Counter-Strike [kaʊntəˌstɹaɪk] (w skrócie CS ) to gra komputerowa pierwotnie opracowany jako modyfikacja do gry komputerowej Half-Life . Później gra w niezależnych gier komputerowych przez Valve Corporation of Sierra On-Line jako wydawca. Gra jest first-person shooter odtwarzane przez sieci z fizycznym przeciwników, z wieloosobowych gier. Counter-Strike, ponieważ został wydany w 1999 roku było bardzo popularne, aw 2010 roku sprzedano ponad dziewięć milionów egzemplarzy. [ 11 ] W e-sportu jest Counter-Strike, jedna z największych gier i grał na profesjonalnym poziomie aż 2013. Kilka sequele zostały dokonane w tym Counter-Strike: Condition Zero (2004) Counter-Strike: Source (2004) i Counter -Strike: Global Offensive (2012).

Gameplay

Gra jest tzw first-person shooter (FPS) w 3D , to znaczy, że gracz jest ekran odpowiadający game bohatera pole widzenia w trójwymiarowym świecie, że gracz jest głównie naciska, aby wyeliminować swoich przeciwników. Jest to gra multiplayer , co oznacza, że powinna ona być odtwarzane przez kilka osób na raz. Gra ma działanie i znajduje się w chwili obecnej. Counter-Strike jest oparta na dwóch drużyn walczących ze sobą w symulacji ataku terrorystycznego . Maksymalnie 32 osób uczestniczyć jednocześnie. Gracz może wybierać pomiędzy dwoma różnymi zespołami, składają się one z terrorystów ( T , po angielskim „terrorystów”) i grup zadaniowych ( CT , po angielsku „terrorystów Counter”). Można również zdecydować się na widza (a. Spectator ), a następnie innych graczy, ale nie sama aktywnie. Counter-Strike rozgrywka jest skonstruowany tak, że jest podzielony na rundy, rund (a. Rundy). Runda zaczyna się od zawodników umieszczonych w zespołach na boisku, a potem może się poruszać i interakcji z otoczeniem oraz z licznikiem i innymi graczami. Runda jest zakończona przez zwycięstw zespołu. Aby wygrać rundę wymaga zespołu do realizacji ich zadań, lub wyeliminowanie drużyny przeciwnej. Po zakończeniu rundy, gracz zaczyna nowy. Zadania różnią się w zależności od rodzaju ścieżki odtwarzanej. Różne rodzaje kursów dostępnych do gry są liczne, ale istnieją tylko trzy oficjalne, bomba rozbroić , zakładnikiem ratowniczy i zabójstwa . W celu wyeliminowania drużyna przeciwna użył broni różnego rodzaju, głównie pistolety . Na początku gry, w pierwszej rundzie, wszyscy gracze zaczynają z własnym nożem i pistoletem. Otrzymują także niewielką ilość pieniędzy, aby wydać na innych rodzajach broni palnej i sprzętu. Aby być w stanie kupić więcej potężnych broni niż karabiny wymaganych więcej pieniędzy, które otrzymuje się przez zabijanie wrogów, wykonywanie zadań lub zwycięskich rund. Ponieważ gra ma działanie ma zatem ostateczne zakończenie, zamiast ustalonej koniec lub rozwiązaniu odtwarzacza lub samych graczy.

Gameplay

W Counter-Strike, istnieją różne tryby gry. Każda gra środkiem jest reprezentowany przez typ oczywiście gdzie specyficzny scenariusz rozwija. Scenariusze są proste i kontrolować, w jaki sposób prawo może wygrać. Aby oddzielić typy gry w użyciu prefiksu do sądów, tak de_ śledzić de_dust2 . Istnieją gry opracowane przez twórców gier (urzędowy), ale również rozgrywka przez użytkownika lub społeczności . Poniżej znajdują się różne tryby gry.

Dziennika
Counter-Strike jest rozgrywany na LAN party . Na ekranie odtwarzacza, można zobaczyć de_aztec ścieżki. LAN uczestnik najbliżej obrazu jest bronią CV-47 i bomba. Na ekranie można również zobaczyć gracz w grupie zadaniowej, gracz używa tarczy.

Bomba rozbroić (pl. Bombdesarmering) skrócone de_ który jest skrótem rozbroić. Terroryści będzie dostać się do określonego miejsca, a bombzon, Prime bombie. Jest to szybka reakcja, aby zapobiec misja bomba eksplodowała. Na tych kursach są zwykle dwie strony bomb. Skończy się czas wygrywa grupę zadaniową. Istnieje 15 Dziennik pasy rozbroić bombę do Counter-Strike.

Zakładnikiem ratunkowy (pl. Ratownictwa zakładnika) skrócone cs_ który jest skrótem CounterStrike (pl. Kontratakiem temu przeciwdziałać). Terroryści wzięli zakładników i szybkiego reagowania na ich misji ratunkowej. Grupa zadaniowa również wyeliminować wszystkich terrorystów, aby wygrać. Terroryści mogą wygrać poprzez eliminację wszystkich zadaniowej lub skończy się czas. Aby grupa zadaniowa będzie mógł uwolnić zakładników, muszą dostać zakładnika do naśladowania, a następnie doprowadzić je do specjalnego miejsca, i Ratownictwa (a. Rescue Zone), która zazwyczaj znajduje się w bazie Reaction Force. Runda kończy się gdy wszyscy pozostali przy życiu zakładników w zakresie bezpieczeństwa, gdy jeden zespół został wyeliminowany, lub gdy czas upłynął. Istnieje 10 oficjalne kursy Hostage Rescue do Counter-Strike.

Zabójstwo (pl. Zamach) skrócone as_ który jest skrótem od zamachu. Zawodnik z grupy zadaniowej są losowo przypisane do być celem (VIP). VIP: nie można kupić żadnej broni lub sprzętu, począwszy od pistoletu i 200 punktów obronnych. praca Reaction Force jest eskorta VIP do specjalnego miejsca, zasięg lotu (a. Ucieczka Zone), która zazwyczaj znajduje się po drugiej stronie toru. Terroryści spróbuje wyeliminować cel, zanim dotrze uciec miejsce. Runda kończy się gdy wszyscy terroryści zginęli w VIP zmarło lub gdy VIP został odstawiony do opuszczenia obszaru. Jest tylko jeden oficjalny metro Zabójstwo Counter-Strike.

Inne tryby gry

Istnieje wiele nieoficjalnych ścieżki z ich własny sposób grania. Oprogramowanie Zawór Hammer Editor (dawniej Craft Świat ) pozwoliło użytkownikom na tworzenie własnych poziomów i trybów odtwarzania. Doprowadziło to do wielu nowych sposobów do zabawy zostały utworzone. Niektóre stały się bardziej popularne niż inne, i jeden z najbardziej znanych nieoficjalnych tryby gry są Fight Yard / Fun Yard , skrócona fy_ , która tylko udaje się zabić drużyny przeciwnej. Innym znanym sposobem grania jest aim_ najczęściej jest strzelać do przeciwników z jednym lub więcej wybranym broni. [ 12 ]

Ucieczka (ang. Flight) skróconą es_ który jest skrótem od ucieczki. Ten sposób gry był na pierwszym urzędnikiem, ale został usunięty z gry w sierpniu 2000 roku (beta 7.0). Ucieczka ścieżki wiąże terroryści uciec do specjalnego miejsca, podczas gdy siła zadaniem byłoby ich uniknąć. Było to nieco inna wersja zabójstwa, a także został zastąpiony przez to samo.

Broń i wyposażenie

[ Zobacz ]broni i wyposażenie [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]

W Counter-Strike, gracze mogą zakupić rozmaitych broni i sprzętu z nią, w grze, zakupiony pieniędzy. Broni, które można kupić są pistolety , strzelby , pistolety maszynowe , karabiny szturmowe , karabiny snajperskie , karabin maszynowy i inne urządzenia, takie jak granaty i rozbroić narzędzia (pełna lista po prawej). Co oddziela broni jedli głównie bezpieczeństwo kropki, szybkostrzelność nagród i uszkodzenia. Dla niektórych broni tam tłumików i teleskopowym wzroku . Cena broni może się znacznie różnić, najtańszy pistolet kosztuje $ 400, natomiast najdroższe koszty $ 5750; gracz może mieć maksymalnie $ 16 000. zakup broni i innego sprzętu może być normalnie wykonana tylko przez zespół w pozycji wyjściowej, ikry i zwykle tylko na początku rundy. Ustawienie gra o nazwie freezetime jest ustalony okres na początku rundy, po czym gracze nie mogą przenieść swoją postać i sposób spędzić czas na zakup broni. W meczu pierwszej rundy dzielonym nożem i pistoletem do graczy; terroryści zaczynają się pistolet 9x19mm sidearm natomiast zespoły reagowania zaczyna z pistoletu KM 0,45 Taktycznej .

Trzy najczęściej pistolety ( Broń boczna 9x19mm , KM 0,45 taktyczne i NighthawksDesign .50c ) [ 18 ] mają różne charakterystyki. 9×19 mm Broń boczna ma 20 strzałów w każdej tacy, który jest najbardziej z całej trójki, ale boli natomiast nie tyle strzał, to jest kompensowane przez pistolet może wystrzelić pociski na rundy (a. Burst ) dla trzech strzałów. KM 0,45 Tactical ma 12 strzałów w każdej tacy i robić żadnych więcej obrażeń na strzał niż 9x19mm sidearm zrobić, a także mogą mieć tłumiki. Nighthawk .50c tylko siedem strzałów na magazyn, ale sprawia, że znacznie większe obrażenia na strzał niż inne karabiny, to jest kompensowane przez wyższą odrzutu. Ta broń jest jedynym, który może strzelać przez ściany. [ 13 ]

CV-47
Maveric M4A1 Carbine.

Najczęstszymi karabiny szturmowe używane w grze jest CV-47 (tylko terroryści mogą kupić tę broń) i Maveric M4A1 Carbine (tylko zespoły reagowania może kupić tę broń).

Magnum Sniper Rifle

Jednym z najczęściej używanych karabinów snajperskich w Counter-Strike jest Magnum Sniper Rifle , zwany także AW , AWP (a. Arctic Warfare Police) oraz AWM (a. Arctic Warfare Magnum). Ta broń zabić przeciwnika z tylko jeden strzał, gdy piłka nie trafia w bramkę w nogę lub przechodzące przez ściany lub innego gracza. [ 13 ] Jest dwuznaczność o których bronią twórcy gry faktycznie odnosząc się do tego, kiedy zrobili Magnum Sniper Rifle . projektanci gier nazywają broń zarówno AWM ( Arctic Warfare Magnum ) i AWP ( Arctic Warfare Police ), jednak wykorzystuje broń w grze nie jest jedną z tych broni kalibru. Zamiast używać snajperki w kalibrze .338 Lapua używany w awsm ( Arctic Warfare Super Magnum ). [ 19 ]

Ośrodki trzech granatów, które są w grze ma inną charakterystykę. granaty czy uszkodzenie jednego lub więcej graczy, obrażenia przyznawane mogą się różnić od jednego do 96. szok żaluzji granatów, przez pewien okres, osobę lub graczy, którzy widzą na swoim ekranie. Są one wykorzystywane do swoich przeciwników do łatwiejszego celu. granaty dymne są wykorzystywane do tworzenia zasłony dymnej, tak aby przeciwnik nie może zobaczyć, jak się poruszać. [ 14 ]

system punktacji i statystyki

Counter-Strike został zintegrowany statystyk , państwo (a. Statystyka). Statystyki są wyświetlane w formie tabeli, gdzie tacy gracze mogą zobaczyć, ile punktów (a. Score), znany jako fragów , poszczególnych graczy. Tabela pokazuje, które gracze jako terrorystów i grup zadaniowych, ile punktów każdy gracz, ile razy każdy gracz został zabity, jak wysokie opóźnienie , gracze mają do serwera , który gracz ma bombę (nie widoczny dla Sił Odpowiedzi żywy), która gracze VIP (nie widoczne dla żywych terrorystów), a które gracze są widzów. Aby zdobyć punkty w grze Counter-Stike wymaga, aby gracz zabija przeciwnika lub wykonać zadanie. Gdy uda Ci się zabić przeciwnika, aby zdobyć punkt, gdy uda Ci się sile bomby i eksplodował, można uzyskać trzy punkty, a jeśli uda się rozbroić bombę, można uzyskać trzy punkty. Kiedy jeden zabija sam lub kolega dostać minus. Wszystkie zgony (a. Śmierci), z wyjątkiem, gdy umrzesz od eksploduje bomba, co prowadzi do „punktu śmierci”. Opóźnienie gracza, popularnie znany jako ping , różni się znacznie między Counter-Strike odtwarzacza internetowego i jest ważny dla różnych broni, jak reagować. Jeśli masz wysoki ping można posiekać (Wąż leżał ), co sprawia, że gra bardzo trudne do manewrowania.

Interfejs użytkownika

Ekran wyświetla nie tylko fikcyjny świat 3D. Istnieją także inne cenne informacje dla gracza, w tym radar, który pokazuje pozycje kolega bardziej istotne dla misji, menu broni, symboli na zakup broni i sprzętu, a na metę, informacje o punktach hit i punktów obronnych oraz czas rundzie (a. Czas okrągły ) i ile pieniędzy gracz ma dostępne.

Interfejs gry jest dostępny w języku angielskim , francuskim , włoskim , niemieckim , hiszpańskim , koreańskim , a obie uproszczony i tradycyjny chiński . [ 8 ]

Komunikacja

Ponieważ Counter-Strike to gra zespołowa , ważne jest, aby być w stanie komunikować się ze sobą. W grze istnieją różne sposoby komunikowania się. Jednym ze sposobów jest pisanie. Istnieją dwie operacje zapisu, w której gracz jest pisanie do wszystkich graczy na serwerze (a. Powiedzmy) i inną, w której gracz pisać tylko do ich członków zespołu (a. Zespół powiedzieć). Gra posiada wbudowaną funkcję radia z 21 nagranych wyrażeń dla szybkiej komunikacji w każdej drużynie. W Counter-Strike jest również wbudowany w komunikacji głosowej (a. Komunikacja głosowa), które daje graczowi możliwość do tego, przez mikrofon, rozmawiać z innymi graczami.

Układ pieniądze

W Counter-Strike to pieniądze niezależnie od wyniku gracza. Środki te są wykorzystywane na zakup broni i innego sprzętu. Gracz otrzymuje pieniądze, gdy przeciwnik ginie, a także zadań wykonywanych podczas rundy, tak aby umieścić bombę , uratować zakładników i wyeliminować przeciwników. Dla różnych zadań nagrodzony gracz z różnych dużych sum. Na początku nowej rundy otrzymuje kapitał dla graczy. Nasiona te będą się różnić w zależności od tego, jak skuteczne wcześniejsze rundy zostały.

Serwery

Obowiązkowa komponent dla Counter-Strike jest serwer , na którym gra jest symulowane . Gracze połączyć w grze, do serwera za pośrednictwem sieci . Istnieją dwa typy serwerów dedykowanych i baru .

wtyczka

Wtyczki (a. Wtyczki ) może być używany na serwerach, aby zmienić grę na różne sposoby. Większe z nich zwykle liczone jako modyfikacje lub modów . Wtyczka może obejmować bardziej szczegółową listę punktów, podczas gdy modów dokonywać wielkich zmian, które często zmienia grze rozgrywkę . Wtyczki są napisane w języku skryptowym pionkiem , który jest open source . Trzeba także mieć komponent serwera, który można uruchomić wtyczki. Jednym z bardziej popularnych jest AMX Mod X [ 20 ] .

Rozwój

[ Zobacz ]Wykonania [ 21 ] [ 22 ]
[ Zobacz ]Zespół roboczy – “CS Team”

Od początku, Counter-Strike, tylko niewielka modyfikacja gry komputerowej Half-Life , ale przyszedł po roku o aktualizacjach się jednym z najbardziej popularnych gier FPS. Counter-Strike był aż do wydania Counter-Strike: Global Offensive jest najbardziej odtwarzane.

W związku z Valve Corporation wydała grę komputerową Half-Life, niech publiczność wziąć udział również jego wewnętrznym rozwoju. To doprowadziło do kilku programistów hobby zaczął tworzyć własne gry na podstawie GoldSrc , Half-Life silniku gry . Dwie z tych osób były Minh „Gooseman” Le i Jess Cliffe . Wspólnie zaczęli w 1999 roku w celu rozwijania Counter-Strike. Po kilku miesiącach zaczął się plotka o zmianach rozłożone w Internecie . W roku 2000, Counter-Strike bardziej popularny niż własnych gier Valve multiplayer i Le i Cliffe otrzymał propozycję pracy w Valve, gdzie mogli nadal rozwijać grę. W 2004 wygenerowane Counter-Strike więcej ruchu internetowego niż wszystkie Włoszech . [ 27 ]

Odbiór

[ Pokaż ]Otrzymanie

Rasa i kultura

Z biegiem czasu, różne konkursy i subkultury tworzą wokół Counter-Strike.

E-sport

Natus Vincere, najbardziej skuteczny zespół Counter-Strike 2010, zdobył ponad 221.550 dolarów w puli nagród w 2010 roku [ 30 ] Komisja otrzymała czek nagród i trofeum po wygranej Extreme Masters Finals Intel globalne IV . Gracze na obrazie to (od lewej) Арсений “Esenin” Триноженко, Иван “Edward” Сухарев, Даниил “Zeus” Тесленко, Егор “markeloff” Маркеловoch i Сергей “Starix” Ищук; w tle jest kierownik zespołu Александр „Zero Gravity” Кохановский.

Counter-Strike był długo jeden z najbardziej dominujących gier e-sportowych . Już w 2000 roku rozpoczął CPL organizować turnieje z nagrodami pieniężnymi. Gra ma żadnych oficjalnych zawodach, takich jak Puchar Świata lub Mistrzostw Europy . Jednak pewne wydarzenia wyższy status niż inne. Przykład Counter-Strike granym z wysokim statusie jest Intel Extreme Masters , ESWC i WCG .

Klany

Profesjonalny klan fnatic miały takie same graczy od stycznia 2007 r [ 31 ] oraz w styczniu 2009 roku [ 32 ] . Gracze w obrazie to (od lewej) Harley “dsn” Örvall Patrik “cArn” Sättermon Patrik “f0rest” Lindberg, Oscar “Archi” Torgersen Oskar “ins” Holm.

Klan jest w Counter-Strike-kultury termin używany dla zespołu. Może ona składać się z dowolnej liczby członków. Najbardziej popularne wśród profesjonalnych klanów, jednak liczba członków około pięć do sześciu, ponieważ tylko grać w pięć meczów przeciwko pięciu. Strategie i style gry może być, między klanami, różnią się znacznie i stale się rozwija. Preparat strategia klany zależy nie tylko od różnych rodów; różne części świata projektowanie własnych stylów gry. Istnieją różnice między strategiczne, na przykład, North American, klany europejskich i azjatyckich. [ 33 ] Zjawisko to występuje, ponieważ zespół zostaje odizolowane gdy uniknąć grając z drużynami z innych kontynentów, ponieważ kiedy długi czas reakcji. W klanie są często różne role wśród graczy, jeden z nich jest tzw CL , lider Klan (lider pl. Clan), która jest jak kapitan drużyny piłki nożnej. Klan często mają IGL (a. W grze lider), który kontroluje taktykę zespołu (taccs, a. Tactics), prowadnice i pomaga członkom zespołu przez rund gry. Wiele dużych klany mieć kierownika, który pomaga zorganizować mecze i treningi. Są one również główne konkursy i turnieje między innymi, aby zachęcić ich zespołu podczas meczów.

Konkurencja / Turnieje

Ten artykuł lub sekcja ta zawiera nieaktualne informacje i muszą zostać zaktualizowane . (2012-12)
Uzasadnienie: Bardzo stare i przeterminowane dane. Counter-Strike 1.6 to profesjonalne turnieje w dużej mierze zastąpione przez Counter-Strike: Globalny obraźliwe. ,
Proszę o pomoc Wikipedię aby rozwiązać problem lub omówić problem na stronie dyskusji .
Wypłata 2009 [ 34 ], [ 35 ]
klan całkowity
fnatic 128,412 €
ponownie 71 100 €
mTw.dk 68 328 €
SK Gaming 57 390 €
Zespół WE 50 641 €
mousesports 42 611 €
WeMade FOX 32 440 €
TyLoo.cn 29 655 €
coL 26 211 €
TyLoo.gm 24 475 €

Counter-Strike

Plac zabaw na ESWC 2006, kiedy Brazylijczyk klan mibr wygrał turniej Counter-Strike i dostał 000 52 USD w puli nagród. [ 36 ]

Counter-Strike miał system turnieju, oprócz lig krajowych, które składało się z czterech głównych mistrzostw roku: WCG [ 37 ] (VM), EuroCOP [ 38 ] (EM) umieszczoną przez ClanBase również zorganizować różnego rodzaju World Cup nazwie Puchar Narodów i ESWC [ 39 ] i CPL są dwa wydarzenia, które dzielą tytuł mistrza świata, chociaż CPL od jego powstania w 2000 roku do 2007 roku był uważany za największego z nich. Jednak stracił zaufanie do CPL po wyjdzie z oświadczeniem, że będą więcej inwestować w Counter-Strike 1.6, który później został zmieniony z powodu presji ze strony graczy i innych na całym świecie. CPL odbywającego się od 2008 roku nie jest dla CS. [ 40 ] Jak Sierra stał się sponsorem konkursu, to jest teraz tylko gry Sierra rozgrywanych w konkursie.

Był też inny event o nazwie World Series of Video Games [ 41 ] , który był zmuszony zamknąć swoją działalność w 2007 roku.

Kolejny turniej, że wiele z bardziej znanych klanów udział w NGL-One, [ 42 ] , która zaczyna się od internetowych eliminacjach odbywających się na całym świecie, a kończy się ostatnia runda grał na sieci lokalnej .

Szwecja w okresie 2000-2012 największy sukces narodu, z 46% wszystkich turniejów wygranych przez szwedzkiego zespołu. Zespoły, które NIP, SK, fnatic, MYM, Oko wykonane, że scena została zdominowana przez Szwecję. [ 43 ]

Counter-Strike: Global Offensive

Przez długi czas profesjonalna scena Counter-Strike eSport rozdrobnionym i podzielonym pomiędzy dwoma wersjami Counter-Strike: Source i Counter-Strike 1.6. Wersje miały różne turnieje i ligi, które były do ​​siebie równoległe i istniała silna rywalizacja między graczami, co do których była najlepsza wersja Counter-Strike. Ale kiedy Valve wydało Counter-Strike: Global Offensive było dużo graczy do nowej wersji z powodu spadku popularności Source i 1,6. A teraz nie ma już profesjonalny eSports scena dla obu 1,6 lub Source. Z powodu tego podziału ma drużyn w CS: GO różne pochodzenie, aw niektórych przypadkach, gracze z obu 1.6 i Source. Na przykład wspomnieć, że kiedy szwedzka organizacja Ninjas in Pyjamas (NIP) postanowił założyć swoją działalność do CS: GO składał się zespół dwóch graczy z CS: Source (Robin „Hustler” Johansson (nie jest już częścią organizacji) i Adam „Friberg “Friberg) oraz trzech graczy z 1,6 (Christopher” GeT_RiGhT “Alesund, Patrik” Las “Lindberg i Richard” Xizt „brzegu).

Counter-Strike: Global Offensive to dynamicznie rozwijająca eSports, a miał na ESL One: Katowice 2015 ponad 1 milion widzów.

Oszukiwanie

Wykorzystywanie oszukiwanie w grze Counter-Strike jest zabronione. Aby zapobiec oszukiwanie w grze, Zawór opracowała własne oprogramowanie, VAC , co jest dla graczy, wykorzystujące kody zostaną wyłączone (a. Banned). Gdy gracz jest zawieszony, nie może już grać na dowolnym serwerze, który korzysta z VAC. Oszukiwanie nie jest używany tylko przez amatorów, ale także profesjonalnych graczy. [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ] [ 51 ] [ 52 ] [ 53 ] [ 54 ]

Według sondażu przeprowadzonego przez Fragbite mieć więcej niż jeden na czterech szwedzki CS odtwarzacza kiedykolwiek oszukany albo myślał o zrobieniu go w oficjalnym meczu. [ 55 ]

Wymagania systemowe

Wymagania systemowe są określone dla minimalnych wymagań producenta lub wydawcy.

Okna

wersja 1.0
 • Intel Pentium 233 lub AMD K6-2 300
 • 32MB RAM
 • 400 MB miejsca na dysku twardym
 • 2x CD-ROM
 • SVGA high-color (16-bit) Karta graficzna
wersja 1.6
 • 500 MHz procesora (Intel, AMD)
 • 96 MB RAM
 • 500 MB miejsca na dysku twardym
 • 8x CD-ROM
 • 16 MB pamięci wideo ( PCI / AGP )
Wersja 1.6 przez pary [ 8 ]
 • Procesor 500 MHz
 • 96 MB RAM
 • 16 MB pamięci wideo
 • Windows XP
 • mysz komputerowa
 • klawiatura
 • Internet

Macintosh

Wersja 1.6 [ 8 ]
 • OS X Snow Leopard 10.6.3
 • 1 GB RAM
 • 4 PL powierzchni dysku
 • NVIDIA GeForce 8 grafiki, ATI X1600 grafiki lub Intel HD 3000 GPU
 • mysz komputerowa
 • klawiatura
 • Internet

Linux

Wersja 1.6 [ 8 ]
 • Linux Ubuntu 12:04
 • Podwójny procesor firmy Intel lub AMD 2,8 GHz
 • 1 GB RAM
 • NVIDIA GeForce 8600 grafiki / 9600GT, ATI / AMD Radeon HD2600 / 3600 Układ graficzny (sterownik NVIDIA 310, AMD 11.12)
 • OpenGL 2.1
 • 4 PL powierzchni dysku
 • OpenAL -kompatibelt karta dźwiękowa

Zobacz też

 • Counter-Strike: Condition Zero – sequel Counter-Strike.
 • Counter-Strike: Source – sequel Counter-Strike.
 • Counter-Strike: Global Offensive – Trzeci i ostatni mecz w serii.
 • Emil Christensen – jeden z najbardziej znanych na świecie odtwarzacz Counter-Strike, obecnie nieaktywna.
 • Won2 – dla oficjalnej sieci WON który pozwala grać w Counter-Strike z tradycyjnym oprogramowaniem Half-Life.