Final Fantasy IV ( ファイナルファłăタジーIV Fainaru Fantajī FO ? ) Czy czwarta gra z serii gier Final Fantasy od Placu SOFT . Ponieważ gra była druga w serii, wydana w Stanach Zjednoczonych nazywany angielskie Final Fantasy II ale kiedy nadmierne sukces Final Fantasy VII otworzyło możliwości Niech starszych części serii, gra zaczęła być zwolniony z oryginalnym numerem.

Akcja

Gra jest o The Dark Knight Cecil Harvey , który pracuje jako dyrektor mieście floty powietrznej baronów i kradną magiczne kryształy do niego. Po kradzieży kryształu wody od niewinnych ludzi i zabili ich, prosi króla swego celu. On zostanie pozbawiony tytułu i wysłał swojego znajomego Kain na misji, aby dostarczyć pierścień do wsi. Głównym czarnym charakterem w grze jest Golbez kto kradnie imieniu kryształów króla.

Kiedy dotrze do wioski zniszczone przez pierścień. We wsi, spotyka Rydia, którego matka zmarła, kiedy Cecil zabił bestię strzegącego wioskę, która była rządzona przez matkę. Ona atakuje Cecil i Kain, powodując jej świadomości przegranej podczas gdy Kain znika. Cecil uda ratując ją od żołnierzy barona, aby przekonać ją, że to był błąd. Kiedy wraz z magika Tellah dotrzeć do zamku Damcyan, zostanie zdobyte. Z Damcyans Prince (choć jest on klasyfikowany jako barda przez większość gry) Edward, wiedzą, że Golbez przejęte floty powietrznej Barona, Red Wings. Wspólnie udaje im się zdobyć sandrubinen w jaskini ogromne myrlejonets, którą wykorzystują do pełnej białego maga Rosa. Oni nadal Fabul, gdzie wiatr kryształ. Po drodze napotykają wielki mnich Yang, Fabuls tronu, który jest atakowany przez potwory. Raz został uratowany, nadal Fabul, właśnie został zaatakowany i próbują bezskutecznie bronić kryształ. Okazuje się, że Cain jest na stronie Golbez. Golbez porywa Rosa.

Cecil wypłynął w kierunku Baron, ale po drodze są one atakowane przez Lewiatana, władcy mórz i dewelopera tylko króla potwora. On połyka Rydia i statek tonie. Cecil chce, ale nie może pokonać zło Golbez potem jest pełen złości. Cecil wyrzucone na Mysidia, gdzie wcześniej skradziony kryształ. Pyta starszy przepraszać, a następnie zostaną wysłane do góry, gdzie musi oczyścić swoją duszę i stać się paladyn. Jest on wspomagany przez bliźniaków Palom & Porom, po jakimś czasie okazuje się szpiegostwo na niego. Gdy góra spotyka Tellah, które podane były uprzednio Cecil w Damcyan, patrząc na starego zaklęcia Meteor. Gdy są one niemal na samym końcu uderza Scarmgligione, władcy ziemi wysłanego przez Golbez zatrzymać Cecil. Po pokonaniu Scarmiglione wejdą grób. Wewnątrz grobowca jest lustrem. Słyszą głos mówi do Cecil. nazywa go głos „syn”. Następnie Cecil paladynem, a jego ciemny miecz miecz staje się legendą. Ale potem przychodzi inna Cecil, wyposażone w ciemnym rycerza i łożyska Cecil w ciemnym miecz i Cecil są zmuszeni do walki z nim. Gdy Cecil pokonał go będzie Tellah nagle zapamiętać wszystkie czary on zapomniał cały czas, i dowiaduje się, Meteor, jednak okazuje się, że Tellah nie mają wystarczającej mocy, aby go używać.

Potem wracają do Mysidia, gdzie okazuje się, że Palom i Porom szpiegostwo na niego. Przez portal, Diabła Road, porusza Cecil, Palom, Porom i Tellah Baron. Tam zostali zaatakowani przez Yang wraz z dwoma strażnikami. Po porażce odzyskuje się, a wraz z awanturników zakrada się do zamku, przy użyciu klucza mu dane. W zamku napotykają Guard Captain Baigan, twierdząc być niezadowolony z królem. Jednak bliźniacy są podejrzliwi i Baigan ujawnia, że ​​miał moc Golbez, zamienia się w potwora i atakami. Gdy pokonał zespół kontynuuje przeciw królowi, który następnie zwraca się do władców woda jest Cagnazzo. Cagnazzo zabity, ale kiedy bohaterowie wychodzić na korytarz zamyka jego ducha w nich i zaczyna ściskać ścian. Palom i Porom poświęcić się przez przechylony na ściany i obrócić się w kamień, a tym samym zatrzymanie ścian. To otwiera drzwi nawet na zewnątrz. Nie może leczyć zespół bliźniaków, gdyż okazało się, z własnej woli. Po drodze spotykają Cyda inżynier ojca Rosy, który dołącza do zespołu i pokazać im swoją tajną sterowiec. Kiedy podnieść Red Wings wyskakuje, jak Golbez skradziony po śmierci fałszywy król, a Kain zapewnia Cecil Rosa, w zamian za ziemię kryształu.

Wyjeżdżają do Troia, matriarchalnego królestwie, gdzie jest kryształ. W przypadku stwierdzenia, że ​​kryształ został skradziony przez mroczny elf. W zamku spotykają Edwarda, który jest chory i nie może iść z nimi. On daje im podwójne harfie, a zespół nadal svartalvens jaskini. Rzeka jest słaby przeciwko metalu, a jaskinia jest chroniona przez pole magnetyczne, zmuszając zespół do startu dowolną metalową zbroję i wszystkie bronie metalowych. Kiedy spotykają svartalven więc pokonuje je z łatwością. Ale poszedł Troia Edward zaczyna grać na własnym harfy, która ją również podwójną grę na harfie. Muzyka zakłóca podglebia i powoduje go stracić kontrolę nad polem magnetycznym. Zespół będzie następnie podjąć ich wyposażenia, pokonuje go i bierze kryształ.

Później pojawia Red Wings z Kainem, który prowadzi zespół do wieży, gdzie Golbez ZOT jest. Przy wejściu do pomieszczenia, w którym Golbez jest atakowany przez maga siostrom, że są sługami dominy powietrze Barbariccias. Kiedy spotykają Golbez ataki Tellah go. Tellahs regularne czary boli go, ledwie, powodując Tellah użyciu Meteor. Tellah umrzeć z wysiłku. Golbez przetrwa, ale boli go bardzo Meteor, a klątwa włożył na Kaina znikają. Rydia przyjść później w grze z powrotem w walce Golbez, potem jeszcze silniejsze i starsze. Rydia jest bardzo wrażliwy i fizycznie bardzo słaby, ale jej zdolność do wzywania czyni ją nieodzowne.

Cecil wyrusza na przygodę, która zabierze go do podziemi, aby chronić kryształy krasnoludów.

Okazuje się później, że to brat Golbez Cecil, aw końcu stoją zjednoczeni przeciwko zły czarnoksiężnik Zeromus, znaleziono na Księżycu. Kiedy po raz pierwszy spotykamy go jest jego Zemus ale po FuSoYa i Golbez zabić go tak zmobilizował swoją nienawiść, a on przekształcony Zeromus. Cecil i jego towarzysze zabić Zeromus i Cecil wycofuje się z życia rycerskiego i żeni Rosa.

Linki zewnętrzne

  • “Nintendo Final Fantasy IV Advance Oficjalna strona” . W archiwum z oryginalnym 29 stycznia 2008 r .
  • Square Enix Final Fantasy IV Advance Official Site (japoński)
  • Square Enix Final Fantasy IV Oficjalna strona w wersji mobilnej (japoński)