Donkey Kong 64 to gra stworzona przez Rare . Gra pojawiła się na 22 listopada 1999 roku w Stanach Zjednoczonych na Nintendo 64 .

W Donkey Kong 64 odbywa się po raz pierwszy krok serii DK-gry w trójwymiarowym świecie gry. Tym razem również możliwość kontrolowania więcej znaków Donkey Kong niż w przeszłości, wszystkie z własnymi unikalnymi umiejętnościami. Gra opiera się w praktyce na zbierając złote banany i odnaleźć banany, aby odblokować drzwi do szefa na każdym poziomie. Gra składa się z wyspy DK Island, które z kolei są podzielone na ścieżki.

Gra została wprowadzona raplåten DK Rap , napisany przez Grant Kirkhope .

Akcja

DK wyspa została zaatakowana przez King K. Rolka, ale Król K. Rolls wyspa jest wynikiem nieco na zewnątrz. Aby dostać się do niego i uratować swoją wyspę muszą teraz Donkey Kong i jego przyjaciele współdziałać, by pokonać go na wyspie i wreszcie króla K. Roll. E-world działa trochę jak “Input” świat podobny do Super Mario 64 . Na wyspach znajdują się w sumie osiem portali prowadzących do różnych ścieżek, że każdy ma swój własny motyw.

sąd Środowisko / Motywy
Jungle Japes dżungla
zły Aztec starożytny Egipt
Fabryka Frantic toy Factory
Gloomy Galleon Pirate theme / podwodne sąd
grzybów leśnych Medieval Bajkowy Las
kryształ jaskinie Kopalnia kryształu
Creepy Castle Halloween tematu
Hideout Helm Król. K rools mechaniczny statek.

Postacie

grywalnych postaci

Od samego początku, to jest tylko możliwe, aby grać jak Donkey Kong , ale dodatkowo można uzyskać w grze, można zaoszczędzić kilka małp. W sumie istnieje sześć grywalnych postaci:

 • Donkey Kong
 • Diddy Kong mogą być zapisywane na torze Jungle Japes.
 • Tiny Kong uratowany na korcie gniewnych Azteków.
 • Smukła Kong uratowany na korcie gniewnych Azteków.
 • Chunky Kong uratowany na torze Frantic Factory.
 • Krusha odblokowana po zrobieniu zdjęcia toru-wróżki piętnastu, grywalne tylko w trybie multiplayer. Ma te same animacje i fizykę Chunky Kong , ale jego pistolet pędy zamiast pomarańczy eksploduje.

Każda grywalna Kong posiada unikalne umiejętności potrzebne do znalezienia różne złote banany. Dlatego podczas zmiany charakteru gry.

znaków non-player

Istnieje kilka znaków non-player stojących na grywalną stronę małpy, takie jak Cranky Kong . Pomaga grywalnych bohaterów sprzedając eliksiry dając im umiejętności niezbędne do postępów w grze. Funky Kong jest duży i muskularny małpa. Pomaga sprzedaż broni palnej, które pędy różne rodzaje owoców tropikalnych i / lub rzeczy. Cukierki Kong sprzedaje instrumenty i dostarcza również grywalne małpy z melonów, co oznacza, że mogą wytrzymać więcej szkód bez zemdleć. Wszystkie trzy wyżej wymienione małpy w tym kawałku mieszka w domach, które są rozłożone na różnych ścieżkach. Często trzeba je odwiedzić, aby dalej w grze, ale nie zawsze jest to konieczne. Czasami to pomaga i nie jest przymus.

Król K. Rool jest głównym antagonistą w grze. On ukradł wszystkie złote banany i także on grozi zniszczyć świat Donkey Kong z ogromnym armaty. K. Lumsy jest zamknięty za odmowę rozkazów K. Rolls zniszczyć DK wyspę. Jest olbrzymia Kremling , że w przeciwieństwie do innych wkładania Kremla sympatyzować z małpami. Istnieje w sumie osiem zamków, których klucze są własnością K. Rolls wpływowych podwładnych, przełożonych w różnych kursach. Wrinkly Kong jest żona zmarłego zepsuty Kongu i Donkey Kong za zmarłego matka. W Donkey Kong 64, ona jest duchem. Ona daje rady różnych małp, zanim pójdą do portalu do sądu.

Carving to łasica , która pracowała dla K. Rool zanim został zwolniony. On teraz postanowili sprzymierzyć się z rodziną Kongu i pomóc zbierając części rysunku dla K. Rolls okrętu, gracz może znaleźć pokonując Kasplats. Dla każdej części rysunku, że gracz znajdzie, tym więcej czasu można uzyskać w kryjówce na czele. Można również uzyskać Golden Banana dla każdego ponownie lewej strony, gdy rysunek jest kompletny, można grać we wszystkie mini gry rzeźbiarskich. Squawks jest papuga, którzy ostrzegają, Donkey Kong K. Rolls inwazję na początku gry. Wraca nawet gdy nowy Kong jest zapisywany i kiedy Tiny Kong kurczy i potrzebujesz transportu do różnych miejsc, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia.

Kontrole

Każdy, kto grał w Super Mario 64 lub jakiegokolwiek innego platformówka na Nintendo 64 – opracowany przez Rare i Nintendo – będzie szybko znaleźć swoją drogę. Klasyczne elementy sterujące są dostępne tutaj; A skoki człowiek z B bije człowieka z człowiekiem i kaczki Z joysticka jeden porusza się do przodu w tempie różnych ilościach, w zależności od tego, ile go wyciągnąć. Jest to spowodowane „Kontrola”. Jeśli korzysta się z ich kombinacji, na przykład kontenerów A i B oraz obraca się w powietrzu. Przyciski C są stosowane, aby móc zmienić kąt, ale również rozwijać swoje bronie (C-Left + Z), rzucając pomarańczowy (C-Right + Z), gra na instrumencie (C-Up + Z) i znalezienie swojego aparatu (C-Down + Z). Dodatkowo, każda postać grywalna trzy „unikalne” porusza się z Cranky Kong .

Multiplayer (Bitwa Kong) 

Tryb multiplayer może mieć maksymalnie 4 osób. Można wybrać jedną z trzech aren i pięć trybów gry. Znaki, które można wybrać są takie same jak w trybie dla pojedynczego gracza, ale Krusha jest również grywalna jeśli zamknęli go, wykonując zdjęcia piętnastu różnych torów-wróżki. Poniżej znajduje się lista różnych trybach gry.

 • Survival: Każdy gracz otrzymuje określoną liczbę życia, który sam przeżył pozostaje wygrał.
 • Moneta Hoard: Tu trzeba zebrać jak najwięcej monet, jak to możliwe, zwycięzcą jest ten, który ma największą liczbę monet, gdy skończy się czas.
 • Zwycięstwa: Kto wyeliminował większość przeciwników jest zwycięzcą w tym trybie gry. Runda kończy się, gdy jeden gra gracz wyeliminował pewną liczbę przeciwników.
 • Timer: Tak samo jak wygrywa, ale to gra kończy się, gdy skończy się czas. Zwycięzcą jest ten, który wyeliminował większość przeciwników.
 • Przechwytywanie: Moneta jest losowo umieszczone na drodze, trzeba trzymać monetę jak długo czasu, jak to możliwe. Kiedy skończy się czas, zwycięzcą jest ten, który zachował monetę w czasie.

Krytyka

Gra została skrytykowana za zawierające zbyt dużo zbierającego. Według niektórych krytyków, playing przyjemność zepsuty przez zbieranie, na przykład, trzeba zbierać monety kupić nowe bronie / umiejętności, aby móc otworzyć nowe części toru. Coś innego, Donkey Kong 64 została mocno krytykowany za to, że gra została „pochopnie” wykonany zostanie uruchomiona w czasie przedświątecznych zakupów w 1999. [ potrzebne źródło ] Wiele minigierki że potrzebuje avklaras aby nowe złote banany są częste w kilka różnych ścieżek, ale w różnym stopniu ciężkości. Co więcej, wiele błędów w grze, można dostać się do obszarów, które były przeznaczone tylko do odwiedzin przez członka rodziny Kong. Na przykład, małe obszary, które były przeznaczone tylko dla Tiny Kongu, kiedy użył specjalnej zdolności – to sprawia, że jej mały – można być odwiedzane przez innych małp zbyt.