Angry Birds to fiński gra logiczna dla telefonów komórkowych i konsol do gier, w której gracze używają procy do uruchomienia ptaki przed świnie, które są rozmieszczone w różnych budynkach w celu zniszczenia wszystkich świń na planszy. Gra została stworzona przez Finlandia opartej Rovio Mobile . Pierwsza wersja gry została uruchomiona dla Apple iOS w grudniu 2009 roku i od tego czasu sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy przez Apple App Store . To pomogło firma opracowała nowe wersje dla innych dotykowych opartych na smartfony , w tym z wykorzystaniem systemu Android i Symbian systemów operacyjnych .

System gry

W Angry Birds , gracz przejmuje kontrolę nad stadem wściekłych ptaków próbujących odzyskać jaja, które zostały skradzione przez złe zielone świnie. Świnie ukrywa lub struktur rozmaitych materiałów, w tym z drewna , szkła i kamienia . Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich świń w różnych poziomach. Gracz trafia do ptaków z procy , z zamiarem albo uderzyć świń bezpośrednio lub uszkodzenia struktury materiału, którego konstrukcja może spaść na świnie i zniszczyć je. Jeśli gracz również dotykać ptaka, gdy jest w powietrzu, ptak zrobi specjalny atak. Każdy ptak ma szczególne umiejętności, takie jak zdolność do eksplodować spada bomby, podzielona na trzy lub powrócić jak bumerangu , który może być stosowany dogodnie wykonać na poziomie gier. Jeśli wszystkie świnie zostały pokonane przez liczbę ptaków, które mają poziom klaruje i następny poziom jest odblokowany.

Odtwarzacz rozpocznie każdym poziomie tyle razy, ile chcą, a także może grać już przeszły poziomów ponownie spróbować zwiększyć swój wynik. Gracz otrzymuje punkty dla każdej świni został pokonany, a uszkodzeniem lub zniszczeniem, na które gracz zrobił na strukturach. Można również uzyskać dodatkowe punkty na wszystkich ptaków, które nie zostały wykorzystane. Po zakończeniu każdego poziomu, gracze otrzymują jeden, dwa lub trzy gwiazdki w zależności od wyników, które zostały otrzymane.

Rodzaje ptaka

Obecnie czternaście różnych rodzajów ptaków, zarówno grywalna i niemożliwe. Odtwarzane ptaki pojawiają się w kolejności, w jakiej zostały one po raz pierwszy zaprezentowany na odtwarzaczu.

 • Czerwony (Red Bird) – Czerwony ptak (w tym liderów ptaków), która może spowodować poważne uszkodzenie słabych struktur. Czerwony może być używany przez wszystkich poziomach, ponieważ może on być stosowany do zburzyć konstrukcję, która została uszkodzona przez inne ptaki. Red ma żadnych specjalnych umiejętności, ale jeśli go kłuć, aby mógł złożyć zbiorowy okrzyk. Jednak ma on wyłączne umiejętności w „Mighty Feathers RED”, który jest pierwszym Angry Birds. Jest wiele możliwości jak Chuck, Red atakuje tylko miejsca, które dotknął. W Angry Birds 2, bitwa Rudego płakać tę zdolność. Może się budynek przeznaczony do rozbiórki. Zdolność zwany „Red Bitwa Cry”.
 • Jay, Jake & Jim (Bluebird (s), znany również jako The Blues) – niebieski (pop zazwyczaj 3 Angry Birds Toons oraz w innych grach), które mają zdolność do dzielenia się trzy identyczne kopie. Można go złamać szkła (lub lód) w każdej grze uczestniczą w.
 • Chuck (Yellow Bird) – A żółty ptak, który ma zdolność do przyspieszenia jego pęd, podczas gdy on jest w powietrzu i może spowodować wielkie szkody w różnych odległościach. On jest najbardziej skuteczny wobec trähinder, które mogą przenikać wiele konstrukcji ścian dzięki swojej szybkości. Chuck jest mniej skuteczny przeciwko konstrukcji szklanych.
 • Bomb (Black Bird) – Czarny ptak może wylądować na strukturach, a następnie zdetonowana, powodując znaczne szkody wokół jego otoczeniu. Można go zdetonować w powietrzu, jeśli go kłuć. On jest najbardziej skuteczny wobec struktur kamiennych.
 • Matylda (White Bird) – Biały ptak może spaść eksplodująca äggbomber podczas gdy ona jest w powietrzu. Gdy jajo jest upuszczone, ona leci w powietrze i eksplodował na prawej poziomu gry. Matilda daje mniejsze obrażenia jeśli cisnął ją przed struktur bez pomijania jednego z jej äggbomber.
 • Hal (Boomerang Ptak) – Zielony ptak z długim dziobem, który wiruje kiedy jest w powietrzu. Podczas gdy on jest w powietrzu można szturchać go tak, że zmienia kurs i wrócić do punktu wyjścia. Ta zdolność do lecieć ten sposób może dojść do uszkodzenia struktur tylnych, że inne ptaki nie mogą dotrzeć.
 • Terence – Ciemny czerwony ptak, który jest dwa razy większy niż czerwony. Nie ma żadnych specjalnych umiejętności, ale może być tak samo czerwony, zapewniając hasłem skupiającym jeśli go kłuć. On może zniszczyć prawie całą konstrukcję dzięki dużej ciała, a może ominąć przeszkody w ogóle.
 • Mighty Eagle – największy i najsilniejszy ze wszystkich grywalnych ptaków, i jako taki ma ograniczone zastosowanie. Aby użyć Orzeł rzucić łososia na konstrukcji, która służy jako punkt znacznika dla orła. Orzeł następnie zanurzyć w dół z nieba z siłą niszczycielską, która niszczy wszystko na swojej drodze.
 • Bubbles (Pomarańczowy ptak) – Pomarańczowy karzeł ptaków, które mogą sami smällfet jeśli szturchnął go w powietrzu, powodując ogromne szkody dla jednego lub większej liczby obiektów, które znajdują się pod nim.
 • Potężny smok – Duży latawiec o tej samej zdolności jak orzeł. Smok pojawia się tylko w Angry Birds Sezon ‘Year of the Dragon’.
 • Stella (Pink ptak) – Różowy ptak łapania struktur w pęcherzyki jeśli szturchnął ją.

Odbiór

Recenzje

Angry Birds otrzymała dobre recenzje od krytyków. IGN dał grze 8 z 10 punktów i napisał między innymi, że „ Angry Birds jest niezwykle wciągająca.” [ 3 ] iPhone24 dał grę 5 z 5 punktów i napisał między innymi, że „przyszły klasyk”. [ 4 ]

Sukces komercyjny

W sierpniu 2010 roku było 6,5 mln sprzedanych egzemplarzy w Apple IOS , [ 5 ] , a zaledwie trzy dni po meczu został wypuszczony na rynek Android, został on pobrany 2 miliony razy. [ 6 ]

Pod koniec listopada 2011 roku osiągnęła Angry Birds 500 mln nedladdnigar. [ 7 ]

Referencje

dostojnik
 1. ^ „BlackBerry prezentuje niektóre z jego 70.000 nowych aplikacji firm trzecich, w tym Skype, Rdio, Kindle i Whatsapp” . The Verge . Czytaj 30 stycznia 2013 .
 2. ^ “SDL Referencje” . Galaxygameworks.com. W archiwum z oryginalnym 16 lipca 2011 r . 01 luty 2012 czytać .
 3. ^ “Angry Birds Review – IGN” (w języku angielskim) . Przeczytaj 23 października 2010 .
 4. ^ “Angry Birds popularne iPhone gra, przyszły klasyk – iPhone24” . Zarchiwizowane z oryginałem . Przeczytaj 23 października 2010 .
 5. ^ „Angry Birds sprzedaje jednostki 6.5m na iPhone i leci do nowych smartfonów – VentureBeat” (w języku angielskim) . Przeczytaj 23 października 2010 .
 6. ^ „użytkownicy Android Angry Birds dwa miliony razy w ciągu trzech dni – Joystiq” (w języku angielskim) . Przeczytaj 23 października 2010 .
 7. ^ „500 milionów Angry Birds pobrane” . Poziom 7 . 04 lipca 2012 czytaj .