Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back to platforma dla konsoli do gier wideo PlayStation . Kiedy to został wydany w Japonii, był znany jako Crash Bandicoot 2: Kontratak kory . Gra stworzona przez Naughty Dog i wydana przez Sony Computer Entertainment . Został wydany w USA w Wigilię Wszystkich Świętych 1997. Gra jest sequelem do 1996 Crash Bandicoot .

Crash Bandicoot 2 odbywa się wokół fikcyjnej wyspie N. Sanity . Bohaterem jest ponownie pomarańczowy, antropomorficzny opos w niebieskie spodnie, Crash Bandicoot . Zawieszanie zostaje porwany przez doktora Neo Cortex , powtarzająca się złoczyńcy w katastrofie Bandicootspelen. Kora ma oczywiście wyciągnąć linię pod grzechów przeszłości, a teraz gotowy, aby uratować świat. Po upadku crash N. Sanityöarna próbować zbierać kryształy. Ma to na celu umożliwienie Cortex zyskać siłę ze zbliżającym grupy planetarnej, a tym samym ocalić planetę przed zniszczeniem. Zawieszanie dołącza jego siostry Coco . Podejrzewa, że Cortex naprawdę wykuwa inne plany i próbuje przekonać katastrofę zbierać kamienie zamiast kryształów.

Gra stała się dostępna dla posiadaczy PSP i PS3 do pobrania za pośrednictwem PlayStation Network 2007-07-26. Tydzień później została podjęta, jednak usunięty z powodu problemów technicznych.

Rozgrywki

Doznania w trakcie gry w Crash Bandicoot 2 jest podobny pod wieloma względami jego poprzednicy. Gracze walczyć drogę przez ograniczonym środowisku. Zawieszanie uderza droga na polach mogą być złamane. Każde opakowanie zawiera jakiś rodzaj premii. Jeśli gracz zarządza wyczynu złamać wszystkie bloki na ścieżce on zostaje nagrodzony kursu „jasne gem” ( „jasny kamień”). można zgromadzić więcej jasnych i kolorowych kamieni szlachetnych, ale żeby to zrobić, gracz jest zmuszony do znalezienia i ich dotknąć. Jeśli gracz udaje się zebrać wszystkie klejnoty w grze pojawia się tajemnica końcowa sekwencja gry.

Awaria może wykonać liczne manewrów, takich jak skoki, snurrattackera, kroppstackla, szkiełka, kaczki i pełzanie. Gdyby zrazy lub kaczka, a następnie przejść, może on osiągnąć dodatkowy skok wzwyż. W poprzednich grach nie można wsunąć lub kroppstackla. Przycisk okrąg Playstation Controller aktywna zamiast kręcić ataku, podobnie jak przycisk kwadratowy. Niektóre platformy w Crash Bandicoot 2 jest oznaczony znakiem zapytania. Jeśli rozbić na takie, jest on transportowany do utworu bonusowego. Istnieją również specjalne obszary, gdzie nie wszystko jest tym, czym wydaje się być. Jeśli gracz dojdzie do takiego miejsca, prowadzone awarii w jednej z pięciu tajnych ścieżek.

Niektóre kursy zawierają tajne ścieżki, gdzie znajdują się pola i inne tajemnice. Jeśli gracz nie ma wystarczająco świadomi dodaje on ich nie zauważy. Zawieszanie musi osiągnąć pewien punkt na torze bez utraty jednego życia, aby móc uzyskać dostęp do tych dróg. Jeśli tak się stanie, to platforma rozwijać, ponieważ może on przeskoczyć dalej. Wiele z tych kursów mają dodatkowy klejnot poza tym podane złamać wszystkie bloki na ścieżce.

Środowisko

Crash Bandicoot 2 przełącza pomiędzy różnymi środowiskami. Niektóre kursy odbywają się w lesie, dżungli lub na plaży, podczas gdy inni ustawić na stacji kosmicznej lub zaśnieżonym wyspie. Wiele kursów odbędzie się na tej samej wyspie co pierwszy Crash Bandicoot gry. Ostateczna piąty w grze spędza awarię na pokładzie stacji kosmicznej. [ 1 ] Początkowo planowano dżungli ścieżkami obejmowałyby gruntowych mgłę. Gdy inne gry, które korzystały z tej techniki był krytykowany przez gazety i programistów publicznych porzucił ten pomysł. Krytycy sugerowali, że był to sposób twórcy ukryć małą liczbę wielokątów (czyli mniej szczegółowych warunków i liczb). [ 2 ] Wśród fanów Crash Bandicoot 2 mają snöbanorna stać się jednymi z najbardziej zapamiętane. Powodem jest to, że oferują one mnóstwo efektów, takich jak refleksyjnej lodu i padający śnieg. [ 2 ]

Akcja

Większość pierwszej katastrofie Bandicootspelet odbyła się Wampaöarna, w południowo-wschodniej części australijskiego wybrzeża. Crash Bandicoot stworzony przez Neo Cortex i jego asystent Nitrus Brio kiedy przeprowadził eksperyment. Eksperyment Neos został faktycznie przeznaczony do produkcji generała za „Cortex Commandos”. Po awarii został umieszczony w Cortex niedokończonej wir był uważany za porażkę. Potem stał utjagad z Cortex Zamek. Zawieszanie wrócił do pałacu, aby zapobiec eksperyment na kobiecej oposa. Uratował ją i próbował uciec za pomocą ulotkę Cortex. Kiedy Cortex próbuje zabić katastrofę upada do tego, co miało być jego upadek. Zawieszanie może następnie uciec stamtąd.

Na początku gry gracz widzi na Cortex przeżył sprawę i wylądował w wilgotnej jaskini. Tam odkrywa duży kryształ, który go inspiruje. Rok mija, a gracz będzie zobaczyć kory na pokładzie stacji kosmicznej. Tam, mówi, że jego nowy asystent Doktor N. Gin , że aby wykorzystać siłę „Mistrz Crystal”, wymaga, że ma 25 „Crystals Slave” w jego posiadaniu. Kryształy te „slave” są rozproszone po całej Ziemi. Od Cortex nie ma żadnych pracowników na ziemi nisko, porywa rozbić i przekonuje go, aby zebrać slave kryształów. Wypadek Cortex mówi, że zamierza je wykorzystać w swoim planie ratowania Ziemi przed pewną zgubę.

Zawieszanie zostaną powiadomieni podczas swojej przygody przez siostrę Coco. Próbuje dowiedzieć się, co naprawdę Cortex używać kryształów. Ona także nadzoruje Doctor Nitrus Brio, Cortex byłego asystenta. Wypadek Brio mówi, że jeśli naprawdę chce uratować świat, jest on zobowiązany do zbierania klejnotów zamiast kryształów. Brio chcą wykorzystać kamienie szlachetne zabić Cortex. Gdy wszystkie kryształy są zbierane i gra dobiega końca, ujawniając Coco Cortex naprawdę chcą wykorzystać moc kryształów do zniewolenia populacji Ziemi. Bohater pokonuje ostatecznie Cortex ponownie i wygnać go daleko w przestrzeń. Cortex stacji kosmicznej pozostało jednak działa. Po awarii zebrał wszystkie 42 klejnotów Brio mogą z nich korzystać za pomocą wiązki laserowej, aby zniszczyć Cortex stacji kosmicznej. Obecnie jest to koniec groźby Cortex (ale także początek Crash Bandicoot 3: Warped ).

Postacie

Znaki składają się z głównego złoczyńcy Lekarz Cortex, ścina się młodsza siostra Coco i obłąkany naukowiec Doktor Nitrus Brio. Inne postacie w grze są Cortex prawica, doktor N. Gin, szalony kangur Ripper Roo , Komodobröderna Joe i Moe i tigermuskelknutten Tiny Tiger . Sam Crash Bandicoot jest instrukcja do gry Crash Bash dalej „Mad australijski”.

W grze odbiór

Średnia ocena 89 procent na gamerankings [ 3 ] potwierdza publiczności korzystny odbiór Crash Bandicoot 2 GameSpot dał 8.6 z 10 Ocena i chwalił jego grafiki i muzyki. [ 4 ] GameSpot oznaczało, że gra znaczącą poprawę w porównaniu z jednym (co GameSpot dała 6.8 10). IGN wychwalał grafiki gry i kontroli, ale skrytykował swój projekt powtarzalny poziom. Przez IGN miał awarii Bandicoot 2 8,5 z 10. [ 5 ] To sprzedawane więcej niż trzy miliony kopii. [ 6 ]

publikacja ocen
GameSpot
8.6 10 [ 4 ]
IGN
8.5 10 [ 5 ]
The Electric Playground
9.5 10 [ 7 ]
Wszystko Przewodnik gier
4 5 [ 8 ]

Źródła

Ten artykuł jest w całości lub częściowo na podstawie materiału z angielskiej Wikipedii
  1. ^ “Traveler Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back ” . Przeczytaj 23 czerwca 2007 .
  2. ^ [ B ] “środowisk” . Przeczytaj 23 czerwca 2007 .
  3. ^ Gamerankings Źródło 2007-07-09.
  4. ^ [ B ] Jan Broady. “Przegląd Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back na gamespot.com” . 02 września 2007 czytać .
  5. ^ [ B ] IGN personel. Przegląd Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back na psx.ign.com Źródło 2007-07-09.
  6. ^ Ilość egzemplarzy zarchiwizowanych 21 kwietnia 2007 zaczerpnięty z Wayback Maszynie . Źródło 2007-07-09.
  7. ^ Victor. Przegląd Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back na elecplay.com Źródło 2007-09-02.
  8. ^ Brad Penniment. Przegląd Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back na allgame.com Źródło 2007-09-02.