Call of Duty: World at War (znany również jako Call of Duty 5 czy CoD WAW ) jest first-person shooter – gra komputerowa stworzona przez Treyarch i wydana przez Activision w Ameryce Północnej, na 11 listopada , aw Europie 14 listopada 2008. [ 1 ] W grę można grać w co-op tryb w grze w kampanii dla jednego gracza .

Rozgrywka

Singleplayer

Stan singleplayer jest podzielony na dwie części, kampanii amerykańskiej i rosyjskiej. Zastępcy graczy między gra dla USA i rosyjskiej stronie. Strona amerykańska gry przedstawiających wojny na Pacyfiku i rosyjskim froncie wschodnim . Arsenał jest prawie taka sama jak w poprzednim Call of Duty. Thompson i M1 Garand jest głównym uzbrojeniem Stanów Zjednoczonych. Rosjanie mają głównie karabin mosin i PPSh-41 . Nowości obejmują miotaczy ognia i zaprawy, która może być zwolniony z M1 Garanden [ 2 ] . Można również grać co-op w ramach kampanii w grze [ 1 ] .

Multiplayer

Tryb multiplayer jest bardzo podobny do swojego poprzednika multiplayer Call of Duty 4 . Tryb wieloosobowej mogą zawierać dwa pistolety pierwszorzędowe broń ( Bron podstawowa ) i broń boczną ( boczne ramię ). Perket Overkill sprawia, że możliwe są dwa główne bronie kiedy tarło. Można też przeprowadzić cztery tzw profity (trzy na Nintendo Wii ), które dają zalety zawodnik w grze. Można, na przykład, kuglarstwo umożliwiając przeładować broń szybciej. Wiele z dodatkiem dostępny w World at War (nie wszystkie) są takie same jak w Call of Duty 4: Modern Warfare . Niektóre profity, jednak została zmieniona, ale ma taki sam skutek, jak jego poprzednik.

Główną innowacją w World at przedszkolaków multiplayerdel to zdolność do kierowania czołgiem. To ma również własny perk gdzie istnieją różne zalety.

Podobnie jak w Call of Duty 4 , można tworzyć własne klasy. Aby odblokować nowe bronie i profity trzeba iść w górę w rankingu. To pewnie przez wykonywanie misji na multiplayer i sprawiają problemy. Dla każdego poziomu odblokowuje nową broń, nowe perk lub wyzwania. Gracz osiągnie poziom 65, można wybrać, aby otworzyć tzw „ modę prestiż ” i zacząć od nowa. Działanie to może być w sumie dziesięć razy.

Istnieje osiem różnych trybów multiplayer: Team Deathmatch ( TDM ), Free-for-All ( dm ), Capture the Flag ( CTF ), Komenda ( HQ ), Search and Destroy ( S & D ), sabotaż, dominacja, i wojny.

Akcja

Amerykańska kampania

Kampania USA odbywa się w wojnie i Pacyfiku , gdzie wojownik na wyspach Makin , Peleliu i Okinawie . Gracz będzie, po raz pierwszy w Call of Duty gry, walczyć z Japońskiej Cesarskiej Armii . Większość walk odbywa się w dżungli, torby, przyczółków, japońskich okopów, bunkrów i małych miasteczek. W dżunglach kończy się przeważnie w zasadzki przez ukrytych japońskim.

W pierwszej misji jesteś na wyspie Butaritari , w grze o nazwie Makin Atoll . Grasz jako prywatne C. Miller w US Marine Corps , którzy są na misji zwiadowczej, gdy zostaje schwytany i prawie stracony przed kapral Roebuck oszczędza Miller. Jest z Roebuck, sierżant Tom Sullivan i prywatne Polonsky na różnych misjach w grze, w tym przejęcia Peleliu i lotniska na wyspie [ 1 ] .

W misji „ Czarne Koty ” grać jak bosman Locke’a , strzelca maszynę na Catalina latającej łodzi , gdzie zostało zlecone zaoszczędzić kilka żeglarzy, których statki zostały zniszczone przez Japończyków [ 3 ] .

Rosyjska kampania

W kampanii rosyjskiej, gracz wciela się w rolę Private Dimitri Petrenko jak walczy obok bezwzględnego sierżant Wiktor Reznov i tego samego żołnierza buta Czernow . Na początku kampanii rosyjskiej, historia pochodzi z filmu Wróg u bram , a następnie Dimitri Petrenko mdleje podczas bitwy pod Stalingradem . Kiedy budzi się, walczy o Stalingrad ruiny snajpera . Po człowieku walcząc na pola uprawne i lasy w niemieckiej miejscowości Seelow , gdzie bitwa Seelowhöjderna rozwija. Po usiąść w T-34 -stridsvagn, którego używa się przebić niemieckich pozycji w bitwie pod Kurskiem . Wreszcie Dimitri Petrenko udział ostateczną bitwę o Berlin , gdzie blisko walki przeciwko Wehrmachtu -trupper występują równie często. Potem pomaga Armii Czerwonej przejąć Reichstagsgebäude i unieść sowiecką flagę na szczycie budynku.

Aktor głos

 • Gary Oldman – sierż. Wiktor Reznov
 • Kiefer Sutherland – kpr. kozioł sarny
 • Aaron Stanford – Airman Polonsky
 • Craig Houston – Airman Czernow
 • Chris Fries – sierżant Tom Sullivan
 • Tom Kane – Takeo Masaki
 • Steve Blum – Tank Dempsey
 • Fred Tatasciore – Nikolai Bieliński
 • Dimitri Diatchenko – Komisarz
 • Andrew Kishino – Tucker
 • Nolan Północna – Edward Richtofen

Nazi Zombies

Po przeplatane grę na najłatwiejszym poziomie trudności, można uzyskać „ specjalny tryb ” o nazwie „ Nazi Zombies ”. Ścieżka dostać po przeplatane gra o nazwie Nacht der Untoten ( Night of the Undead ). Wtedy jesteś w budynku, i bronić się przed zabity przez zombie. Można grać single player , współ – op w Internecie lub co-op poprzez podzielonym ekranie . Po każdym zombie strzelasz, dostajesz punkty, które następnie można odblokować drzwi i kupić broń. Można mieć maksymalnie 50 000 punktów. Za każdym razem grasz nazistowskich zombie, to zaczyna gracz ma Colt M1911 (amerykański pistolet ręczny), a droga nigdy się nie kończy, i istnieje nieskończona liczba poziomów. Jeśli grasz w co-op i jeden z graczy umiera (dostaniesz go w zombie uderza gracza) może ożywić gracz umiera. Jeśli nie ożywić odtwarzacz zmarła w ciągu 20-30 sekund, umrze, a następnie trzeba grać siebie aż zombie są martwe na poziomie się znajdujesz. Kiedy zdałeś poziom, to zabije gracza z powrotem tyle pieniędzy, ile on ma, a tylko pistolet, które zaczynają się, co oznacza, że martwy gracz nie może trzymać broń miał przed śmiercią. Można także pobrać kursy inni użytkownicy wykonane i grać. Jeśli chcesz mieć dwa nowe kursy zombie Verrückt i Shi No Numa musi mieć Xbox Live i Xbox 360 na żywo Punkty jak płatności, a następnie pobrać utwory z Xbox Games Store (jeśli grasz na Xbox 360). Wii wersja gry jest jedynym, który nie posiada nazistowskich zombie.

Nacht der Untoten

Istnieją dwa różne bronie w każdym pomieszczeniu w domu. Istnieją trzy drzwi mogą być otwarte do całego domu będą otwarte w pomieszczeniu. Każde drzwi będzie kosztować 1000 punktów, aby otworzyć. Drzwi z napisem „ Pomoc ” jest „ Tajemnica Box ” tyle broni, nie można kupić dom. Wśród broni można się tam dostać, na przykład, MG42 (niemiecki ciężki karabin maszynowy), Browning M1919 (US ckm) i Kar98K wzroku (niemiecki karabin snajperski). Można też dostać broń o nazwie „ Ray Gun ” to broń, która wygląda bardzo futurystyczny-out, a także jest najlepszy ze wszystkich broni.

Verrückt

W dniu 19 marca 2009 roku, wydany Treyarch Call of Duty Map Pack 1 . Map Pack 1 , nie jest nowy sąd zombie. Utwór nazywa się „ Verrückt ”, co oznacza „ szalony ” w niemiecki . Gracze muszą następnie odblokować więcej miejsca, aby włączyć zasilanie, która ma włączyć pułapki elektrycznych i innych rzeczy. Zaczynasz jako daleko od miejsca, gdzie można włączyć zasilanie, jak to możliwe i musi otworzyć drzwi (kosztuje 1000 punktów) i jak się tam dostać. Kurs obejmuje również kilka nowych przedmiotów i pułapek, takich jak bariery elektrycznych, maszyn Perk i kopalniach. Kurs zawiera także kilka nowych przywilejów, takich jak prędkości Cola (co powoduje, że gracz przeładowuje broń dwa razy szybciej. Koszty 3000. Dostępny w USA balkonu), Juggernog (gracz może zająć więcej szkód. W niemieckiej stronie pokoju bagażnika i koszty w 2500) i Double Tap root Beer (gdzie pistolet gracza strzelać 33% szybciej i koszty w 2000 roku dostępne przy ścianie, gdzie można kupić MP40. Ponadto istnieje Quick Revive (co sprawia, że odtwarzacz „ ożywić ” drugi szybciej. kosztuje 1500. dostępny w pokoju startu USA). Losowe Box jest również na tym torze. jedna z najlepszych broni dostępnych w Random Box nazwie „ Ray Gun ”, który przechodzi również uzyskać ścieżki Nacht der Untoten . Ray Gun strzelać śmiertelnie ray i zabić wszystkich zombie na strzał w niektórych rundach.

Shi No Numa

W dniu 11 czerwca 2009 roku został zwolniony z Call of Duty Map Pack 2 z innym nowym torze zombie o nazwie ” Shi No Numa ” ( zmarłych bagno ). Nowością tego kursu jest to, że można zbadać cały przebieg, co oznacza, że można wyjść na zewnątrz (co nie można zrobić w dwóch poprzednich kursów). Można grać cztery razem online, a to jest sprzeczne z Japońskiej Cesarskiej Armii, które stały się zombie. Na tej drodze, nie jest nowy wróg zwany „ Hel ”. Wyglądają one jak płonące psów, są bardzo szybkie i zapewnić różnorodność zombie. Wola była 4-7 rundy i zapewnia „max amunicji” na koniec rundy. Tutaj można również uzyskać broń o nazwie „ Wunderwaffe DG-2 ”, który strzela porażenia prądem, prądem i zabija do 10 zombie w określonym promieniu. To te same przywileje jak wcześniej na verrückt.

Der Riese

W dniu 6 sierpnia 2009 roku, wydany Activision i Treyarch Call of Duty Map Pack 3 . Nowy utwór zombie o nazwie Der Riese , co znaczy „ gigant ” w języku niemieckim. Nowością tego kursu jest to, że można uaktualnić broni (w „ Pack-a-dziurkowania ” maszyna) i teleport. Kurs odbywa się w Waffen Fabryki ( Arms fabryczna ). Nawet tutaj jest Hel. Plus więcej rzeczy, które można kupić, na przykład: Bowie nóż z 3000 punktami. Będzie również psy i zombie w tym samym czasie.

Źródła

 1. ^ [ B c d e ] Ocampo Jason (19 sierpnia 2008 roku). “GC 2008: Call of Duty: World at War Kooperacja Hands-on” (w języku angielskim). IGN . Przeczytaj 29 września 2008 .
 2. ^ Ocampo, Jason (5 listopada 2008 roku). “Call of Duty: World at War Blowtorch & Corkscrew Hands-on” (w języku angielskim). IGN . Przeczytaj 6 listopada 2008 .
 3. ^ Ocampo Jason; Brudvig Erik (10 lipca 2008 roku). “Call of Duty: World at War – Konwój Rozdrabnianie i radziecki Sniping” (w języku angielskim). IGN . Przeczytaj 29 września 2008 .