Donkey Kong Country to gra platformowa wydana na Super Nintendo w 1994 roku i opracowane przez Rare . Japońska wersja gry o nazwie Super Donkey Kong . Ta gra jest o Donkey Kong i Diddy Kong , aby spróbować odzyskać banany Donkey Kong za skradzione przez króla K. Rool . Jest on dostępny dla jednej lub dwóch osób.

Gra została wyprodukowana przez Tima Stamper i był pierwszym Donkey Kong -game, które nie zostały wyprodukowane lub kierowany przez Shigeru Miyamoto .

Akcja

Fabuła przedstawia się następująco: Donkey Kong będzie starał się odzyskać skradzione banana z villain Króla K. Rool i jego kumpli Kreml Billings . Osioł utrzymuje swoje banany w jaskini tuż pod jego domem. Aby pomóc, on ma swojego najlepszego przyjaciela i siostrzeńca Diddy Kong. Wzdłuż drogi, dostają wskazówki i porady z różnych kształtach, takich jak Cranky Kong , Cukierki Kongu i Funky Kongu . W Donkey Kong Country po raz pierwszy gracz zapoznał się z głównej planszy Donkey Kong, Donkey Kong .

Historia rozwoju

Grafika

Gra była wyjątkowa, ponieważ Rzadko odkryli nową technologię, która omijała liczbę Super Nintendo maksymalną kolorów na ekranie w tym samym czasie, ale również dlatego, że była to pierwsza gra Super Nintendo, która wykorzystała pre-renderowane grafiki jako bitmapy. Rzadko trwało wielkie ryzyko finansowe poprzez inwestowanie w drogie SGI sprzętu do produkcji grafiki. Gra jest tylko 4 MB małe (lub 32 Mbit często jeździć od rozmiaru gry wideo).

Muzyka

Muzyka w grze została skomponowana przez Robin Beanland , Eveline Fischer i David Wise . Te piosenki były później wydany na płycie CD-ROM z nazwą DK Jamz . Robin Beanland składzie “Funky za Fuga”, Eveline Fischer skomponował „Simian segue “” Candy Love Song “” Voices świątyni “” Las Frenzy “” Treetop Skałą “” półkuli północnej “i” Ice Cave Chant” David Wise składa się resztą.

Cała muzyka w grze został ponownie umieszczony w projekcie OC Remix [ 1 ] o nazwie Kong in Concert . [ 2 ]

Postacie

Kilka nowych członków rodziny Kong został wprowadzony w Donkey Kong Country, w tym Cukierki Kongu, Funky Kongu i Cranky Kong . wrogów w grze o nazwie Kremlin wstawiania . Oraz w dwóch sequeli będzie spełniać bardzo wiele innych, takich Diddis dwóch kuzynów Dixie i Kiddy i in.

Światy

Donkey Kong Country jest dość daleko, aby być platformówka. Jest szczególnie wzbogacona o wielkich utworów wypełnionych mnóstwem tajemnic, całość jest podzielona na sześć obszarów wyznaczonych Worlds . Każdy świat zazwyczaj zawiera zbiór kursów z danego tematu. Istnieje również siódme pole, ostateczny sąd znany jako pomost galeonu , gdzie można spotkać króla K. Rool. Dla każdego poziomu można przejść, a dla każdego bonusrum, ukryte w szlaki, można uzyskać 1%. Gra w sumie 100%. To z kolei sześć światów:

1 Kongo Jungle

sąd szef
Ścieżka 1: Jungle Hijinx
Ścieżka 2: ropey Rampage
Ścieżka 3: Reptile Rumble
Ścieżka 4: Coral Kapary
Sąd 5: Barrel Cannon Canyon
Boss Level: Bardzo Lair Gnawty za bardzo Gnawty

2 Monkey Mines

sąd szef
Ścieżka 1: Winky za Chodnik
Ścieżka 2: Mine Cart Carnage
Ścieżka 3: Bouncy Bonanza
Ścieżka 4: Stop & Go Station
Sąd 5: Millstone Mayhem
Boss Level: Necky za Nuts Mistrz Necky

3 Vine Dolina

sąd szef
Ścieżka 1: Vulture Culture
Ścieżka 2: Tree Top Town
Ścieżka 3: Las Frenzy
Ścieżka 4: Temple Tempest
Sąd 5: orangutan Gang
Sąd 6: Clam Miasto
Boss Level: Bumble B Rumble Królowa B

4 Gorilla Glacier

sąd szef
Ścieżka 1: Śnieg Barrel Blast
Ścieżka 2: Slip Slajd jazdy
Ścieżka 3: Ice Age Alley
Ścieżka 4: Croctopus Chase
Sąd 5: Torchlight Trouble
Sąd 6: Rope Bridge Rumble
Boss Level: Naprawdę Gnawty Rampage naprawdę Gnawty

5 Kremkroc Industries Inc.

sąd szef
Ścieżka 1: Oil Drum Alley
Ścieżka 2: Sztuczka gąsienicy Trek
Ścieżka 3: Winda Antics
Ścieżka 4: Poison Pond
Sąd 5: Mine Cart Madness
Sąd 6: Blackout Basement
Boss Level: Boss Drum Dumb niemy Drum

6 szympans Groty

sąd szef
Ścieżka 1: zatankowany kłopoty
Ścieżka 2: Manic Mincer
Ścieżka 3: Misty Mines
Ścieżka 4: Zwariowane Światła
Sąd 5: Platforma Perypetie
Boss Level: Zemsta Necky za Mistrz Necky Sr.

Gameplay

Gra była prawdziwym przeżyciem dla jego wspaniałą grafiką i bogatej kolorystyce. Donkey Kong Country różnił się jednak od innych tym, że obejmowały dwa znaki Donkey Kong i Diddy Kong. Oba z nich mogą zostać zaatakowane przez wroga, a kiedy zmarli, stracił graczowi dodatkowe życie. Donkey i Diddy miały różne zalety i zdolności. Pokonując z rękami w ziemi mogłyby Donkey odsłonić tajemnice. Był również w stanie pokonać wrogów. Diddy był bardziej wysportowany i zwinny. Poszło by sprawdzić obie postacie, ale tylko jeden na raz. Jeśli gracz wybrał, aby przełączać pomiędzy tymi dwoma, to stało się tak, że Donkey i Diddy dał sobie pat na dłoni. Funkcja ta (aby móc przełączać się między dwoma znakami) będą wykorzystywane później w innej grze Donkey Kong. Zgodnie z grą własnej instrukcji są wrogami w jaskiniach silniejsze niż innych wrogów. Dlatego osioł na własną rękę w jaskiniach. Diddy jest zalecany w kategoriach „akrobatyczne” kursy.

Kursy w Donkey Kong Country może się różnić całkiem sporo z powodu możliwości graficzne gry. Sąd mógłby grać w niebezpieczną fabryki, a inny może być położony wysoko w górach pokrytych śniegiem. Osły i Diddy celem było dostać się na końcu pasa startowego. Po drodze, mieli możliwość gromadzenia banany (100 dałoby dodatkowe życie), jeśli wziąć wszystkie cztery litery KONG, które są mniej lub bardziej łatwo dostępne na szlaki. Istnieją również balony, które dają jeden, dwa lub trzy dodatkowe życie w zależności od jego koloru. Wrogowie mogą być pokonane tylko przez skakanie na nich. Osioł posiada także zdolności do zrobienia salta lub uderzenia o ziemię, aby wybić mniejszych wrogów. Diddy może z wyjątkiem skakać na wrogów cartwheels przeciwko nim. Najwięksi wrogowie mogą skakać tylko na Osła. Większość kremlingarna znika, gdy rzucisz baryłek na nich. Było pięć różnych beczki:

 • Najczęściej drewniane beczki
 • Partner lub DK beczki (które obejmowały utraconego partnerów)
 • Bębny stalowe (mogłyby one odbijają się od ścian, a gracz może podróżować na nich)
 • beczki TNT (co unicestwione wrogów i ściany eksplozji)
 • Star-Beczki (w przybliżeniu w środku każdego pasa, jeśli jeden z nich „die” przed ścieżki docelowej, to zaczynają się gwiazdą cienkie).

Istnieją również beczki że Donkey i Diddy może wskoczyć a następnie wypchnięty, lufy armatnie. Osoby z gwiazdą na szkiełku automatycznie tuż po skakali widok. Baryłek armatnich obraca się.

Sequele

W 1995 Donkey Kong Country 2: Diddy Kong jest Quest i 1996 wydała trzeci gatunek, Donkey Kong Country 3: Double Trouble Dixie Kong! Chłopcy gry odpowiedniki była seria Donkey Kong Country . Donkey Kong był również uwagę na Nintendo 64 w 1999 roku w postaci Donkey Kong 64 . GameCube otrzymał w marcu 2005 roku, aby wziąć udział w serii Donkey Kong jak Donkey Kong Jungle Beat został zwolniony. We wrześniu 2005 roku Donkey Kong: King of Swing na Game Boy Advance . Pod koniec 2010 roku ukazał Returns Donkey Kong Country dla Wii i na początku 2014 roku wydany Donkey Kong Country: Tropical Zamrożenie dla Wii U , zarówno opracowane przez Retro Studios .

Zobacz też

 • Donkey Kong Country 2: Diddy Kong Quest za
 • Donkey Kong Country 3: Double Trouble Dixie Kong!
 • Donkey Kong Country (serial)
 • Donkey Kong Country zwierzęcy kumple
 • Donkey Kong Country: Tropical Zamrożenie

Referencje

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii

Uwagi

 1. ^ http://ocremix.org/
 2. ^ http://dkcproject.ocremix.org/