Battlefield 3 (znany również jako BF3 ) to gra komputerowa stworzona przez szwedzkiego gra studia DICE i wydana przez Electronic Arts . Jest to gra jedenasty w Battlefield serii i sequel do Battlefield 2 z 2005 r . Gra została ogłoszona w dniu 3 lutego 2011 roku , i został zwolniony do Microsoft Windows , PlayStation 3 i Xbox 360 27 październik 2011 [ 4 ] .

Gra składa się głównie z trybu dla jednego gracza , a tryb kooperacji dla dwóch graczy i tryb multiplayer dla 2-64 graczy na PC i 2-24 na konsoli. Gra toczy się w 2014 roku w wielu miejscach na całym świecie, głównie na Bliskim Wschodzie , Paryżu i Nowym Jorku . Gra oparta jest na nowej wersji potężnego silnika gra Frostbite , Frostbite 2.0 [ 2 ] . Posiada wsparcie dla DirectX 10 i 11, ale nie dla DirectX 9 lub Windows XP .

Gra jest największy projekt DICE kiedykolwiek, a Electronic Arts ogłosił 1,2 mld właśnie w marketingu gry [ 5 ] [ 6 ] . Gra otrzymała ciepłe przyjęcie od wielu krytyków gier [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] , a sprzedawanych 5 milionów egzemplarzy w pierwszym tygodniu na rynku, co czyni go najszybciej sprzedającym gry EA [ 10 ] . Gra otrzymała również wiele nagród, w tym dla „ Najlepszego Akcja gry ” i „ Best Online[ 11 ] .

Kolejna część gry, Battlefield 4 , ukazał się w październiku 2013 roku [ 12 ] .

Gameplay

Battlefield 3 pozwala graczom angażują się w walkach w monoterapii w single-player kampanii lub z innymi graczami na całym internecie w wieloosobowej -spelläge. Gra posiada także tryb kooperacji dla dwóch graczy. Gracz może wybrać, aby walczyć na piechotę z serii zestaw broni i sprzętu, lub do kierowania pojazdami zarówno ziemia, woda i powietrze oparte. Ponieważ gra jest oparta na silniku Frostbite , gracz może zniszczyć ich środowisko, takich jak budynki, drzewa, ściany itp Gra przywraca niektóre funkcje z dawnych Battlefield gier, które zostały usunięte w Battlefield: Bad Company w roku 2008. Są to funkcje, takie jak wykorzystanie samolotów myśliwskich , strzelać w pozycji leżącej ( podatne ), a wersja PC może obsługiwać do 64 graczy w grze wieloosobowej. [ 13 ] Jednak w konsoli wersje mogą obsługiwać do 24 graczy jednocześnie.

Bronie mechanika zostały zmienione, aby skorzystać z nowego silnika Frostbite. Istnieje kilka broni, które mogą być dołączone w dwójnóg , które mogą być używane, gdy w pozycji leżącej lub w pobliżu ogrodzenia, w celu zapewnienia lepszego wsparcia ogniowego. To wprowadziła tak zwaną „ Suppresive Ogień ” ( wsparcie ogniowe ), wykonywanie zdjęć z bronią można wymazać wizję gracza i zmniejsza zarówno dokładność i hälsoregenerationen [ 14 ] , nawet jeśli nie spełnia wroga. Służy jako odpowiedniego podejścia do zmniejszenia skuteczności zwalczania wroga. Stwierdzono również wprowadził tak zwane „ Quick Time Events ”, które pojawi się w stanie partnera, aw szczególności w trybie kampanii.

Battlefield 3 jest również skierowana Battlelog [ 15 ] , który jest nowy internetowy portal społecznościowy dla wersji PC Battlefield 3, stworzonej przez EA i kości. W Battlelog użytkownicy mogą zarządzać swoimi przyjaciół list odtwarzania, tworzenia grup i plutony [ 16 ] , używać czatu głosowego i śledzić postępy swoich przyjaciół ‘w multiplayer w czasie rzeczywistym i uczestniczyć w różnych forach. Oprócz swoich funkcji społecznych pracować Battlelog jako głównej i gra na serwerze przeglądarce , gdzie można wziąć udział w wieloosobowych rozgrywek. [ 17 ]

Multiplayer

Tryb współpracy

Tryb współpracy obsługuje dwóch graczy on-line (które jednak nie obsługuje podziału ekranu [ 18 ] ) i ma sześć misji. Misje krążą wokół małych operacji z Marines z grupy o nazwie Snake 6-6 . Gracze muszą współpracować zarówno do zakończenia misji, w których uczestniczą zarówno lądowych i powietrznych walk [ 19 ] . Otrzymasz punkty po zabiciu wrogów i wykonać zadań, które mogą być wykorzystywane, aby odblokować nowe bronie w trybie multiplayer.

Sytuacja konkurencja

[ Pokaż ]

Broni i wyposażenie [ 20 ]

[ Pokaż ]

Środki [ 21 ]

W trybie wyścigu, gracz może spełniać szereg innych graczy w grze wieloosobowej, która między innymi udział w różnych walkach desantowych szturmowych. Gra posiada ulepszony system znaków, gdzie gracze mogą dostosować multiplayer charakter. Tzw Befälhavarläget bitwy 2 nie został wprowadzony do 3 bitwy [ 22 ] . Gra posiada system klasy, podobny do tego z Bad Company 2, a także nowy tryb hardcore. Wersja PC jest tryb powtórka o nazwie „ Bitwa Recorder ”, gdzie gracze mogą sprawdzić swoje stare i ostatnio grał w gry i zobaczyć, jak to było dla gracza, jak i innych graczy w grze [ 23 ] . Istnieje również system komunikacyjny zwany „ Commo Rose ”, w której gracz może dać małe wiadomości förinstälda do innych graczy, chyba że masz słuchawki [ 24 ] [ 25 ] .

Gracze dzielą się na dwa zespoły: The US Marine Corps i rosyjskiej armii [ 26 ] . Jest to zestaw czterech klas żołnierzy [ 27 ] [ 28 ] , z których każdy ma swój własny sprzęt i broń:

 • Assault – strzelanina żołnierz niosący karabin szturmowy . Są też lekarze, jak noszą defibrylator i apteczki uzdrawiania rannych towarzyszy. Można je również nosić Grenade Launcher , ale potem trzeba rozbroić ich zestaw pomocy. [ 29 ]
 • Pomoc – Podpora żołnierz niosący lekki karabin maszynowy lub karabin i dając poparcie dla jego drużyny. W Pojemniki transportowe amunicji i materiałów wybuchowych takich jak kopalnie i C-4 „S. Mogą one również posiadać granatnik , który może strzelać pociskami z dużej odległości. [ 30 ]
 • Inżynier – W inżynier , którzy mogą korzystać z blowtorch do naprawy pojazdów. Niosą karabin lub karabin jako podstawowej broni. Mogą nosić miny lub anty-cystern lub anty-samoloty broń do walki z ziemi lub powietrza pojazdu. Mają zdolność do złagodzenia materiałów wybuchowych, a może sterować EOD -robot, że można naprawić pojazdy i rozbrojenie miny, [ 31 ]
 • Recon – snajper uzbrojony w karabin snajperski , który może zwalczać wrogów z dużych odległości. Noszą różne urządzenia rozpoznawcze: takie jak czujniki ruchu , laserbelysare i telefonu UAV , że mogą szukać wrogów. Niosą też radia, które działają jako spawnplatser do jego grupy . [ 32 ], [ 33 ]

Każda klasa żołnierz w trybie multiplayer można uaktualnić oddzielnie przy użyciu ich w walce i obiektywne oparte na misjach. Po uaktualnieniu jednego z tych lat akademickich do nowych broni i sprzętu. To również blokuje się różne stroje maskujące, które pozwalają graczom mieszają się z terenem, ponieważ bitwy [ 34 ] . Wszystkie zajęcia są żołnierz uzbrojony w pistolet i broni osobistej nożem na walce wręcz. Każdy może również nieść strzelby i pistolety maszynowe. Każda klasa może również odblokować specjalne umiejętności, które mogą wykorzystać, jak dodatkową amunicję, lepszej ochrony lub zwiększonej prędkości jazdy. Te specjalne zdolności mogą również mieć zastosowanie do całej grupy.

Gracz może również wyposażyć swoją broń i akcesoria, takie jak broń zakresów , celowniki laserowe , czerwoną kropką wzroku , holograficzne wzroku, tłumik , uchwyt przedni, dwójnóg i latarki, które można wykorzystać do ślepych przeciwników lub oświetlają ciemne obszary. Te akcesoria Broń może stopniowo być odblokowane po zabiciu określonej liczby wrogów z pewną broń.

Można również dostosować pojazd do podróżowania w multiplayerze. Można dostosować swoje pojazdy ze specjalnych broni i umiejętności, takich jak pociski ciepła poszukiwania , lepszego wzroku, pochodnie , rörelsedektektorer i dodatkową karabin maszynowy, z których każdy może zostać odblokowane w ten sam sposób, aby odblokować akcesoriów broni. Pojazdy można również naprawić się automatycznie, jeśli cierpi minimalne uszkodzenia (czyli ponad 50% zdrowia, lecz mniej niż 100). Jednakże, jeżeli pojazd został poważnie uszkodzony (czyli mniej niż 50%), pojazd będzie się palić i ostatecznie eksplodować jeśli nie naprawione przez inżyniera . Gdy pojazd płonie, będzie bezużyteczna.

Nieśmiertelnik układ z Bad Company 2 została poprawiona. Każdy gracz posiada unikalny znacznik tożsamości ( Dog Tag ), który wisi na szyi. Gracz może dostosować swój Nieśmiertelnik przez grawerowanie ich atrybuty w wieloosobowej [ 35 ] . Gracz może także ukraść Nieśmiertelnik innych zawodników. Podczas korzystania z noża do podjęcia dół przeciwnik z boku lub z tyłu zajmuje jego Nieśmiertelnik i dać mu śmiertelne ukłucie [ 36 ] .

Podobnie jak wszystkie inne gry Battlefield Battlefield 3 ma system rankingowy, w której gracze mogą odblokować różne stopnie wojskowe z pomocą punktów można uzyskać w trybie multiplayer. Istnieje w sumie 45 wojskowych szeregach, aby odblokować, a po gracz odblokowuje rangę 45 ( pułkownik ) wprowadziła tak zwaną „ pułkownika star service ”, z których każdy wymaga 230.000 punktów, aby odblokować. Istnieje w sumie 100 pułkownika Służby gwiazda aby odblokować.

System punktacji w grze niewiele się zmieniło od poprzednich gier z serii, a następnie można uzyskać więcej punktów, gdy śmierć lub kalectwo przeciwną odtwarzacza. Dla każdego zabitego gracza, aby uzyskać 100 punktów. Można również uzyskać określoną liczbę tzw Assist -poäng gdy uszkodzenia wroga, który następnie kolejny gracz z ich zespołu zabija. Masz kilka dodatkowych punktów odnoszących się do odstrzału wrogów, jak przy fotografowaniu w głowę czy uda się wyeliminować całą drużynę przeciwnika. Jeden dostaje różne „ Cel Points ” ( Målpoäng ) podczas egzekwowania różne cele w trybie multiplayer, aby uzbroić / rozbroić ładunek wybuchowy w Rusha lub uchwycić punkt kontrolny w Conquest . Można otrzymać punkty przy pomocy swoich kolegów graczy: kiedy im amunicji, leczy, napraw swoich pojazdów lub ożywić martwego członka drużyny. Można dostać dodatkowe punkty, jeśli oni pomagać ich grupy [ 37 ] . Pod koniec gry wieloosobowej gracz otrzymuje z medalami i wstążkami, gdy zostały przeprowadzone pewne działania kilka razy [ 38 ] .

Istnieje pięć różnych trybów multiplayer do konkurowania w [ 39 ] , z których dwa mogą być odtwarzane przez 64 graczy w wersji PC:

 • Gorączka : gdzie dwie drużyny z maksymalnie 64 graczy na PC i 24 na konsolach stara się atakować / bronić parę stacji M-COM. Jeden zespół będzie starał się zniszczyć dwie stacje M-COM przez gracza, aby umieścić ładunek wybuchowy na stacji, a drugi zespół będzie bronić stanowisk i zabić jak najwięcej wrogów, jak to możliwe. Gracze z obu zespołów może kontrolować pojazdy w ich dyspozycji w dużych krajobrazów.
 • Skład Gorączka : taka sama jak pośpiechu, ale z dwoma zespołami z czterech mężczyzn, nie ma pojazdów, atak gracze / bronić tylko stacji M-COM, co oznacza, że każda stacja M-COM piaskowane lub bronione jest niezbędna do zwycięstwa w zespole lub porażka.
 • Conquest : gdzie dwie drużyny z 64 lub 24 graczy musi zdobyć punktów rozsianych po całym torze. Jeżeli jeden zespół rejestruje większość punktów kontrolnych jest zespół wróg osłabiony i ostatecznie pokonany. Każdy zespół ma ograniczoną liczbę oddziałów do dyspozycji, i to rzadko, że zespół może zdobyć i obronić każdy punkt kontrolny na kursie.
 • Squad Deathmatch : gdzie 16 graczy podzielonych na 4 grupy, które są w konflikcie. Grupa, która zabiła największą liczbę żołnierzy wroga zniknie.
 • Deathmatch zespół : taka sama jak Squad Deathmatch, ale z dwoma zespołami z dwunastu mężczyzn i bez pojazdów.

Podczas każdego spotkania w różnych trybach multiplayer podzielić graczy na cztery grupy ( oddziały ) każdego zespołu czterech graczy oznaczony jako lider zespołu. W Battlefield 3 Praca zespołowa jest kluczowym czynnikiem dla zespołu, aby wygrać. Z pomocą swojego zespołu, gracze mogą zwiększyć swoje szanse na wygraną, będąc w stanie komunikować się i koordynować ich grupie albo ataku lub obrony [ 40 ] . Można tarło ( reaktywowana ) do jednego z jego członków zespołu, jeśli ktoś został zabity przez zawodnika drużyny przeciwnej.

Aby grać w trybie online, w wersjach konsolowych gry musi zakupić i aktywować przepustkę internetowego . [ 41 ]

Multiplayer tenisowe

Gra oferuje 9 różnych map multiplayer [ 42 ] [ 43 ] , z których każda może być odtwarzane we wszystkich trybach multiplayer. Są to wąskie pasy miasta i rozległe krajobrazy otwarte kursy, idealne dla kołowego walce. [ 44 ] Te kursy w wersjach konsolowych został zredukowany do „ zachować poziom działania wystarczająco wysoki ” i że „ sądy powinny być bardziej kompaktowy w konsoli[ 45 ] .

nazwa miejsce fakty
Caspian Border Granica między Turkmenistanem i Iranem , w pobliżu Morza Kaspijskiego Duża ścieżka krajobraz objęte wielu wzgórz, pól i małych obszarów leśnych.
Damavand Szczyt Demavend , Iran Wstęga zawierająca irańskiej bazy wojskowej z góry, a obiekt górniczy.
Wielki Bazar Wielki Bazar , Teheran , Iran Sąd miejski położony w centrum Teheranu, z otwartych przestrzeni i wąskich uliczek.
Chark Chark , Zatoka Perska Ufortyfikowanego öbana wybrzeży Iranu, które obejmują bunkrów i małych obszarów przemysłowych.
Noshahr Canals Noshahr , Iran Ścieżka ustawiona w irańskiego portu nad Morzem Kaspijskim, w obszarach przemysłowych.
Seine Crossing Paryż , Francja Sąd miejski w centrum Paryża, w wielu dzielnicach, które są oddzielone od rzeki Seine .
Tehran Highway Teheran, Iran Ścieżka ustawiony na przedmieściach Teheranu w nocy.
Operation Firestorm Azadeganfältet , Iran Kurs pustynny, który odbywa się w dużej rafinerii ropy naftowej w zachodniej części Iranu.
operacja Metro Paryż, Francja Sąd miejski w centrum Paryża, który znajduje się park, metro i częścią mieszkalną.

Kampania

Tryb kampanii składa się z 12 misji. Fabuła gry jest wykonany głównie w formie retrospekcji z poprzednich wydarzeń w grze, grana przez amerykańskiego sierżanta nazwie Blackburn . Siada w förhörssal w Nowym Jorku , gdzie był przesłuchiwany przez dwa CIA -agenter zadawać pytania Blackburn do swojej służby w Iranie . Gracz kontroluje Blackburn do większości zadań, ale także wciela się w rolę amerykańskiego kierowcę cysterny nazwie Jono Miller , kobieta pilot myśliwca o nazwie Colby Hawkins i rosyjskim agentem nazwie Dima Majakowski . [ 46 ], [ 47 ]

Akcja

Gra zaczyna się od In Medias Res jako sierżant Blackburn skacze na pociąg zostaje porwany przez terrorystów . Blackburn zabijać terrorystów, ale zostaje schwytany przez ich przywódców, wycelował pistolet w Blackburn.

W dniu 15 marca 2014 r podróżujących sierżant Henry „Black” Blackburn do miasta Sulaymaniyah w irackim Kurdystanie wraz ze swoją grupą pięciu żołnierzy. Są one polowania na zaginionego amerykańskiego patrolu, mówi się, że na rynku kontrolowanego przez wrogie milicji i organizacji terrorystycznej o nazwie PLR (w skrócie: Wyzwolenia Ludowego i Ruchu Oporu ). Jednak ich misja idzie wariuje gdy Blackburn stracić człowieka w kontekście walki między US Marines i miasto PLR żołnierzy występuje nagle katastrofalne trzęsienie ziemi, które mogą stać Blackburn oddzielony od swojej grupy. Ale w końcu znajdzie swoją grupę i uciekają z miasta w helikopterze.

Blackburn i jego zespół wysłał do Teheranu , której zadaniem jest przechwytywanie lidera PLR Farukh Bashira , który przejął władzę nad Iranem. Oni szturmują miasto i iść do banku, gdzie napotykają oni pudełko z trzech rosyjskich robione przenośnych bomb atomowych , dwa brakujące i kilka map Paryżu i Nowym Jorku . później są one otoczone przez wrogie siły, ale amerykański czołg konwój sierżant Jono Miller w czołówce przyjście im z pomocą. Miller i jego rydwany przechodzą Wielka Pustynia Słona -öknen i przybywa do Teheranu, gdzie pomaga zespołowi Blackburn i pomóc im uciec. Ale jego zbiornik jest pokonana przez siły PLR i on są przechwytywane do pomieszczenia, gdzie został stracony przed kamerą przez al-Baszira i Salomona , amerykańskiego informatora w Iranie .

Blackburn i jego grupa będzie wznowić polowanie na al-Bashira. Udaje im się zatrzymać ucieczkę i oddaje go, ale on jest śmiertelnie ranny i Blackburn musi natychmiast go wydostać z miasta. Uciekają z miasta przez helikopter, w którym al-Bashir mówi, że został zdradzony przez Salamon, jak był w zmowie z, i że będą one korzystać z dwóch brakujących bomby zdetonować je w Paryżu i Nowym Jorku. Po odsłonięciu śmierć al-Bashir swoich poważnych urazów. Aby zlokalizować Salamon przechodzi Blackburn i jego grupy, aby Giladdalen w północnym Iranie przechwycić sprzymierzeńcem Salamon nazwie Amir Kaffarov . Ale nagle, rosyjskich spadochroniarzy do obszaru, który jest również poszukuje Kaffarov, okażą się wrogo do amerykańskich sił. Amerykańskie i rosyjskie siły zdziesiątkowana i Blackburn, jego członek zespołu Dave Montes , a ich dowódca, kapitan Quinton Cole , są jedynymi, którzy przeżyli.

Wśród Rosjan są grupą inteligencji, która składa się z trzech agentów rosyjskich, dowodzonych przez Agenta Dima Majakowski . Ci ludzie burze Kaffarovs willa Arazdalen w Azerbejdżanie , gdzie Dima udaje się uchwycić Kaffarov i otrzymywać powiadomienia o gdzie broń jądrowa. Blackburn przybyć do willi i Dima przekonać Blackburn pozwolić mu uciec, ponieważ oboje mają wspólny cel, a następnie dwa muszą przestać Salomona od detonacji bomby atomowej w Paryżu i Nowym Jorku, które w przeciwnym razie mogłyby spowodować gwałtowną wojnę między USA i Rosją. Blackburn to zaakceptować, ale aby to zrobić, musi zabić kapitan Cole. Kiedy robi się Blackburn aresztowany i przesłuchiwany przez CIA jako zdrajcę.

Podczas przesłuchania, wyjaśnia Blackburn wszystkie jego wydarzenia w Iranie, a jednocześnie, dowiaduje się, że Dima i jego grupa udała się do Paryża, podczas przesłuchania, aby zapobiec eksplozji nuklearnej w miasto będzie. Ale nie uda i Dima wystąpią poważne rany od wybuchu bomby, która bierze życie ponad 80.000 osób. Blackburn próbują przekonać CIA, że atak terrorystyczny miał się odbyć w Nowym Jorku, ale agenci CIA nie wierz mu, bo Solomon jest informatorem CIA i że nie ma konkretnych dowodów na jego udział w ataku terrorystycznego. Wierzą natomiast, że Rosja jest odpowiedzialna za atak i że Dima nie wykorzystał Blackburn.

Z żadnego innego wyboru atakowanie członka drużyny Blackburn Montes dwóch agentów CIA i uwolnić. Uciekają na ulicę i przyjazd w ostatniej chwili, gdy pociąg przejeżdża przez nich, które transportowane ostatnią bombę atomową. Blackburn skoki za modą i konfrontuje Salamon. On blastów z pociągu, a Salamon ucieka bombę z samochodu na Times Square . Blackburn i Montes podąża za nim i zatrzymuje swój samochód, ale Montes zostaje zastrzelony przez Salomon. Blackburn konfrontuje Salamon znowu i powala go na śmierć. On łapie ostatniej bomby atomowej, a tym samym uniknąć ataku terrorystycznego w Nowym Jorku.

W ostatnim filmeskvensen gry, aby uzyskać oczu Dima, które zostały narażone na chorobę popromienną w wyniku eksplozji w Paryżu. Dima pisze list pożegnalny i uważa się, że mają potem się zastrzelił. Pukanie słychać drzwi z czarnego ekranu, zanim usłyszał strzał, pozostawiając tajemnicę czy on naprawdę się zastrzelił, a który stał przy drzwiach.

Postacie

nazwa biografia grany przez
Henry Blackburn Henry „Black” Blackburn jest główną postacią w grze. On jest sierżantem w US Marine Corps w 2014 roku został wysłany do Iranu w wojnie przeciw PLR, która przejęła kontrolę nad krajem. Jest członkiem zespołu Misfit 1-3 , który został wysłany do Iranu i Iraku, aby uchwycić kluczowych pracowników PLR za. Gideon Emery
Dimitri Majakowski Dmitrij „Dima” Majakowski jest rosyjskim agentem, który jest również jednym z głównych bohaterów w grze. Jest członkiem rosyjskiego wywiadu GRU , który został poinstruowany, aby zatrzymać atak terrorystyczny PLR w Paryżu. Wcześniej był członkiem Spetsnaz i VYMPEL . André Sogliuzzo
Jonathan Miller Sierżant Jonathana „Jono” Miller to amerykański kierowca zbiornik i grywalną osoba. Bierze udział w amerykańskich operacji wojskowych w Wielka Pustynia Słona, która jest następnie wysyłane do miasta Teheran, aby pomóc Blackburn i jego grupa.  ?
Jennifer Hawkins Porucznik Jennifer Hawkins Colby jest kobietą pilotem myśliwca i grywalną osoba. Bierze udział w ataku lotniczego na lotnisku miasta Teheranu.  ?
Agent Gordon Gordon jest CIA -agent przesłuchiwać Blackburn podczas przerywników filmowych w grze. On jest „ dobry glina ”, aby pokazać sympatię do Blackburn, gdy mówi o swoich wydarzeniach w Iranie. Glenn Morshower
Środek Whistler Whistler jest agentem CIA razem ze środkiem Gordon przesłuchanie Blackburn, Nowy Jork. Jest on uważany za „ złego policjanta ”. Thor Boston Framingham
Salomon Solomon jest głównym antagonistą w grze. Jest liderem w PLR i planuje przeprowadzić atak terrorystyczny na Nowy Jork i Paryż z pomocą dwóch rosyjskich bomb atomowych. Mark Ivanir
Faruk Bashir Faruk al-Bashir jest liderem PLR, który ma władzę nad Iranem. On jest kluczowym członkiem armii USA planuje złapać. Ray Hara Tian
Amir Kaffarov Amir Kaffarov to rosyjski handlarz bronią, który współpracuje z PLR. On ukradł i sprzedał trzy bomby atomowe od rządu rosyjskiego do tworzenia wojny między USA i Rosją. Endre Hules
David Montes David „Dave” Montes amerykański sierżant, który jest członkiem grupy Team Misfit 1-3. Wraz z Blackburn, jedzie do Iranu, aby walczyć z PLR. Ronan Summers
Steve Campo Steve Campo jest członkiem sierżant i zespół ciągu Misfit 1-3. On walczy z Blackburn w Iranie. Eric Loren
Christian Matkovic Christian Matkovic jest żołnierzem i członek grupy Misfit 1-3. William Meredith
Jack Chaffin Jack Chaffin jest żołnierzem i członek grupy Misfit 1-3. Anthony Richard Denman
Vladimir Kamarivsky Vladimir Kamarivsky jest rosyjskim agentem, który prowadzi operację w Paryżu i Azerbejdżanu wraz z Dima i Kiril. Ilia Volok
Kiril Kiril jest rosyjskim agentem, który wraz z Dima i Władimir próbuje schwytany Kaffarov w Azerbejdżanie, i powstrzymać atak terrorystyczny w Paryżu. Andrew Byron
Quinton Cole Quinton Cole, amerykański kapitan, który jest dowódcą Blackburn. David Harewood
Joseph Brady Joseph Brady amerykański kapitan i dowódca wojsk amerykańskich w Teheranie. David Menkin

Rozwój

Battlefield 3 został opracowany w ciągu trzech lat [ 48 ] , a deweloperzy w kości skupili się głównie na wersji PC. Grę można uruchomić w dowolnym klatek w wersji PC (pod warunkiem, że sprzęt może obsłużyć) oraz w dowolnej rozdzielczości. W odróżnieniu od wersji PC pracującym zamiast wersjach konsolowych w 30 fps w rozdzielczości 720p . [ 49 ], [ 50 ]

DICE wprowadziła silnik gry Frostbite 2.0 do gry, z których wiele jest zupełnie nowy silnik jest oparty na Frostbite 1.0 lub Frostbite 1.5 . Specjalna grupa w ciągu DICE pracuje nad rozwojem silnika. Silnik został zbudowany, aby zapewnić bardziej realistyczną grafikę, lepszą jakość dźwięku i większe szkody dla środowiska niż jego poprzednik w Bad Company 2. Silnik w pełni wykorzystuje DirectX 11 API procesorów i 64-bitowych, ale nie posiada wsparcie dla DirectX 9 (czyli gra nie mogą być odtwarzane w systemie Windows XP ) [ 51 ] . Silnik wprowadza także tzw Destruction 3.0 . W porównaniu z Destruction 2.0 z Bad Company 2 , dając bardziej realistyczny Destruction 3.0 zniszczenie. [ 52 ] Efekty świetlne w grze używa ” Realtime radiosity ” (dynamiczny źródła światła z HDR ) napędzany przez MW -engine oświecić wcześniej używany w PS3 -game God of War 3 [ 53 ] .

DICE również koncentruje się na dźwięk w grze. Twórcy nagrany realistyczne efekty dźwiękowe obu pojazdów i broni z ćwiczeń wojskowych, a jego celem jest stworzenie „ czystszy i wyraźniejszy dźwięk[ 54 ] . Gra wykorzystuje nową technologię animacji o nazwie ANT , który tworzy bardzo realistyczne animacje postaci [ 55 ] . ANT został wykorzystany w kilku grach w EA Sports jak FIFA serii. Ale Battlefield 3 jest dostosowana do tworzenia bardziej realistycznych postaci, ze zdolnością do przezwyciężenia przeszkody. [ 56 ] Za pomocą odtwarzacza ANT można wykonać nowe ataki wręcz w trybie multiplayer i szybki czas wydarzeń w kampanii dla jednego gracza , który nigdy wcześniej nie zostały wykorzystane w innych grach z serii.

Twórcy zwrócili szczególną uwagę wokół broni w grze, a jego zachowanie w walce. Oni próbowali odtworzyć zachowanie różnych rodzajów broni, aby je jako prawdziwe, jak to możliwe na podstawie. To pracuje w szczegóły, takie jak ładowania, przemieszczania i trajektorii broń, a także w kalibrze i Długość lufy karabinu określi prędkość wylotowa i moc [ 57 ] . Sekwencje filmowe w grze zostały sfilmowane w studiu w Uppsali z 14-27 maja 2011 r Przesłuchania odbyły się w Londynie w dniach od 11 do 13 kwietnia. Te skierowane przez Toma Keegan i wyprodukowany przez Lo Wallmo [ 58 ] .

DICE otrzymała również pomoc od weterana Andy McNab , który pomógł w tym motion capture, projektowania poziomu i dialogu do gry [ 59 ] [ 60 ] . Napisał też książkę o grze, o nazwie Battlefield 3: Rosjanin , który jest powieść, która oparta jest na działce o grze. [ 61 ] W książce został opublikowany 25 października 2011. [ 62 ]

Wymagania systemowe

Poniższy system jest wymagany do gry Battlefield 3 na systemie Microsoft Windows . [ 63 ], [ 64 ]

minimalna :

 • System operacyjny : Windows Vista (Service Pack 1) 32-bit
 • Procesor : Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon X2 2,7 GHz
 • RAM 2 PL
 • Miejsce na dysku : 20 GB na dysku lub 25 GB dla kontroli wersji online, a 100 MB dla instalacji wspornika
 • Karta graficzna : NVIDIA GeForce 8800 GT lub ATI Radeon HD 3870
 • Karta dźwiękowa : DirectX z kompatybilnej karty dźwiękowej

zaleca się :

 • System operacyjny : Windows 7 64-bit
 • Procesor : Intel lub AMD Quad-Core
 • RAM : 4 PL
 • Miejsce na dysku : 20 GB na dysku lub 25 GB dla kontroli wersji online, a 100 MB dla instalacji wspornika
 • Karta graficzna : NVIDIA GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 6950
 • Karta dźwiękowa : zgodna z DirectX karta dźwiękowa z

Marketing

Battlefield 3, podobnie jak w Bad Company serii, został w dużej mierze od jej oficjalnego obrotu reklamy. Promocja ta została przeprowadzona przez Electronic Arts, której marketing budżet był w sumie $ 200 milionów dolarów. Pierwszy trailer gry gry pojawił się 04 lutego 2011, kiedy DICE zgasić „ Teaser Trailer[ 65 ] . DICE zgasić szereg innych przyczep na YouTube o nazwie „ Fault Line ”, który odbywa się w poziomie gry „ Operacja Swordbreaker[ 66 ] . Po serii trailer Fault Line został wydany został przedstawiony nowy trailer nazywa My Life , którego piosenka o tej samej nazwie został wykonany przez JJ [ 67 ] . DICE opublikował również kilka innych przyczep, które pokazują różne aspekty gry, zarówno jedno- i wieloosobowych oraz ich rozwoju silnika Frostbite 2 [ 68 ] . Podczas E3 2011 ujawnił przyczepę, która miała miejsce w poziomie gry „ Thunder Run ”, razem z dwoma rozgrywki przyczep na mapie multiplayer Operation Métro [ 69 ] . Te trzy przyczepy stał się ogromnym sukcesem komercyjnym, a 16 sierpnia 2011 pokazał nowy zwiastun gry co-op i multiplayer mapy „ Caspian Border ” na Gamescom 2011 [ 70 ] . Pod koniec września wykonany nowy zwiastun gry z raplåten „ 99 Problems ” przez Jay-Z [ 71 ] . W tygodniu przed data premiery został wydany ostatni trzy przyczepy gry: przyczepą wieloosobowej [ 72 ] , przyczepa historia [ 73 ] i A funkcja przyczepy filmowe , z których każdy został bardzo dobrze przyjęty przez wielu forach gier. W filmie o grze wprowadzono nowy slogan – ” Czy to jest prawdziwe, czy jest to Battlefield 3?[ 74 ] . Aby uczcić releaset Battlefield 3 EA zrobiła kampanię marketingową gry w Londynie , gdzie umieścić tam kilka zbiorników, z grą na logo i dał impuls do niektórych londyńczyków [ 75 ] [ 76 ] .

Ale mimo przyczepy Gra ma pozytywny odzew był obrót niektórymi kadry kierowniczej z EA i DICE personel nie uciekł z jakąś krytykę. Wielu wyższych urzędników EA zaczęły atakować ich głównym rywalem Activision , zwłaszcza w Call of Duty serii. Mają kilkakrotnie powiedział, że Battlefield 3 będzie pokonać Call of Duty serii, czyli innymi słowy tego efektu [ 77 ] [ 78 ] . Ale kilku pracowników z Activision odmawia się tych wypowiedzi, mówiąc, że postawa EA była zła dla całej branży. [ 79 ]

wydanie specjalne

Gra została wydana w limitowanej serii, znanej jako edycja limitowana . Limitowana edycja kosztować więcej niż standardowej wersji, ale powiedział, że istniały w ograniczonej liczbie. Edycja limitowana , oprócz oryginalnej gry, w tym dodatku do gry , Powrót do Karkand [ 80 ] . Można również zamówić edycję kolekcjonerską, Edition Kolekcjonerskiej , na niektórych stronach internetowych.

Dodatek

Z biegiem czasu, różne tak zwane „ dodatek ” wydany dla Battlefield 3 przynosi nowe poziomy, bronie, pojazdy i tryby gry do multiplayerdel gry.

W dniu 4 czerwca 2012 roku wydany Battlefield Premium , które daje kupującym wyłączne funkcje i wyposażenie, w tym wczesny dostęp do wszystkich pakietów rozszerzających [ 81 ] [ 82 ] [ 83 ] .

Powrót do Karkand

Battlefield 3: Powrót do Karkand jest „ Dodatek ” Battlefield 3 Dodatek można kupić tylko na grze dla pewnej ilości Playstation Network , Xbox Games Store i pochodzenia . To było w dniu 6 grudnia 2011 roku na Playstation 3 i 13 grudnia na Xbox 360 i PC. Dodatek jest również zawarte w Limited Edition gry.

Powrót do Karkand zawiera 4 utwory z jego poprzednikiem, Battlefield 2 z aktualnymi grafiki i fizyki dla gry Battlefield 3, 10 broni i czterech pojazdów z Battlefield 2, 5 nowych nagród oraz nowy tryb gry, Conquest Szturmowej . [ 85 ] Cztery mapy są: [ 86 ] [ 87 ] Pakiet rozszerzenie wprowadza również nowy tryb misji o nazwie Zadania , które są oparte Misje (pol: Zadania ), gdzie gracze mogą dostać nagrody, takie jak broń lub nieśmiertelniki. Zadania te nie koniecznie wymagają od gracza do odegrania jako niejawny klasy żołnierza (jako specyficzny przypisania kvräver) do ukończenia misji [ 88 ] .

nazwa miejsce fakty
Gulf of Oman Gulf of Oman , Oman Droga się w małej wiosce w Omanie, o budowach i małego hotelu.
Półwysep Sharqi Sharqi, Katar , Bliski Wschód Przybrzeżne ścieżka z małej nadmorskiej miejscowości i stacji telewizyjnej.
Strajk na Karkand Karkand, Bliski Wschód Droga z portu, niektóre obszary mieszkalne i przemysłowe.
Wake Island Wake Island , Pacific Wąska öbana w środku Pacyfiku, którzy mają mało baz wojskowych, wsi oraz lotnisko.

Close Quarters

Ekspansja paczka Battlefield 3: Close Quarters zostało ogłoszone w tym samym czasie, gdy ekspansja pakuje Armored kill i koniec gry , na konferencji Game Developers w dniu 7 marca 2012. Jest to drugi wydany dodatek, który zawiera cztery nowe mapy [ 89 ] został wydany 04 czerwca 2012 na PlayStation 3 oraz ukaże się na Xbox 360 i PC tydzień później [ 90 ] . Dodatku lub dodatków skupia się na walkach piechoty w bardzo wąskiej, ulegające zniszczeniu środowiska wewnętrznego [ 91 ] . Pakiet ekspansja pozwoli grę z 2-16 zawodników na tym samym serwerze [ 92 ] . Pakiet zawiera w sumie 10 nowych broni, 5 unikalnych dogtags 10 nowych zadań, „ HD Destruction ” i wprowadza dwa nowe tryby gry:

 • Zdobycie Dominacja , tryb gry zdobycie która jest przystosowana dla mniejszych pasm [ 93 ] .
 • Gun Mistrz , tryb turnieju, gdzie gracz przełącza pomiędzy różnymi broni po zabiciu wrogów [ 94 ] .
nazwa miejsce fakty
Wieża Ziba Teheren, Iran Droga, która ma miejsce wewnątrz najwyższych piętrach kompleksu biurowego w wysokim wieżowcu w Teheranie.
Donya Fortress Donya Fortress Ścieżka ustawić w starej twierdzy, z wąskimi korytarzami i piwnicy i otwartego dziedzińca.
scrapmetal Teheran, Iran Ścieżka na terenie dużego, opuszczonej fabryce.
operacja 925 Teheren, Iran Kryty tor mieści się w kompleksie biurowym, rozmieszczone na trzech piętrach, w tym parkingu pod budynkiem.

Armored kill

Ekspansja paczka Battlefield 3: Armored kill zostało ogłoszone w tym samym czasie co pakiety rozszerzeń zwarciu i koniec gry , na konferencji Game Developers w dniu 7 marca 2012. Jest to trzeci dodatek do gry, która ukazała się między 4-25 września 2012. Pakiet zawiera 4 pokładzie kursów, z w tym największy mapę w serii Battlefield historii [ 95 ] . Zawiera on również 5 nowych pojazdów, 20 nowych pojazdów uaktualnień, 5 nowych zadań i nowy tryb gry Tank wyższości , gdzie gracze uruchomić różne rodzaje pojazdów opancerzonych przechwycić flagę i starają się chronić ją od zespołu wroga [ 91 ] .

nazwa miejsce fakty
Bandar Desert Bandar-e-Abbas , Iran Ślad pustynia siedzibę poza portowym mieście Bandar Abbas.
Jest to największa mapa w historii serii Battlefield, który obejmuje obszar pełne 5 kilometrów kwadratowych , która jest 2,5 raza większa niż Caspian Border .
alborz Mountain Elbruz , Iran Ścieżka, która jest obok dużego góry w północnym Iranie z częścią Morza Kaspijskiego jest zamarznięta i duże różnice wysokości w postaci stromych gór i wzgórz.
death Valley Granica między Turkmenistanem i Iranem Jedna noc ścieżka jest ustawiony na wysokim płaskowyżu ze spalonych drzew i torów kolejowych.
pancerna Tarcza Sanoy, Czeczenia , Rosja Droga, która odbywa się w południowej Rosji, z hodowli, wzgórza, rozległe równiny i niektórych małych domów.

Aftermath

Ekspansja paczka Battlefield 3: Aftermath zostało ogłoszone 30 maja 2012 roku, podczas gdy Premium Battlefield . Pakiet ekspansja została wydana w grudniu 2012 roku i koncentruje się na wydarzeniach w następstwie wielkim trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w Teheranie [ 96 ] . Pakiet składa się z czterech miejskich nawierzchni skupiając się na pionowych i symetrycznych strzelaniny . Pakiet zawiera również 3 nowe pojazdy, nowe przydziały, nowe dogtags, nowe modele postaci ,, nowy tryb gry „ Svavenger ” w oparciu o sytuację gry Conquest , ale z tego samego celu w Team Deathmatch [ 97 ] , a także nową broń „ Xbow ”: a kuszy z celownika cztery pilvarianter [ 98 ] .

nazwa miejsce fakty
Pałac Azadi Teheran, Iran Sąd miejski w oparciu i wokół budynku rządowego w centrum Teheranu.
epicentrum Teheran, Iran Zniszczony tor uliczny, który ma dróg podziemnych i kanistry z propanem rozrzucone na torze.
Markaz Monolith Teheran, Iran Zniszczony tor uliczny z nierówności terenu i budynków z centrum handlowego w środku toru.
Talah Market Yazd , Iran Sąd miasto, które ma rynek publiczny plac, dziedziniec i kilka kapsułki oleju rozrzucone na torze.

Koniec gry

Ekspansja paczka Battlefield 3: End Gra została ogłoszona w tym samym czasie, gdy ekspansja pakuje zwarciu i Armored kill The Game Developers Conference w dniu 7 marca 2012 roku dodatek został wydany w marcu 2013 roku . Pakiet zawiera cztery nowe utwory z czterech różnych porach roku, trzy nowe pojazdy (w tym motocykli ), nowych samolotów transportowych udzielenie wsparcia wojsk lądowych, a także dwa nowe tryby gry: Capture the Flag (gdzie gracze zajmie flagę przeciwnej drużyny w obronie własnej) i przewagi powietrznej (gdzie gracze przejmą trzech punktów kontrolnych podczas zestrzelenie samolotu drużyny przeciwnej) [ 99 ] [ 100 ] .

nazwa miejsce fakty
operacja Riverside północnym Iranie Ścieżka lasu oparty wokół małej rzeki i elektrowni.
Nebandan Mieszkania Nehbandan , Iran A pustyni tor, gdzie znajduje się sklep z magazynów broni. Kurs jest otoczony turbin wiatrowych na wszystkich stronach.
Kiasar Railroad Kiasar , Iran Ścieżka lasu z obozów obróbcze oraz niektórych linii kolejowych.
Sabalan Pipeline Sabalan , Iran Ślad zima skupione wokół rafinerii ropy naftowej, o katastrofie i duża góra.

Beta

DICE już wcześniej ogłosił, że gracze, którzy nabyli albo Edycja limitowana lub Tier 1 Edition z gry Medal of Honor [ 101 ] lub wstępnie zarezerwowane Battlefield 3 z Origin będą mieli dostęp do wersji alfa gry 48 godzin przed wszyscy. Ten wczesny dostęp początkowo miał być zamknięty beta dla graczy, którzy kupili specjalne edycje Medal of Honor, ale z nieznanych powodów ten został zmieniony na początku dostępności.

Otwarta beta zostało ogłoszone na targach E3 2011 do wszystkich konsol do gier i który rozpoczął się 29 września i trwała do 10 października [ 102 ] [ 103 ] . Mapy, które można grać w Metro Operacja w trybie gry Rusha (takie same jak w wersji alfa) oraz Caspian Border w trybie gry Conquest (tylko PC) [ 104 ] . DICE stwierdził podczas zapowiedzi wersji beta, gracze mogą odblokować wszystkie bronie z gry w wersji beta, bez względu na to na jakim poziomie jesteś w [ 105 ] .

Odbiór

Sprzedaż

Według EA Battlefield 3 miał förhandbokats w sumie 3 mln egzemplarzy dziennie, zanim gra została wydana [ 106 ] . W pierwszym tygodniu na rynku, gra sprzedała ponad pięć milionów egzemplarzy, dzięki czemu gra najszybszą grę sprzedaży w historii EA. [ 10 ] Stwierdzono również poinformował, że co najmniej 100.000 egzemplarzy zostało sprzedanych w pierwszym tygodniu w Szwecji [ 107 ] , a 2 miliony egzemplarzy zostało sprzedanych w Stanach Zjednoczonych pod koniec października [ 108 ] . Po pierwszym miesiącu na rynku, EA ogłosił, że gra sprzedała 8 milionów egzemplarzy [ 109 ] , a oni wydali 12 milionów kopii gry do detalistów [ 110 ] , co stanowi 2 mln więcej niż to, co było dostarczane na tydzień przed premierą. [ 111 ] Na początku lutego 2012 EA ogłosił, że gra sprzedała ponad 10 milionów egzemplarzy [ 112 ] [ 113 ] , które następnie wzrosła do 15 mln na początku maja [ 114 ] [ 115 ] .

Krytyczny odbiór

Battlefield 3 była ogólnie bardzo pozytywny odbiór z wielu recenzentów. Gra jest wskaźnik wzrostu 80% zarówno gamerankings i Metacritic obu wersji komputera i konsoli [ 116 ] [ 117 ] [ 118 ] [ 119 ] [ 120 ] [ 121 ] . Gra otrzymała między innymi ocena 9.5 / 10 z Game Informer [ 8 ] oraz zespołu Xbox [ 139 ] , w klasie 9/10 od IGN [ 7 ] i OXM [ 137 ] i stopnia 8/10 ze szwedzkiego Gamereactor [ 142 ] , Eurogamer [ 126 ] , brytyjski OPM [ 136 ] , VideoGamer.com [ 140 ] oraz Edge [ 124 ] .

Pozytywny Ocena koncentruje się głównie na grze big multiplayerdel, z szerokiej gamy pojazdów i jego zabawnych trybów multiplayer. IGN stwierdził, że gra ma „ tryb multiplayer w klasie, który z pewnością emocjonować kibiców strzelca.[ 7 ] GameSpot , co dało ocenę 8,5 / 10 spotkania, powiedział, że gra ma ” tryb multiplayer głęboką, szeroką gamę pojazdów, wiele dobrze zaprojektowane otoczenie i wspaniały system nagroda dla spektaklu grupy[ 129 ] . Gra otrzymała również wysokie noty za dźwięk i grafika, i dostał kilka pozytywnych opinii na jego tryb kooperacji. Gamereactor powiedział, że ” grafika jest często oszałamiające w szczególności efektów świetlnych imponuje. Dodajmy do tego dźwięk jest absolutnie fenomenalne. Chrupiące, ostry i grzywka z broni odwzorowane pyszne akustykę otoczenia. Dodatkowo pad kontrola dobre, i istnieje kilka naprawdę otyłe razy czynienia podczas przygody ” [ 142 ] . GameSpot wydał pozytywną opinię na temat stanu partnerskiego, ale powiedział, że „ nie ma więcej misji, które można zachować zajęty[ 129 ] .

Krytyka skierowana była głównie przeciwko trybie kampanii gry. IGN powiedział, że ” tryb kampanii Battlefield 3 zawiera kilka niezapomnianych chwil (zwłaszcza część graficzna), ale najczęściej jest to banalne i frustrujące. Tryb kampanii uderza w Battlefield 3 multiplayer na liniowy trumny gdzie valfrihetet zostaje wyrzucony niebędącego zniszczalny okno[ 7 ] . GamePro , którzy przyznali mu ocenę 3.5 / 5, powiedział, że ” Battlefield 3 jest kampania dla jednego gracza jest po prostu nudny, z kilku ciekawych sytuacji, które są ze sobą połączone za przyniesienie nudne korytarzu działa. Pojedyncza kampania gracz czuje flängd i zachwiał się, a to stanowi przeszkodę dla reszty doświadczenia[ 128 ] . Ale tryb kampanii nie tylko otrzymał negatywne opinie. Informer gry powiedział, że tryb kampanii „ poprawia długo działa serii Battlefield ze swoją najlepszą kampanię do tej pory .” Mówią, że tryb kampanii jest „ twardy Gunplay, ekscytujące chwile i bardziej skoncentrowane historia niż jego głównego konkurenta ( Call of Duty ), co czyni tę najlepszą kampanię shooter od Call of Duty 4: Modern Warfare[ 8 ] .

GameSpy dał honory gry. W ich przeglądu mówi im, że gra ma „ Oszałamiająca wizualne i dźwiękowe doświadczenie, głęboki i warstwowy multiplayerdel z różnych kursów, ogromny pakiet z pojedynczego gracza, co-op i multiplayer .” Ale powiedział też, że gra ma „małą oryginalną fabułę, słabą sztuczną inteligencję , problemy z serwerami multiplayer oraz brak możliwości pracy zespołu” [ 132 ] .

1UP.com dał rating A- do gry. W ich przegląd mówi im, aby ” Battlefield 3 jest powiernicze grę, która nie jest związana zarówno swojego poprzednika i jej konkurentów. To trwa co uczyniło serię wielki z poprzednich gier i więzi z innowacji ostatnich tytułów bitwy. Single-player i współpracy -Ops kampanie oba mają swoje problemy, ale tylko składnik multiplayer jest warte cena wstępu[ 9 ] .

GameTrailers dał ocena 9.2 / 10 na grze. W ich przeglądu mówi im ” Battlefield 3 jest bardzo podobny do poprzednich gier z serii. Ma fantastyczny multiplayerdel z praktycznie nieograniczonej odtworzyć wartości i przede wszystkim zapominając kampanii. Misjach Co-op są miłym dodatkiem, i żeby być w porządku tryb dla pojedynczego gracza, najlepszy w historii serii, ale to nadal nie mieszka aż do współczesnej gry. warfare online jest trudne i satysfakcjonujące, ale wiąże się również krzywą uczenia się i silne uzależnienie od lagsamordning. Dosyć nie można powiedzieć o prezentacji wersji PC , ponieważ ma swoje własne poziomy nagrodę. Battlefield 3 nagrody na pewno tych, którzy zaciągnąć[ 133 ] .

Pozwy

Na Sony konferencji prasowej na targach E3 2011, ogłosił EA że wszystkie PlayStation 3 graczy otrzyma darmową kopię Battlefield 1943 na zakup Battlefield 3 na PS3. Ten marketing spowodował wiele osób kupiło / pre-zamówił grę, znacznie zwiększając w grze sprzedaży ogółem. Ale przez jakiś czas, zanim gra została wydana, okazało się Blog bitwy i Twittera , że Battlefield 1943 nie będzie uwzględniona w Battlefield 3. Decyzja ta została podjęta przez kości, które twierdziły, że wielu ludzi, którzy mieli wcześniej zamówił Battlefield 3 już w posiadaniu kopii Battlefield 1943, a który grał przez kilka lat. Aby zrekompensować, EA i Sony ogłosiły wszystkie PSN użytkownicy będą mieć dostęp do dodatku do gry Powrót do Karkand tydzień wcześniej [ 144 ] . Mimo to, wielu właścicieli PlayStation 3 rozczarowany i tym samym stworzył grupę i zrobił pozew przeciwko EA. Edelson McGuire , lider grupy, twierdził, że EA nie „ wprowadzony w błąd i wykorzystał tysiącom swoich klientów poprzez złożenie obietnicy, że nie może wykonać, i że nigdy nie zamierzał dotrzymać.” [ 145 ] W grupie stwierdzono, że nie były one zdenerwowany o ofercie, ale nazwali oferta jest „ kiepski interes ”. Było to spowodowane nowej treści nie był wyłącznie dla PlayStation 3. EA od przeprosił za to i jako odpowiedź na reklamację dał EA następnie kody dla wszystkich użytkowników PS3 pobrać Battlefield 1943 [ 146 ] , i dotrzymają obietnicy, aby zwolnić pakiet rozszerzenia Powrót do Karkand tydzień wcześniej.

Poinformowano, że irański rząd zakazał sprzedaży gry w każdej branży gier w kraju. [ 147 ] Stało się to dlatego, że irańscy gracze bestördade aby zobaczyć, że wiele obszarów gry odbyła się w ich kraju, głównie w Teheranie . protestowali oni, że gra zostanie wydana w kraju i zażądał przeprosin od DICE. [ 148 ] [ 149 ] [ 150 ]

Kolejna scena w grze przyniósł organizacji praw zwierząt Petas gniew, wówczas gracz musiał zabić szczura. W komunikacie prasowym z biur organizacji w Niemczech , stwierdzili oni, że gra „ traktuje zwierzęta w sadystyczny sposób .” Raport również poszedł na powiedzieć, że scena może mieć „ efekt brutalizuje na młodych mężczyzn publiczność, skupiając się na.[ 151 ]

Muzyka

Muzyki w grze, został złożony przez Johan Skugge i Jukka Rintamäki [ 152 ] . Ich ścieżki dźwiękowej jest umieszczony w iTunes [ 153 ] i Spotify [ 154 ] .

soundtrack w grze niewiele się zmieniła od poprzednich gier z serii, ale nadal posiada klasyczną Battlefield melodię podpisu prawie wszystkich gier Battlefield, z wyjątkiem: Bad Company 2. Cała ścieżka dźwiękowa składa się głównie z muzyką techno , które można usłyszeć w całej grze.