Call of Duty: Black Ops to gra komputerowa z gatunku first-person shooter opracowanej przez Treyarch i wydana przez Activision na Microsoft Windows , PlayStation 3 , Xbox 360 , Wii i Nintendo DS . Gra została oficjalnie ogłoszone 30 kwietnia 2010 i wydany w dniu 9 listopada 2010 roku Call of Duty: Black Ops to siódma w Call of Duty serii i trzeci opracowany przez Treyarch.

Akcja

Gra rozpoczyna się w In Medias Res . Alex Mason ( Sam Worthington ), budzi się w dziwnym pokoju z gronem telewizorów w porę. Nagle rozlega się głos, który chce Mason powiedzieć o tym, co robił w czasie jego misji w ostatnich latach. Znaczna część gry odbywa się w retrospekcji.

Podczas misji próbują Mason, razem z innymi żołnierzami poszukujących dla trzech osób, które planują atak na USA z nową bronią o nazwie Nova 6 . Gra odbywa się w czasie zimnej wojny w 1960 roku , a gracz będzie musiał walczyć z Kuby , Rosji , z kosmodromu Bajkonur w Kazachska Socjalistyczna Republika Radziecka , Pentagon w Waszyngtonie , Kowloon w Hong Kongu , Wietnamie , Laosie i Zatoki Meksykańskiej .

Gameplay

Black Ops różni się od większości gier z serii, a następnie inne gry posiada trzy pojedynczy gracz kampanii około trzech krajów lub kinowego działań w Modern Warfare serii. Black Ops ma zamiast dwóch grywalnych krajów ( Rosja i USA ), lecz jedynie amerykańską kampanię single-player (i misji w której wcielasz się rosyjskim). Gracz przejmuje rolę kapitana Alex Mason z MACV-SOG , Jason Hudson z CIA i kapitana Wiktora Reznov z Armią Czerwoną . Gra wprowadza również nowe funkcje, takie jak czołganie się na ziemi, w zwolnionym tempie pocisku czasie w niektórych częściach gry i korzystanie z latarki na niektóre rodzaje broni w grze.

Multiplayer

Black Ops multiplayerdel przypomina poprzednich gier z serii, ale z wieloma nowymi funkcjami. Zamiast tego, aby odblokować broń, sprzęt i korzyści ( Perki ) przez wyrównanie, obecnie został wprowadzony tzw CODPoints . W celu zakupu co gracz chce w multiplayerze trzeba go kupić z CODPoints. Ta waluta jest zdobyta przez regularnie grać kilka meczów multiplayer oraz poziom i wypełnić umowę. Ale niektóre rzeczy będą dostępne tylko wtedy, gdy gracz osiągnie pewien stopień wojskowy.

Umowy jest nowy system, który pozwala graczom na zakup umowę z pewnym CODPoints numerycznych że cena, która jest gracz, aby zakończyć konkretny cel w grze wieloosobowej. Po sfinalizowaniu umowy, gracz dostanie dużej CODPoints akcji. Jednakże, istnieje limit czasu do zakończenia umowy, jeżeli termin upływa nie otrzyma żadnych CODPoints.

Inną nową cechą jest karta gracza . Opisuje postępy gracza przez multiplayer, który pozwala, aby zobaczyć istotne statystyki odtwarzacza i ile killstreaks że gracz wykonywane. Gracze mogą zobaczyć swoich przyjaciół lub ostatnio hit gracza własne karty gracza, a także interakcji z ich statystyk. Łączy ona również do najnowszych gier gracz udział, a stamtąd link do trybie kinowym . W trybie kinowym, gracz może nagrywać materiał z gry multiplayer, pokroić je w górę, a następnie przesłać je do swojego profilu i gier w sieci. Funkcja nagrywania pozwala graczom, aby zapisać swoje rozgrywki, zrzuty ekranu i do przodu lub do tyłu w klipie zabaw. Pozwala również do gry wieloosobowej z dowolnej perspektywy mapie gry.

Create-A-klasa 2.0 pozwoli graczom dostosować wygląd swojego bohatera multiplayer, w uzupełnieniu do ich wyposażenia. Gracze mogą zobaczyć, jak wygląda ich charakter przy wyborze klasy multiplayer, podobnie jak bohatera podstawowy wygląd zostanie określona przez ich świadczeń i ich frakcji. Gracz może również użyć farby twarz na jego charakter i wygrawerować plakietki na swoich ramionach.

Offline

Szkolenie bojowe to nowy tryb gry, w której gracz może walczyć z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer. Celem tego trybu gry ma pomóc graczom, którzy nie grali multiplayer przed lub pomaganie graczom na przetestowanie nowych taktyk. Gracze mogą dostosować poziom trudności przeciwników. Im wyższy poziom trudności, tym trudniejsze i przeciwnicy będą wtedy mieć zdolność do wykrywania innych graczy. Im niższy poziom trudności, tym łatwiej przeciwników, a oni reagują źle i muszle zwykle nie jest graczem, a także jest nieświadomy gracz zakrada się na nich. Celem powoli do swoich celów i przesunąć powoli. Na twardszych ustawień trudności z wykorzystaniem przeciwników sterowanych komputerowo wszystkie dostępne środki w celu wykrycia ich wrogów, a celami i trafia szybko do swoich celów.

Można też wypróbować nowe bronie i uzbrojenie w szkolenie bojowe , które zostały zakupione tylko w trybie multiplayer.

Zombie Mode

Podobnie jak w Call of Duty: World at War , istnieje tryb gry, gdzie można bronić się przed nieograniczone fale zombie. Nazwy utworów są zombie Kino der Toten (niemiecki, szwedzki „Zabili kino)” i Five (angielski, szwedzki „pięć”). Jest też „ minigry ” – nazywa Martwe Ops Arcade ( DOA ). Możesz uzyskać dostęp do tego przez łamanie luźny z krzesła w menu, przejdź do komputera i pisze DOA. Wii wersja posiada tylko Kino der Toten jako sąd spelarbar.

 • W dniu 1 lutego 2011 wydany map pack „ First Strike ” na Xbox 360, gdzie czterech nowych map multiplayer i nowy dwór Zombie nazwie Ascension włączone. Map Pack przyszedł około miesiąc później do innych formatów.
 • W maju 2011 roku ukazał się drugi zestaw map ( „ Escalation ”) o takiej samej strukturze jak pierwszy Strike – cztery mapy do trybu multiplayer i nowego sądu zombie. Oczywiście Zombie, o nazwie „ Call of the Dead ”, powinien tam być zespół metalowy soundtrack Avenged Sevenfold napisany specjalnie na potrzeby gry. Soundtrack, który został wydany jako singiel, opublikowane w dniu 3 maja 2011 o stronie zespołu.
 • W dniu 28 czerwca tego samego roku ukazał się trzeci paczki map „ Annihlation ” dla konsoli Xbox 360 z czterech nowych map multiplayer i nowy dwór Zombie nazywa Shangri-La .
 • 23 sierpnia tego samego roku ukazał się czwarty i ostatni Map Pack „ Rezurrection ” dla konsoli Xbox 360 z pięcioma nowymi utworami, z których wszyscy są kursy pięć zombie. Cztery utwory są cztery utwory z Call of Duty 5: World at War “Nacht Der Untoten” (niem do szwedzkiego “nieumarłych Night”), Verrückt (niemiecki do szwedzkiego “crazy”), Shi No Numa (Japoński Szwedzki „umarli Bagna «) i Der Riese (wymawiane «Der Ree-Zeh» szwedzki i niemiecki do «olbrzym») i wreszcie danie główne, «Księżyc» (w języku angielskim do szwedzkiego» Księżyc ”).

Odbiór

W ciągu pierwszych 24 godzin, czarny ops sprzedawane 5,6 miliona kopii, który był nowy świecie [ 1 ] , w odróżnieniu od Modern Warfare 2 , który sprzedawany 4,7 miliona. Gra otrzymała pozytywne recenzje w swoich opiniach.

 • GameSpot dał Ocena gry 9/10 i skomentował Call of Duty: Black Ops oferuje wciągającą kampanię oraz tryb multiplayer porywający .
 • Aftonbladet dał Ocena gry 4/5 i skomentował Kod da Vinci dla graczy . Niektórzy pisali, że gra ma problemy z multiplayera.
 • Gamereactor dał Ocena gry 9/10 [ 2 ] .

Według Kritiker.se średnia wartość szwedzkich opinii w grze 4.4 na 5 [ 3 ] .

Aktor głos

 • Sam Worthington – Kapitan Alex Mason
 • Ed Harris – agent specjalny Jason Hudson
 • Gary Oldman – kapitan Wiktor Reznov
 • James C. Burns – sierżant Frank Woods
 • Ice Cube – Chief Petty Officer Joseph Bowman
 • Gene Farber – Agent specjalny Grigori Tkacz
 • Eamon Hunt – Ogólne Nikita Dragovich
 • Andrew Divoff – Pułkownik Lev Krawczenko
 • Mark Bramhall – dr Friedrich Steiner
 • Emmanuelle Chriqui – Liczby
 • Gary Oldman – dr Daniel Clarke
 • Troy Baker – agent Terrence Brooks
 • Jim Meskimen i Chris Anglin – John F. Kennedy
 • Robert Picardo – Robert McNamara
 • Dave Mallow – Richard Nixon
 • Gustavo Rex i Marlon Correa – Fidel Castro
 • Boris Kievsky – Private Dimitri Petrenko

Referencje

 1. ^ Associated Press (11 listopada 2010). “CBC News – Technology & Science – Call of Duty łamie rekord sprzedaży” . Cbc.ca . 02 grudnia 2010 czytać .
 2. ^ “Game Reactor – Black ops” .
 3. ^ “Kritiker.se – 14 opinii o Call of Duty: Black Ops” .