Fable to działanie – komputerowa gra fabularna stworzona przez Lionhead Studios i wydana przez Microsoft Game Studios na Xbox 14 września 2004 . Na jesieni 2005 roku przyszedł rozszerzoną wersję zarówno dla Xbox, Microsoft Windows i Mac OS X o nazwie Fable: The Lost Chapters . W tej wersji gry są kolejne misje, bronie i wsi do odwiedzenia. Xbox 360 wersja gry została wydana w dniu 4 grudnia 2007 r .

Gra jest o chłopcu, który mieszka na obszarach wiejskich kraju Albion . Po tym jak jego rodzina zostaje zamordowany przez bandytów i cała wieś spłonęła trwa tajemniczy mężczyzna znany jako Maze mu bohaterów Guild chłopca przeszkolony, aby stać się potężnym wojownikiem , magiem lub pilbågsskytt . Gra wybrać własną historię robiąc dobre lub złe czyny. Każde działanie i wybory dokonać wpływają na świat gry na zawsze.

Akcja

Wiele lat po założeniu Gildii Heroes ma słynne bohaterki o imieniu Scarlet Robe , który powiedział, że był związany z archontów , żonaty Brom i urodziła córkę o imieniu Teresa , a następnie syna, który później stać się znany jako Oakvales bohatera . Gdy bohater był małym dzieckiem, jego dom wieś Oakvale zdobyte i zniszczone przez bandytów na siostry urodziny, i wydaje się, że rodzina heros został zabity podczas ataku. Stary bohater o imieniu Maze uratował chłopca i przekonał go do przyłączenia się do Heroes Gildia być przeszkoleni, aby stać się wielkim bohaterem. Hero następnie rozpoczął podróż, aby odkryć przyczynę jego rodzinnej zniszczenia i odkryć swoje przeznaczenie i dowiedzieć się o jego rodziny prawdziwego przeznaczenia.

Rozwój charakteru gry

Podczas gry masz możliwość wyboru ubrania, broń, tatuaże, różne fryzury i zarostu. Jak wybrać spośród takiego wpływu w błędnym Vs. zatwierdzony fali . Oznacza to, że ciemne stroje, długa broda i długie włosy sprawia, że przerażające dla innych ludzi w grze, podczas gdy lżejsze ubrania połączone z gładko ogoloną twarz sprawia, że inni widzą Cię jako atrakcyjnego bohatera. Jeśli jesz zbyt dużo stajesz się gruba, można pić zbyt dużo piwa, jesteś pijany . Kiedy zaczynają skłaniać się ku dobrym kierunku, halo światła wokół swojej głowy i motyle latające wokół ciebie, jednak ty zło zaczyna rogi wyrastające z czoła i ludzi uciekających cię jak ognia.

W grze można rozwijać życie towarzyskie, jeśli więc chcesz, możesz poślubić kogoś, kto jest w tobie „ przewrócić w łóżku słomy ”, wyróżnić się, dawać prezenty, grać w gry, kupują domy i angażować się w handel wymienny . Jeśli twoja postać jest zła natura może wykonywać okrucieństw zabijać ludzi na prawo i lewo, vandalize budynków cudzych, kradzież, wskazując palcem i beknięcie na które teraz stało się przekazać ci. Zachowujesz się naprawdę źle, może być eksmitowani ze wsi lub być zmuszony do zapłaty grzywny.

Punkty doświadczenia i poziomy

Fable posiada prosty system punktów doświadczenia dla każdego działania można dostać punkty doświadczenia. Istnieją trzy rodzaje punktów gromadzenia:

 • wytrzymałość
 • umiejętność
 • Chce (magia)

Punkty wytrzymałości można uzyskać za pomocą mięśni, huśtawka swój miecz / kij lub użyć pięści. Punkty umiejętności, aby dostać się poprzez łucznictwo, barter, w wyniku zysku lub jesteś zła, jak jesteś w kwalifikacjach kradzież towaru przed ludźmi. Jeśli używasz magii i czarów, otrzymasz punkty do woli.

Po zgromadziły pewną ilość punktów, można zwiększyć swoje zdrowie, siłę, zręczność, dokładność, zwiększyć moc zaklęć lub zwiększyć magię metr w Gildii Bohaterów.

Bronie w Albion

Istnieją trzy rodzaje broni w Albion, światło , ciężkie , a ich osiągnięcia . Oprócz broni kupić dla siebie, są mityczne broń ukryte w całym kraju.

broń ręczna
Miecz – Twój pierwszy miecz
Cleaver – Łuparka
Kilof – kilof
Katana – bardzo ostra broń dla twarzą w twarz ataki
Ax – Axe
Mace – buławy (mace)
ciężkiej broni
Wielki Miecz – Miecz trzymać obiema rękami za większą moc w walkach.
Wielki Młot – Dodać przecier swoich wrogów.
Wielki Topór – obosieczny topór rzucić wrogów jak drzewa.
Wielki Mace – klubu, który gwarantuje twoi wrogowie wiele złamanych kości.
Broń zasięgiem
Longbow – Bow, robi mniej szkód niż kuszy.
Crossbow – Kusza, który trwa dłużej załadować niż łuk, ale robi więcej szkody do swojego wroga.
Legendarne bronie (nie można kupić, ale trzeba znaleźć)
Miecz Aeons – Miecz, który pojawia się po zabiciu Jack of Blades. To najlepszy miecz w grze, ale tylko dostać szansę, aby używać go po kredyty, gdy karty Quest odeszły i Gildia Bohaterów jest osłabiona, należy również poświęcić Theresa go używać.
Avos Tear – Aby uzyskać ten miecz, trzeba najpierw znaleźć książkę zatytułowaną „Opowieść Guild„w Mazes pokoju. Potem trzeba odwiedzić groby Gildii Heroes, a dawni bohaterowie daje miecz. Ta broń może dostać tylko w Fable: The Lost Chapters.
Ronok Ax – siekiery, masz go po otwarciu Demon Door in the Grey House. Aby je otworzyć, trzeba ożenić Lady Grey.
Skorms Bow – Najlepszy łuk w grze. Je dostać, jeśli poświęcić wystarczająco dużo ludzi w kaplicy Skorm.
Arken Kusza – Najlepszy kusza w grze. Jest on dostępny w trumnie Silverkey w Greatwood Lake. Musisz 15 srebrne klucze, aby go otworzyć.
Sentinus – mace, że pojawi się, jeśli przekazać pieniądze do świątyni Avo.
Wellow Wybierzmy Hammer – Otrzymasz go po otwarciu drzwi Demon w Greatwood Gorge. Aby je otworzyć, należy wykonać złego czynu, o wartości 50 punktów zła.
Lalkarz w Mace – klub, który pojawi się po otwarciu drzwi w opuszczonym Demon Road. Aby je otworzyć, trzeba najpierw pokazać drzwi Bright Outfit Plate, wtedy Masters ciemne ubranie, a na końcu w stroju Bandytów.
Cutlass Bluetane – katana. Je dostać po otwarciu drzwi Demon w Greatwood Caves. Aby je otworzyć, trzeba mówić do kiedy masz bojowy Mnożnik z 14
Harbringer – Miecz w kamieniu. Jest w świątyni Avo. Aby go wyciągnąć, trzeba mieć pełną budowy ciała, zdrowia i wytrzymałość.
Katana Hiryu – katana. Jest on dostępny w trumnie Silverkey w Bower Stone Manor. Ta skrzynia może być otwarty tylko raz zdałeś zaproszenie misji burmistrza i trzeba 15 srebrne klucze, aby go otworzyć.
Orkhon Club – Masz go w zwykły trumny w Sanktuarium Archon za. Ta broń może dostać tylko w Fable: The Lost Chapters
Mściciel – miecz, który pojawia się po otwarciu Silverkey trumnę w zaginionym Bay. Musisz 30 srebrne klucze, aby go otworzyć. Ta broń może dostać tylko w Fable: The Lost Chapters
Bereaver – Miecz, co najlepsze w grze. Je dostać po otwarciu drzwi w Demon nekropolii. Aby je otworzyć, trzeba dać mu wszystkie klucze srebra. Ta broń może dostać tylko w Fable: The Lost Chapters.
Patelnia – patelni. Ta broń jest pochowany „skarb”. Jest pochowany w stodole w Orchard Farm. Można kopać go bez żadnych wskazówek skarb, ale potem staje się gorszy i nie może pomieścić tyle augmentions.
Mürren Wielkiej Hammer – Otrzymasz go po otwarciu trumny Silverkey w Gildii Bohaterów. Musisz 20 srebrne klucze, aby go otworzyć.
Mürren za Greataxe – To było broni płaszcz szkarłatny. Je dostać po otwarciu Silverkey trumnę z latarni morskiej na wybrzeżu Hook. Musisz 15 srebrne klucze, aby go otworzyć.
Solus wielkie słowo – można dostać, jeśli jesteś znakomicie przyjazne Lady Grey, gdy jesteś żonaty, ona wtedy daje prezentu. Można również kupić za sumę pieniędzy w Bowerstone północy.

Czary

Bajka ma trzy czary, ataki , środowiskowe i fizyczne , z podkategorii w każdej.

Atak Czary

 • Enflame : ataku ognia, który atakuje całym
 • Fireball : Kula ognia, który staje się silniejszy, tym wyższy poziom dojdziesz
 • Bitwa Charge : Bohater sprawia dowcipny pchnięcie i popycha wroga
 • Wielu Strike : Daje broń w stanie zaatakować kilka celów jednocześnie
 • Błyskawica : Tworzy lampy błyskowej. Im wyższy poziom, tym więcej cele hit

Zaklęcia, które mają wpływ na środowisko

 • Siła push : fala energii, która odpycha wroga.
 • Turncoat : Breloczki wróg pracować z bohaterem.
 • Powolny Czas : Środowisko porusza się w zwolnionym tempie, podczas gdy bohater porusza się normalnie.
 • Wysysa życie : Rodzaj zły czar, który wysysa życie z przeciwnika i daje go do bohatera.
 • Przywołanie : przywołuje potwory atakują wrogów.

Cielesne czary

 • Tarcza fizyczny : Tarcza, która zmniejsza magii zamiast zdrowia, jeśli jest hit
 • Berserk : Zły czar sprawia, że bohater wpada w szał i hit dostaje taką siłę, że może odciąć głowę wroga jednym ciosem
 • Assassin Gorączka : Bohater wpada szybko za wroga następnie pchnąć go w plecy
 • Uzdrowienia życia : Zmniejsza magii i podnosi zdrowie. Można podać z zewnątrz
 • Duch Miecz : przywołuje kilka mieczy atakowanie wroga

Wybór wrogów

 • chrząszcze

Pierwszym wrogiem można spotkać w grze. Jest bardzo słaby.

 • osy

Dość duże osy, które atakują w grupach. Często nie mają za dużo życia i nie jest bardzo niebezpieczne.

 • Hobbes

Te krótkie grube istoty atakują cię z kijami i osi, niektóre z magii. Mogą one być trudne na początku gry.

 • szczeliny

Są dużo. Mogą korzystać zarówno miecz i łuk, i staje się silniejsza jest dalej w grze można je spotkać.

 • nimfy

Te latające stworzenia są szczególnie niepokojące ze swoich umiejętności, aby strzelać wspinaczy na ciebie i do rozwijania innych potworów.

 • żywych trupów

Ci wrogowie nie spotkać aż dość późno w grze, a problem z nimi jest, że pochodzą one przez cały czas i nie zatrzymuj się, aż albo zmarło lub zostało zabitych kilka 100 z nich.

 • Troll

Te trolle są dostępne w dwóch wariantach, trzy w The Lost Chapters. Magia Ziemi jest wielki potwór, który może wytrzymać prawie cios, a kamienne trolle są jednymi z najbardziej niebezpiecznych wrogów w grze. Stent Rola wytrzymać niemal dowolnej ilości i rozbija się żwir, jeśli nie jesteś ostrożny. Istrollen, który jest dostępny tylko w The Lost Chapters, jest szczególnie uciążliwe, ponieważ mają bardzo szybkich ataków. Są one bardzo podatne na ataki Fireball i enflame. Broń z ogniem Powiększanie jest także skuteczny.

 • Miniony

Część Jack łopat żołnierzy. Bardzo silny, bardzo dużo życia i jednocześnie bardzo szybkie ataki.

 • Balveriner

Ci wrogowie są Fables wilkołaki i są bardzo uciążliwe, jeśli zaatakują w grupach, ponieważ zwracają się bardzo szybko.