Daxter to gra platformowa dla Portable PlayStation opracowanej przez Ready at Dawn Studios i wydana przez Sony Computer Entertainment . Gra jest midquel z Jak & Daxter: Prekursor Legacy i Jak II: Renegade . Gra została wydana w 2006 roku .

Akcja

Daxter tkwi w mieście w niebezpieczeństwie, patrząc na swojego przyjaciela Jamesa, który osadzono w więzieniu w Haven Miasta . Daxter jest zatrudniony jako Exterminator starca imieniem Osmo , które mogą pomóc Daxter znaleźć swojego przyjaciela. Podczas przygody Daxter odkryć rasę potworów owadów o nazwie „ Ogólne Bugs ” zniszczyć kawałek po kawałku miasta. Za inwazją tych owadów ukryć złego planu opracowanego przez człowieka Jak i Daxter spotykają się w grze Jak II: Renegade .

Gameplay

Głównym bohaterem gry jest Daxter , istota, która jest mieszaniną łasica i wydry . Potrafi biegać i poskarżyć się na wszystkich czterech nogach, strzelać z różnych rodzajów broni bojowych i latający z plecak odrzutowy . Można również dwukrotnie skok w różnych miejscach. Podczas gry także wprowadza szereg pojazdów. Gra jest również znany jako sekwencje sen, w którym można odtwarzać różne minigry gdzie Daxter leżącego na łóżku i marzy o różnych parodii filmów jak Braveheart , Władca Pierścieni trylogii , Matrix i Indiana Jones .

Sprzedaż

Od 2008 roku gra sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy [ 1 ] i otrzymała bardzo pozytywne opinie od wielu krytyków gier.

Referencje

  1. ^ Powell, Chris (3 lutego 2008 roku). „Daxter przekracza dwa miliony sprzedaży na całym świecie” . Joystiq . Przeczytaj 7 marca 2012 r .