Devil May Cry 4 to gra komputerowa z 2008 roku opracowana i wydana przez Capcom na konsole Xbox 360 , PlayStation 3 i Microsoft Windows . Gra jest czwartym w Devil May Cry serię .

Akcja

Bohaterem jest młody człowiek o imieniu Nero . Jest członkiem „ Zakonu Miecza ”, grupa wojowników, którzy walczą przeciwko demonom . Ale walczyć demony nie są jedynym powodem, walczą, jest również, aby uczcić wojownik demon Sparda , który kiedyś walczył z demonami, aby uratować ludzkość. Teraz dalej żyć Sparda z synem Dante, którzy mają równie silne siły sam Sparda.

Pewnego dnia, Dante w Fortuna (miasto żyje w Nero) i wyeliminować większość „Zakonu Swords” żołnierzy. Nero był wściekły i zaczął walczyć z Dante . Podczas bitwy, Dante był tym, który miał wszelkie szanse aż Nero odkrył swoje wewnętrzne moce. Jego prawa ręka okazała się sił demonicznych i z tego nowo odkrytą moc jest Nero wrócić na tor ponownie.

Informacje o postaci

  • Nero jest młody człowiek z siłami demonicznymi jak Dante. Używa miecza o nazwie „ Czerwona Królowa ” i rewolwer znany jako „ Blue Rose ”. Obie te bronie są ekstremalnie śmiercionośny śmiertelny i nie mogą korzystać z tych broni.
  • Dante od dawna stosuje jego miecz „ Rebellion ” i jego podwójne pistolety nazwie „ Ebony ” i „ Ivory ”. Dante był również bohaterem pierwszych trzech gier Devil May Cry, w części czwartej, pojawia się on ze split szef rzuca charakter. Połowa meczu musi być prowadzony z Nero, a druga połowa Dante.