone zarówno w walce fizycznej i psychicznej (ataki fizyczne i psychiczne przez bohaterów zrobić więcej szkód natomiast coraz mniej narażone na takie same.). Gracz rozpoczyna się od znaku na poziomie 7. Postać nie może sięgać wyżej niż do 99. poziomu

Akcja

Gra rozpoczyna In Medias Res z grupy terrorystycznej Avalanche będzie wysadzić jedną z ośmiu reaktorów mako, które napędzają miasto Midgar. Miasto ma Mako reaktorów w celu lifestreamen z ziemi, że robią, aby móc działać na terenie miasta ze wszystkimi jego elektroniki. Bohaterką Chmura, złudzeń były żołnierz, który opuścił firmę Shinras Army (żołnierz) i pracuje jako najemnik. On właśnie dołączył do grupy. Kiedy rozpoczyna pracę dla Avalanche zauważa, że mimo wszystko istnieją pewne ideały, jest gotów do walki.

Postacie

Główny artykuł: Lista postaci w Final Fantasy VII

Cloud Strife

Bohaterem gry jest 21-letni najemnik z małego miasteczka Nibelheim . Chmura walczy z rodzajem miecza (Buster miecz), który jest prawie tak samo jak siebie. Buster Sword dostał Zack jak wysiadł z Angeal.

Barret Wallace

Barrett, 35, jest przywódcą ruchu oporu Avalanche. Pochodzi z miasta górniczego Corel. Barret ma automatyczną broń jako protezy dla jego brakującej prawicy. Jego żona zmarła kilka lat wcześniej fabuła w grze podnosi, ale on mieszka z dziewczyną Marlene, który widzi jak własną córkę, po ojcu (i starego przyjaciela Barretta) Dyne zniknął.

Tifa Lockhart

Tifa, 20, jest przyjacielem z dzieciństwa chmurze i jest również podniesiony w Nibelheim. Ona została przeszkolona w sztukach walki i walki z ich rąk i stóp. Jest jakiś miłosny trójkąt między nią, Cloud i Aeris. Tifa biegnie na początku gry bar, 7th Heaven , w Midgar Sektora 7. Pasek jest zniszczony, jednak wraz z resztą dzielnicy w ataku skierowanego przeciwko AVALANCHE , gdzie dostaną winę. W Final Fantasy VII: Advent Children , pasek jest ponownie odbudowane.

Aeris Gainsborough

Aeris, 22, jest dziewczyna kwiat w Midgar . Ona jest ostatnią z umierającej rasy Cetra, powszechnie znany jako the Ancients (古代種). Aeris jest przede wszystkim magik z uzdrowienia magia specjalność ale potrafi również walczyć ze swoim prętem.

Red XIII

Red XIII, 48, lub Nanaki że jego prawdziwe imię, jest lew-jak bestia z Cosmo Canyon . W jego wieku wyścigowym wzorzysty on naprawdę jest nastolatkiem. Ich rasa może wynosić do kilkuset lat, widzimy początek Final Fantasy Advent Children jak wygląda Nanaki nad Midgar około 100 lat później. Uwaga: film Advent Children nie są wykonane 100 lat po zakończeniu gry.

Cait Sith

Caith Sith jest kot robot, który stoi na bardzo silny moogledocka potrafi kontrolować. Broń: Dice

Cid Highwind

Cid jest 32-letni pilot. To on zbudował sterowiec (Highwind). On również jest rakieta zbudowana w rodzinnym Rocket Town. Cid ma asystenta, Shera, krzyczy i szczeka na. Postać znana jest zawsze stracić panowanie nad sobą, przekleństwa i paleniem tytoniu. (Nazwa Cid obecny we wszystkich Final Fantasy gry, ale zmiany znaków). Płaszcz: dzida.

Yuffie kisaragi

Yuffie jest 16-letni ninja od Wutai , walcząc z różnymi pociskami i zrobi wszystko, by ukraść sprawę.

Vincent Valentine

Vincent jest 27-letni ex-członkiem organizacji Shin-Ra Turks który przyłącza się do innych, aby zemścić się na Shin-Ra za to, co zrobili jego ukochana, Lucrecia.

Sephiroth

Sephiroth był starszy oficer Żołnierza aż odkrył, że był Jenovas syn – starożytne – kiedy obraca się przeciwko swojemu byłemu pracodawcy Shin-Ra i rozpocząć poszukiwania Ziemi Obiecanej , gdzie ma nadzieję znaleźć wystarczająco dużo, aby się mako najpotężniejszy człowiek na naszej planecie. Sefiry charakteryzuje ogromnym Katana Masamune, czarny i srebrny płaszcz / siwych włosów.

Lokalizacje

Cosmo Canyon

Cosmo Canyon jest miastem, gdzie Red XIII mieszkała z dziadkiem Bugenhagen. W mieście znajduje się ognisko otoczone pub i kilka sklepów. Istnieje również wiele starszych ludzi, którzy mogą opowiadają o Starożytnej i co wierzą. Bugenhagen miał planetarium na wzgórzu w mieście, gdzie studiował gwiazd , planet i Ziemi . Był jednym z pierwszych, którzy wiedzieli, że Ziemia umiera.