Beatmania (ビートマニア) to gra muzyczna od 1997 roku, która została stworzona przez japońską firmę gier Konami .

Pierwszy Beatmania Gra została wydana w 1997 roku i później doprowadziły do boomu gra muzyka w 1998 roku gry były popularne nie tylko w salonach , ale także dla komputerów stacjonarnych i przenośnych konsol, takich jak Game Boy Color . Bemani seria wziął swoją nazwę od serii Beatmania po Beatmania 3rdMIX zwolniony i zachowała nazwę od. Beatmania Finał 2002 był ostatnią grą z serii. [ 1 ] .

Beatmania inspirowane kilka ofiar Spin, w tym Beatmania IIDX, które są bardziej zaawansowane w siedem przycisków (dwa więcej niż w oryginalnej serii) i wyższych poziomach trudności. W Beatmania IIDX mógł nawet zapisać swoje postępy w przeciwieństwie do Beatmania.

Beatmania nigdy nie doszedł do komputera , ale są nielicencjonowanych kopii, które pozwoli Ci grać z klawiatury lub kontrolera PlayStation.

Odtwarzanie Style

Gra jest to, że jesteś DJ i sterować odtwarzaniem muzyki za pomocą kontroli. Przyciski są rozmieszczone w harmonijkę. Aby poradzić sobie z piosenek na grze trzeba dokończyć piosenkę o pewien procent, a odsetek jest mierzona na poziomie dokładności masz notatki to wszystko po to, by zadowolić publiczność do odegrania piosenkę na potrzeby gry. Aby poradzić sobie z piosenką powinien mieć dokładność 80%. Wszystko poniżej 80% oznacza, że ​​nie byli w stanie piosenka. W przypadku pominięcia notatkę w piosence znika dźwięk notatki reprezentowany, a schudnąć. Nacisnąć notatkę jak przechodzi czerwoną linię na ekranie. W zależności od tego, jak dobrze i jak często trafisz notatki tak idzie procent w górę.

Istnieją różne rodzaje przeglądów, jak dobrze można trafić notatkę, są to:

  • Bad – Panna
  • Biedni – Hits pamiętać zbyt wcześnie lub zbyt późno
  • Dobry – Hits pamiętać dobre
  • Wielki – Odsłon notatka (lepiej niż dobrze)
  • Świetnie! (Błyski niebieski / zielony / żółty) – uwaga doskonałe rezultaty tylko z 1-3 milisekund marginesu błędu.

Kiedy zdałeś piosenkę, otrzymasz rekomendację utworu opartego jak wysokie trafienie gracz nie przyjął. AAA to najwyższa ocena i G najniższa.

Beatmania zainspirował najnowsze gry muzyczne z Japonii .